Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Artykuły kreślarskie

PRZYBORY I PRZYRZĄDY KREŚLARSKIE DO RYSUNKÓW TECHNICZNYCH


Co to są przybory kreślarskie


Nikogo raczej nie zdziwi stwierdzenie, iż nie wszystkie artykuły piśmiennicze nadają się do działań wymagających dużej dokładności, czy precyzji. Do tego każdy szkicownik i nie tylko wybierze przybory kreślarskie.

Są to przyrządy, dzięki którym nie tylko z łatwością można zachować precyzję linii, lecz także bezproblemowo można poprawić błędy. Jest to niezwykle istotne we wszystkich zawodach pokroju architekta, czy projektanta budynków, dróg, bądź mostów. Choć kiedyś wystarczył jedynie ołówek i linijka, teraz kreślarze mają większe wymagania do czego zmusił ich rozwój technologii.
 

Jakie są przybory kreślarskie



Przybory kreślarskie przydatne są nie tylko w zawodzie kreślarza, czy projektanta. Każdy rodzic komponujący wyprawkę szkolną wie, że zeszyty i bloki rysunkowe są istotne, jednak na matematyce, czy plastyce nie obędzie się bez długopisu, ołówka bądź cyrkla. Niezbędne są również linijki kreślarskie i gumki do ścierania, bo w końcu każdy kto się uczy na początku popełnia błędy.

To oczywiście tyczy się także młodych adeptów sztuki projektowania. Z tą różnicą,  że przyrządy kreślarskie, których potrzebują muszą być - nie obrażając przy tym żadnego z producentów - lepszej jakości. Przybory powinny starczyć na długo, a przy tym ich kształt nie powinien przeszkadzać osobie użytkującej. Bardzo dobrze też, jeśli ułatwiają one pracę, tak jak na przykład automatyczne temperówki. W teorii urządzenie to zdawało się zbędne, przecież w końcu zwykła temperówka też ostrzy ołówki, czy nawet kredki. Gdy jednak praca wymaga skupienia, a do tego kreślarz znajdzie się w stanie “transu”, lepiej nie odrywać wzroku. Automatyczna temperówka w dosłownie kilka sekund pozwoli na kontynuowanie zadania.
 

Przybory kreślarskie w rysunku technicznym



Choć każdy projektant, architekt, czy kreślarz wymaga własnego zestawu przyborów kreślarskich są takie, które i tak się powtórzą. Przede wszystkim nic się nie obędzie bez podstawy w postaci stołu lub biurka. To na nim układa się wszystkie elementy, którymi wykonuje się pracę. Im więcej miejsca, tym lepiej. Nigdy nie wiadomo, które kreślarskie przyrządy będą potrzebne i czy więcej niż raz.

Komponując ich układ warto jest przemyśleć go pod kątem harmonii. Mając wszystko ułożone wedle częstotliwości użytkowania ułatwi się działanie. W końcu niektórzy architekci częściej korzystać będą z cienkopisów kreślarskich, jak rapidografy, inni natomiast pracę swoją oprą na ołówkach automatycznych.

W przypadku tych wymienionych jako ostatnie dobrze jest zaopatrzyć się również w grafity do ołówków. Te z kolei, jak i inne elementy zestawu, dobrze jest przechowywać w jednym, konkretnym miejscu jak przybornik.
 

Przybory i materiały kreślarskie



Przyrządy kreślarskie to nie tylko artykuły piśmiennicze, lecz również papiernicze. W zależności od wytycznych zadania potrzeba innego podłoża. Architekci najczęściej wykorzystywać będą papier milimetrowy, dzięki któremu zachowają wszelkie proporcje tworzonego rysunku.

Tego typu projektantom nie będzie sprzyjał blok techniczny. On przyda się wszystkim artystom, którzy potrzebują płótna gładkiego, aczkolwiek odpornego na rozdarcia po gumce do ścierania. To specjalny papier, który podkreśla wszystkie zagięcia wykonane po pociągnięciu ołówka, pędzla bądź innych specjalnych pisaków.
 

Przyrząd kreślarski do rysowania linii



W kreślarstwie specjalistycznym wyróżnia się przedmiot, dzięki któremu można z łatwością rysować linie proste. Jest on wielce istotny u wszystkich tych, którzy tworzą niezwykle szczegółowe rysunki techniczne.

Warto jednak podkreślić, że jeśli linie z zachowaniem odpowiednich kątów i odległości są w czyjejś pracy rzadkością, nie ma potrzeby przepłacać za tak profesjonalne przybory kreślarskie. Wówczas tak podstawowe elementy, jak ekierka lub linijka i kątomierz.
 

Gdzie kupić przybory kreślarskie?



Hurtownia artykułów biurowych Biurfan wychodzi naprzeciw wszystkim potrzebom, jak i zainteresowaniom klientów. Znając wymagania, jakie często stawiają kupujący, osoby decyzyjne podjęły współpracę z producentami, którzy słyną z odpowiedniej korelacji między ceną, a jakością produktów. Wśród szerokiego asortymentu znaleźć można takie firmy i marki, jak na przykład: Pentel, Pratel, Maped, czy Taurus. Przybory kreślarskie dostępne w ofercie idealnie łączą się również z innymi elementami tak wyposażenia biura, jak i artykułami papierniczymi.

 
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie