Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Akcesoria komputerowe

Akcesoria komputerowe - co to?


Wraz ze wzrostem wykorzystywania komputerów do codziennej pracy zdecydowanie rozwinęła się gałąź artykułów biurowych służących do skutecznego działania przy tych elektronicznych urządzeniach. Nazywa się je akcesoriami komputerowymi.

Najprościej rzecz ujmując, są to wszystkie części wyposażenia, które usprawniają i ulepszają codzienną pracę przy komputerze, bądź laptopie. Nie wszystkie są uniwersalne. Część z nich to dodatkowy sprzęt dedykowany na przykład grafikom, czy zawodowym graczom komputerowym. Są też takie akcesoria komputerowe, które wspomogą bezpieczeństwo użytkowników.
 

Co zaliczamy do akcesoriów komputerowych?


Każda osoba decyzyjna w kwestii wyposażenia biura wie, że są pewne elementy, bez których nie może ono funkcjonować. Pracownicy muszą mieć wygodny fotel przy biurku, na nim odpowiednią ilość atrybutów pozwalającą na zachowanie porządku, jak na przykład przybornik. Ale mózgiem niemal całej operacji jest komputer, a w jego obsłudze potrzebne są odpowiednie akcesoria komputerowe.

Podstawowym elementem jest oczywiście myszka. Nawet ci, którzy na co dzień pracują z laptopem przyznają rację, że touchpad nie należy do najwygodniejszego operatora kursora. Wobec prostoty w znalezieniu ewentualnego zamiennika, jego rodzaj nie powinien był definiować (wręcz można go pominąć) zakupu przenośnego komputera.

A skoro o nich mowa, to nie można pominąć tematu ergonomii, która siłą rzeczy będzie pojawiać się wielokrotnie. A jednym z najprostszych rozwiązań dla osób nie pracujących na komputerze stacjonarnym jest podstawka pod laptopa. To proste akcesorium komputerowe ułatwi funkcjonowanie i oszczędzi bólu karku, bądź oczu.
 

Podstawowe wyposażenie komputera


Nie wdając się w tematy stricte informatyczne, jak karta graficzna, pamięć RAM, czy  płyta główna, istnieje wiele akcesoriów komputerowych, które są podstawą jego użytkowania. Jedno z nich zostało już przedstawione - myszka.

Kolejnym takim elementem - i tu mowa o popularnych “pecetach” - jest oczywiście klawiatura. Choć istnieją różne alternatywy w postaci tych wyświetlanych na ekranie, konia z rzędem temu, kto na takiej potrafi operować pisząc dłuższy dokument.

W przypadku osób pracujących zdalnie konieczne są także gadżety komputerowe służące do swobodnej komunikacji, jak zestaw słuchawkowy, czy chociaż głośniki.
 

Przydatne akcesoria do komputera stacjonarnego i dodatki do laptopa


Akcesoria do komputerów stacjonarnych powinny przede wszystkim odpowiadać potrzebom osoby użytkującej. W przypadku księgowości zbędne są takie urządzenia biurowe, które przysłużą się gamerom, czy grafikom komputerowym.

Niemniej jednak, zwłaszcza tym, którzy pracują zdalnie i pragną nie dzielić się informacjami z ekranu ze światem zewnętrznym, zaleca się użycie filtrów prywatyzujących. To specjalna osłona, która zapewnia wgląd w pulpit jedynie osobie siedzącej naprzeciwko monitora. To znakomite rozwiązanie dla osób, które w pracy operują danymi wrażliwymi.

Oprócz tego istnieje szereg akcesoriów do komputerów, które wpływają na wygodę użytkownika. Wszystkie, najogólniej, określa się mianem wspomnianej już ergonomii. Są to między innymi podkładki pod mysz ze specjalnymi gąbkami pod nadgarstek. Dzięki temu prostemu dodatkowi minimalizuje się wystąpienie zespołu cieśni nadgarstka, czyli jednemu z najczęściej występujących schorzeń w przypadku osób pracujących przy komputerze.
 

Jakie akcesoria do komputera dla gracza wybrać?


Wszyscy gamerzy dbają o swoje stanowisko. Ci, którzy streamują w sieci Internet, bądź grają w gry w trybie kooperacyjnym wiedzą, że niezbędnym akcesorium komputerowym będzie porządny zestaw słuchawkowy - najlepiej z wbudowanym mikrofonem. Dzięki temu z łatwością skupią się na wyświetlanej na monitorze akcji, a ewentualne dźwięki ze świata zewnętrznego nie będą ich rozpraszać.

Równie wygodny, co klawiatura, musi także być fotel. Są oczywiście specjalnie dedykowane sprzęty, które pozwolą zachować jedną pozycję przez całą sesję. Niemniej jednak ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek mają tańszą opcję, która ulży ich plecom. Są to wszelkiego rodzaju podpórki lędźwiowe na krzesło, czy też podnóżki. Pomagają zachować odpowiednią podstawę jednocześnie odciążając niektóre elementy ciała. Warto też wspomnieć o specjalnych torbach i plecakach, które nie tylko pozwolą z łatwością przetransportować laptopa, lecz także zdecydowaną większość akcesoriów komputerowych.
 

Przydatne gadżety do komputera na prezent


Gadżety do komputera to sekcja, która bardzo mocno rozwinęła się w ostatnich latach. Oprócz szerokiej gamy dodatków ozdobnych, są też praktyczniejsze, o których niejednokrotnie użytkownicy komputerów nie mają pojęcia.

Jednym z nich jest tak zwany trackball, czyli myszka do komputera ograniczająca użycie nadgarstka. Kursorem porusza się jedynie za pomocą kulki poruszanej jednym z palców. Choć taki sprzęt jest sporo droższy od tradycyjnych myszek na kabel, wnosi on wiele zalet od tych zdrowotnych począwszy.

Inne propozycje to akcesoria komputerowe, które padły już wcześniej. Filtry prywatyzujące przydadzą się każdej osobie chroniącej dane z komputera. To idealny prezent dla wszystkich lubiących mieć kontrolę. Porządna klawiatura, czy zestaw głośników to także gadżet do komputera stacjonarnego, który może ulżyć w codziennej pracy, a zwykle nie jest na szczycie listy zakupów.

Zawsze można także pomóc w zachowaniu porządku przy własnym stanowisku. Nie jest to zawsze priorytet, a jednak pomoże w codziennej harmonii.
 

Sklep z akcesoriami komputerowymi


W dzisiejszych czasach często wiele przedmiotów można dostać w jednym miejscu. Hurtownia artykułów biurowych Biurfan oferuje tak papier do drukarek, jak i flipcharty, czy nawet produkty galanterii biurowej. W tym internetowym sklepie dostępne są także akcesoria komputerowe

Wieloletnie doświadczenie na rynku biurowo-serwisowym ułatwiło selekcję producentów, którym ufają tysiące wiernych klientów. Są to wytwórcy, którzy doceniani są za zachowanie odpowiedniej korelacji między ceną, a praktycznością i jakością produktu końcowego. Między innymi wymienić tu należy: Q-Connect, Fellowes, czy Leitz.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie