Antyramy

Antyrama szklana czy plexi - która lepsza?


Antyramy to zdecydowanie najbardziej minimalistyczna i najprostsza forma oprawy zdjęć, grafik czy obrazów. Oprawa składa się z przeźroczystego tworzywa (szkła lub plexi) oraz płyty wiórowej lub pilśniowej. Grafikę umieszcza się między warstwą szklaną a płytą, a następnie spina metalowymi zaczepami. Całość nadaje nowoczesny i nienaganny wygląd.
 
Jeśli szukasz nowoczesnego, schludnego sposobu oprawienia zdjęcia lub dyplomu czy dokumentu to antyrama szklana jest idealnym rozwiązaniem. Antyramy znajdują swoje zastosowanie w domu, biurze, szkole czy instytucjach państwowych. Chcesz wyeksponować pierwsze prace swojego dziecka, osiągnięcia swoje lub członków rodziny? Antyrama sprawdzi się w tym doskonale! Certyfikaty lub dyplomy w gabinecie lekarskim zamknięte w takiej ramce to także bardzo popularne rozwiązanie.
 
Antyramy plexi sprawdzą się również jako akcesoria do prezentacji - wystarczy jedynie włożyć pojedyncze zdjęcie, bądź kolaż, by wszyscy uczestnicy widzieli wykresy i grafy. Minimalizm antyramy doskonale odzwierciedla prostotę zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach, na jasnych i ciemniejszych powierzchniach. Brak ramek sprawia optyczne wrażenie większego wnętrza. Koszt takiej antyramy plastikowej jest naprawdę niewielki w porównaniu z tradycyjnymi ramkami np. do zdjęć.
 
W naszej ofercie posiadamy antyramy znanych producentów takich jak: Memoboards.
 

Antyramy - wymiary

 

Antyrama szklana jest bardziej odporna na zarysowania niż plexi. Jest także lepsza przy oprawie dużych formatów. W przypadku wielkoformatowych grafik antyramy ze szkła akrylowego czasem ulegają wybrzuszeniu i ich powierzchnia przestaje być idealnie płaska - w przypadku szklanych antyram tego problemu nie ma. Wielka antyrama może oczywiście też zostać wykonana na zamówienie. Trzeba wówczas pamiętać, że koszty produkcji wzrosną.
 
Antyrama plexi jest lżejsza i bardziej odporna na stłuczenia, dlatego można powiesić je w pokoju dziecięcym, na sali gimnastycznej lub siłowni. W zależności od tego, co będzie w niej wieszane dobierane są zarówno antyramy 50x70 cm, jak i te trochę większe, jak na przykład antyrama 140x100 cm. Mniejsze ramki przydadzą się na pojedyncze prace, czy też plakaty informacyjne. Te duże z kolei to dobry sposób na prezentowanie rekordów szkolnych, czy też wyników prac konkursowych.
 
Dobrze pamiętać, że wcale nie musicie decydować się na jeden rozmiar produktu. Ze względu na mnogość wyboru możecie przecież stworzyć własną kompozycję składającą się z kilku małych lub dużych antyram. Upewnijcie się tylko, że bierzecie akurat te, które są potrzebne! Raczej nikomu nie uśmiecha się, by jeździć za wymianą antyramy kwadratowej na prostokątną…
 

Pomysł na antyramę - do czego wykorzystać?


Jedyne co ogranicza użytkownika, to jego wyobraźnia. Duże antyramy szklane są przede wszystkim wykorzystywane do domu, jako ochrona prac graficznych, czy plakatów wielkoformatowych z zespołem, czy artystą. Antyramy na plakaty nierzadko używane są też przez kina, które chronią w ten sposób swoją własność.

Każdy zna wieloelementowe puzzle. To świetny (choć bywa męczący…) sposób na spędzanie wolnego czasu we dwoje. Ale raczej nikt nie układa ulubionego obrazu po to, by ten leżał na biurku, czy podłodze. Wówczas z pomocą przychodzi antyrama do puzzli. Dolna płyta służy wówczas jako blat, a szkło, czy plexi będzie blokować elementy, które mogłyby wypaść. To też dobry sposób na ochronę wykonanego już progresu. Biegające zwierzę, czy chcące pomóc dziecko nie przysporzy Wam nerwów.
 

Na czym powiesić antyramę?


Mocowanie antyramy do ściany nie jest skomplikowanym zadaniem. Wykorzystując ją jako wyposażenie biura, na przykład do chwalenia się certyfikatami, trzeba upewnić się, że można wiercić w ścianach, czy też wbić gwoździe. Jeśli nie - nie ma problemu! Tabliczki i ramki zawiesić można na niezwykle wytrzymałą masę mocującą, której później z łatwością można się pozbyć.

Jeśli jednak chcecie zdecydować się na śrubkę, czy gwóźdź, to raczej wiadome są niezbędne do tego narzędzia. Samo wieszanie antyramy polega na tym, by zaczepić ją odpowiednim elementem znajdującym się z tyłu płyty.
 

Ile kosztuje antyrama? Duży wybór w sklepie Biurfan!


Najtańsze antyramy są częścią jakże szerokiej oferty hurtowni artykułów biurowych Biurfan. To idealne rozwiązanie do ekspozycji swoich osiągnięć bez potrzeby robienia miejsca na meblach do biura. Znając potrzeby klientów wybrane zostały te antyramy plexi, o które najczęściej padały zapytania. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta - na pewno na koniec rozmowy będziecie zadowoleni!

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie