Akcesoria do tablic

Jak długo działa magnes neodymowy - mocne magnesy do tablic magnetycznych


Posiadając 
tablicę suchościeralną lub interaktywną nasz prezentacje zyskują na jakości, a dodatkowo unikamy brudnych rąk spowodowanych korzystaniem z kredy. Ciężko jednak operować nimi bez wyboru akcesoriów do tablic, których na rynku dostępnych jest bez liku. Szalenie ważnym jest, aby dokonując wyboru zainteresować się, które z nich będą odpowiednie.

Tablica suchościeralna często służy jako jeden z elementów 
prezentacji i konferencji. Można na niej eksponować materiały z komputera przepuszczane przez rzutnik. W przypadkach braku odpowiedniego sprzętu elektronicznego wystarczą jednak magnesy neodymowe. Wykorzystywane w wielu branżach, między innymi w tworzeniu głośników lub zabawek, cechują się niezwykłą wytrzymałością i długowiecznością.

 

Tradycyjne magnesy chociaż są odporne na działanie wysokiej temperatury i czynniki zewnętrzne, to również mają mniejsza siłę przyciągania. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku tych neodymowych, ponieważ są one dużo mocniejsze. Z tego też względu coraz częściej zastępuje się tradycyjne magnesy – neodymowymi.

 

Szukając akcesoriów do tablicy magnetycznej, zależy nam na możliwościach udźwigowych magnesów. Tym bardziej jeśli na tablicy chcemy umieścić wszystko to co powinno znaleźć się pod ręką. Przykładem takiego produktu jest pojemnik na markery.


Korzystając z omawianych właśnie magnesów neodymowych nikt nie będzie się martwił odpadnięciem holdera z tablicy. Wszyscy, trzymający w nim inne akcesoria do tablic, jak na przykład płyn do tablic suchościeralnych nie będą zaprzątać sobie głowy ryzykiem zalania nim podłogi w wyniku zderzenia z podłożem.
 

Czym się różni magnes neodymowy od zwykłego


Magnesy zwykłe są niesamowicie często spotykane w życiu codziennym. Każdemu kojarzą się z lodówką i przypinanymi za ich pomocą zdjęciami, pocztówkami lub przypomnieniem o jakimś wydarzeniu zapisanym na 
karteczce do notowania.

Naturalnie spotkać je również można w szkole. Łatwa dostępność to ich zdecydowanie największy plus. Na tablicy potrafią utrzymać pojedyncze strony oraz inne lekkie papierowe eksponaty.

Żaden nauczyciel, bądź prezenter nie życzy sobie sytuacji, w której prezentowane zdjęcie lub wykres znika uczestnikom z oczu. Oprócz czasu marnowanego na podniesienie, możemy również wybić się z rytmu i stracić wątek. Wszystkiego tego da się uniknąć w prosty sposób.

Magnesy neodymowe są o wiele trwalsze od zwykłych. Produkowane są w najprzeróżniejszych formach, jednakże wszystkie one posiadają wspólną cechę - kompaktowość. Już po pierwszym użyciu zaskakują też siłą przyciągania. O ile przez swoją siłę mogą również zepsuć sprzęty elektryczne, jak na przykład telefon lub ekran monitora. Dlatego też zalecamy, aby trzymać magnesy neodymowe z dala od nich.
 

Jakie wybrać akcesoria do tablic suchościeralnych?


To odwieczne pytanie, które zadają sobie nauczyciele i osoby odpowiedzialne za  zaopatrzenie klas i sali wykładowych. Przed wyruszeniem na zakupy trzeba jednak poznać budżet, jaki oferuje jednostka. W stacjonarnej i internetowej 
sklepie z artykułami biurowymi Biurfan wystarczy wyszukać jedynie kategorię tablice i akcesoria.

Tablice suchościeralne często przychodzą z najpotrzebniejszymi elementami, bez których nie da się pracować. Są to 
markery do tablic, czyli specjalnie stworzone pisaki. Kompozycja środków w jego wnętrzu wpływa na szybkie schnięcie tuszu, przy jednoczesnym nie narażeniu zdrowia na szwank.

Niezwykle istotne są także gąbki. Biała tablica suchościeralna, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga od użytkownika mokrej szmatki. Do pozbycia się zapisów wystarczy gąbka magnetyczna, która jest dołączana do każdej tablicy suchościeralnej. W przypadku, gdy coś się z nią stanie, można wykorzystać suchą ściereczkę. Jest to rozwiązanie zgodne z ekologią, co pozwala nam zaoszczędzić wiele wody, jakże niezbędnej do życia.

Nie można nie wspomnieć, że raz dziennie należy umyć ją specjalnym płynem do tablic. Przedłuży to jej żywotność i pozwoli na lepsze doznanie wizualne użytkownikom.

Akcesoria do tablic magnetycznych

Magnetyczne tablice to niesamowicie funkcjonalny dodatek do biura lub domu. Aby jak najlepiej wykorzystać ich potencjał, warto zastanowić się w jakie akcesoria do tablic magnetycznych się zaopatrzyć? Pierwszym produktem, który jako pierwszy przychodzi do głowy jest magnes. To on pozwoli przyczepić do naszej tablicy najważniejsze projekty, rysunki, pomysły. Aktualnie wybór tego typu akcesoriów do tablic magnetycznych jest duży, wstępują w wielu kształtach i kolorach. Strzałkami – oznaczymy kierunek działań, a magnesy okrągłe przyczepią pozostałe dane potrzebne podczas prezentacji.

Czy są dodatkowe zalety magnesów do tablic magnetycznych ? Oczywiście,  można użyć ich na lodówce. Rodzice doskonale wiedzą jak wiele rysunków dzieci wymaga wyeksponowania, ale można na nią przyczepić również plan lekcji czy rodzinny jadłospis. Akcesoria do tablic magnetycznych to również specjalne markery i gąbki do wycierania. W przypadku tych drugich – możemy wybrać gąbki magnetyczne, dzięki czemu przyczepimy je na tablicę i zawsze będą pod ręką.

Akcesoria do tablic szklanych

Konferencje, prezentacje służbowe lub spotkania biznesowe w Sali konferencyjnej to miejsce, gdzie tablica szklana przydaje się bardzo często. Na niej zapiszesz temat spotkań, czy przedstawisz swój projekt przełożonym. Można jednak zadać sobie pytanie, dlaczego właśnie ten rodzaj tablicy najbardziej pasuje na tego typu spotkania? Nie ma co ukrywać, tablica szklana wygląda bardzo estetycznie. Będzie pasować do niemal każdego pomieszczenia i z pewnością jest bardziej odpowiednia niż tablica kredowa.

Jakie akcesoria do tablic szklanych będą najbardziej potrzebne? Z pewnością markery, najlepiej w różnych kolorach, dzięki czemu treść będzie czytelna, a najważniejsze informacje oznaczone innym, np. czerwonym kolorem. Aby z łatwością usunąć tekst niezbędna będzie gąbka do ścierania. Dobrze jest również zaopatrzyć się w specjalny płyn, który poradzi sobie z każdym markerem – nawet w tym w kolorze czarnym. Taki zestaw akcesoriów można uzupełnić tradycyjnymi magnesami.

 

Jakie wybrać akcesoria do tablic korkowych?


Tablice korkowe nie są popularne w użyciu na sali lekcyjnej, czy wykładowej. Niemniej jednak perfekcyjnie sprawdzają się jako prezentacje prac najmłodszych. Te choćby się próbowało, nie zawisną same. Na ratunek przychodzą wówczas pinezki, które idealnie wpasowują się w tablicę korkową, a przy okazji nie niszczą zbytnio prac.

Aby dodatkowo zabezpieczyć arkusz papieru można poddać go procesowi laminacji.
Poszukując odpowiedniego laminatora warto zwrócić uwagę na marki budżetowe, jak na przykład Hexagon, które zazwyczaj nie odbiegają od droższych narzędzi jakością, a pozwalają na oszczędność środków.

O ile w dobie wystroju ciężko znaleźć miejsce na tablicę korkową jako element 
wyposażenia biura, o tyle z łatwością odnajdzie się dla niej miejsce w pokoju ucznia lub studenta. Wówczas dobrze jest zaopatrzyć się we wspominane już karteczki do notowania oraz pinezki. Te ostatnie w ilości kilku wbitych na raz mogą utrzymać nawet nieduży ciężar pokroju siateczkowego przybornika na biurko. W nim naturalnie roić się będzie od długopisówołówkównożyczek, czy kredek. Wszystko na wyciągnięcie ręki, a wiszący organizer oszczędzi trochę miejsca. Zawsze też można w nim przechowywać magnesy neodymowe.

 

Akcesoria do tablic kredowych

Tablice kredowe niewątpliwie najbardziej kojarzą się z salą lekcyjną. To miejsce, na którym zapisuje się temat zajęć i powstają rozwiązania różnych zadań matematycznych. Kiedyś do pisania po takich tablicach używano kredy i wprawdzie występowała w wielu kolorach – dzisiaj stosuje się bardziej nowoczesne rozwiązania.

Markery kredowe pozwalają umieścić treść na tablicy i jednocześnie nie brudzą rąk, jak działo się to w przypadku kredy. W ofercie wielu hurtowni biurowych mamy pisaki kredowe w wielu kolorach. Czerwony, niebieski, żółty – to tylko kilka kolorów, które oferują producenci. Nie ma jednak co ukrywać, że najczęściej korzysta się z białych markerów kredowych, ponieważ najlepiej widać je na ciemnej tablicy. Takie mazaki to komfort podczas pisania i mniejsze prawdopodobieństwo, że nauczyciel lub uczeń wybrudzi swoje ubranie. Oczywiście potrzeba również gąbki, by zetrzeć treść, która jest już zbędna. Taki zestaw pozwoli korzystać z tablicy kredowej w pełni.

Akcesoria do tablic multimedialnych

Rozwój technologii wpływa na wygląd spotkań biznesowych i na akcesoria, których podczas nich używamy. Jeśli przygotowujemy prezentację multimedialną, zazwyczaj nie pokazujemy jej bezpośrednio na komputerze. Dlaczego? Ponieważ ekran jest niewielki i o ile na spotkaniach w kilka osób  można sobie na to pozwolić, to większa grupa słuchaczy nie będzie widziała co na prezentacji się znajduje.

Z tego względu wiele firm decyduje się na tablice multimedialne. Oczywiste jest, że potrzebujemy do niej akcesoriów. Pierwszym, najważniejszym jest projektor. Dzięki niemu zobaczymy to co chcemy pokazać naszym uczestnikom szkolenia lub konferencji. Do projektora można dokupić również uchwyt bądź stolik, który będzie wielofunkcyjny – na nim możemy postawić również laptopa. Ważnym elementem jest także pilot, który umożliwi sprawne przesuwanie kolejnych slajdów prezentacji. Tak przygotowana sala będzie zawsze gotowa na nowe pomysły pracowników lub przeprowadzenie spotkań, które podniosą kwalifikacje pracowników.

Akcesoria do tablic interaktywnych

Tablice interaktywne na pierwszy rzut oka przypominają klasyczne białe tablice. To tylko pozory – ponieważ to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają pracę z laptopem i projektorem multimedialnym. Ten interaktywny monitor reaguje na dotyk, ale można dokupić do niego specjalne pióro. Projektor, stolik czy pilot to tylko część produktów, które uzupełnią zestaw multimedialny w Twoim biurze.

Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju akcesoria do tablic interaktywnych ułatwiają pracę z urządzeniem. Specjalny pisak sprawi, że prezentacje nabiorą wyjątkowego charakteru co z pewnością wpłynie pozytywnie na jej odbiór.

Jakie są zalety tablicy interaktywnej? Nie musimy nic rozrysowywać na tablicy i pamiętać wielu informacji, które można zawrzeć w prezentacji. Oczywiście można wspomóc się tablicą suchościeralną – aby umieścić krótki schemat i wypunktować wnioski z prezentacji. Wówczas niezbędne będą – markery, gąbki do ścierania oraz magnesy. Tablica interaktywna nie potrzebuje tyle akcesoriów by w  estetyczny sposób przekazać słuchaczom najważniejsze informacje.

Akcesoria do tablic manipulacyjnych

Ciekawym rodzajem tablicy jest – manipulacyjna. Dla wielu osób ta nazwa może nić nie mówić, jednak rodzice z pewnością orientują się do czego taka tablica służy. Umieszczamy na niej różnego rodzaju gadżety edukacyjne, których poznawanie jest dla dziecka zabawą i nauką jednocześnie.

Zazwyczaj tablica manipulacyjna jest wykonana ze sklejki i posiada szereg dodatków, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka.  Jakie akcesoria można na niej umieścić?

- włącznik światła 

- dzwonek do roweru

- klamka

- kołatka

- suwak

- łańcuch do drzwi

- kłódka z kluczami

Pozornie proste przedmioty dnia codziennego, z którymi – my dorośli mamy do czynienia bardzo często, mogą stanowić dla dziecka wyzwanie. Przykładowo, dwulatek, który opanuje korzystanie z suwaka, będzie potrafił samodzielnie zapiąć kurtkę. Takie umiejętności ułatwią codzienne funkcjonowanie z dzieckiem.

Często zastanawiamy się co kupić dla malucha, który zdaje się, że ma wszystkie możliwe zabawki. Nie ulega wątpliwości, że taka tablica to doskonały pomysł na prezent dla dzieci w różnym wieku. 

Wszystkie akcesoria dostępne w jednym miejscu

Jeśli zdecydujesz, że w Twoim biurze powinna znaleźć się tablica i odpowiednie do niej akcesoria, należy zastanowić się gdzie warto dokonać zakupu. W prawdzie żyjemy w czasach, gdzie w hipermarketach mamy szeroki asortyment, jednak nie zawsze warto wybierać produkty niskobudżetowe.

Sklep z artykułami biurowymi Biurfan to miejsce, gdzie znajdziesz wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. W naszej ofercie posiadamy asortyment prosto od najlepszych producentów: Argod.rectDurableGrandHexagonOfficeBoardQ-CONNECT, czy Taurus. Wyposaż swoje biuro w jednym miejscu i wybierz nasz sklep online. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie