Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Artykuły piśmiennicze

Artykuły piśmiennicze stanowią bardzo ważny element każdego biura i domu. Mimo, że coraz więcej piszemy przy użyciu "sprzętów elektronicznych", często sięgamy po długopis, pióro, ołówekmarkery, pisak, mazaki, zakreślacze i flamastrycienkopisy, foliopisy, kredki. Zapewne jest to wynik łatwiejszego i sprawniejszego zanotowania przy użyciu pisaka niż telefonu. Niejednokrotnie ujęte tak notatki są trwalsze niż zapis elektroniczny (może nawet lepiej chronione). Dzięki tym przedmiotom możemy szybko i bezproblemowo zapisać ważne informacje. Ułatwiają one prace biurowe, pomagają je organizować i w sumie trudno sobie wyobrazić dom podstawowych przyborów piśmienniczych.
 

ARTYKUŁY PIŚMIENNICZE W SKLEPIE ONLINE

 
Przybory kreślarskie - linijki plastikowe, gumowe (niełamliwe, flexi), aluminiowe o różnych długościach, gumki do ścierania, wymazywania tekstu oraz temperówki ręczne i automatyczne. Nadal wykorzystujemy je do prac kreślarskich, rysowania tabel i wykresów, mimo powszechnego użycia komputerów. Gumki do ścierania służą do wymazywania ołówka czy też długopisu, bądź obu - wielofunkcyjne. Mogą mieć różne wielkości, kolory, kształty i struktury. Zdarzają się też pachnące gumki, co uatrakcyjnia pracę z nimi.
 
Wśród 
ekskluzywnych przyborów do pisania znajdziemy pióra wieczne oraz eleganckie długopisy. 

Pióra wieczne - dość ekskluzywne i prestiżowe przyrządy do pisania. Cechą charakterystyczną jest zakończenie stalówką, która rozprowadza inkaust. Idealnie nadają się na prezent, szczególnie dla osób zajmujących ważne stanowiska lub kończących edukację. Wybierając pióro należy kierować się tym, jak często będziemy po nie sięgać. Jeśli ma ono służyć do podpisywania dokumentów warto wybrać model klasyczny, natomiast do codziennego użytku nowoczesny i zarazem lekki egzemplarz. Nie zapominajmy o marce produktu! Najlepiej rozpoznawalne to 
Parker, Waterman, Sailor.
 

AKCESORIA PIŚMIENNICZE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI


Korektory - przyrządy do zamazywania, korygowania błędów. Możemy podzielić je na formę w jakiej występują: w taśmie jako gotowy fragment do przyklejenia oraz w płynie do nanoszenia przy użyciu pędzelka, gąbki, czy pióra. Zdecydowanie usprawniają pracę, gdyż czasem wystarczy drobna korekta. Nie ma konieczności przepisywania czy uzupełniania nowego druku. W naszej ofercie posiadamy korektory w płynie i korektory w taśmie.

Zakreślacze, flamastry, 
markery i foliopisy - najogólniej ujmując jest to rodzaj piszącego narzędzia. Wewnątrz niego znajduje się nasączony tuszem rdzeń, a wystająca końcówka rozprowadza go na kartce papieru. Ze względu na grubość pozostawionej linii możemy dokonać podziału na markery, gdzie kreska jest powyżej 4 mm. Poniżej 4 mm piszą flamastry, mazaki i cienkopisy.

Natomiast patrząc pod kątem rodzaju tuszu podział wygląda następująco: 

  • permanentne - nie do usunięcia po napisaniu na śliskich, nawet szklanych powierzchniach (foliopisy, pisaki olejowe); 

  • zmazywalne - markery do tablic suchościeralnych wykorzystywane w szkołach, urzędach i biurach oraz markery kredowe do czarnych tablic, często spotykanych w restauracjach, barach i domach; 

  • transparentne - zakreślacze dzięki swojej przezroczystości służą do zaznaczania, zakreślania tekstu;

  • widoczne jedynie w świetle UV - tajnopis.

Długopisy - najpopularniejsze wśród przyborów piśmienniczych zarówno biurowych, jak i szkolnych. Służą do pisania wszelakiej treści: notatek, zapisków czy refleksji oraz wypełniania druków i dokumentów. Podstawowym podziałem może być ten na kolory atramentu lub rodzaje: długopis żelowy, olejowy. Inny podział to:

  1. Długopisy jednorazowe i z wymiennym wkładem, czyli do wielokrotnego użytku. Wyróżniamy też: długopisy automatyczne - pstrykane bądź przekręcane.

  2. Długopisy nieautomatyczne - ze skuwką, czyli nasadką. Filok (w gwarze śląskiej) może być wyposażony w końcówkę: igłową lub kulkową (ta z kolei, może być mosiężna ze stali nierdzewnej, węglika wolframu czy niklowanego srebra).

Wydawać się może, że cechą charakterystyczną zapisanego długopisem tekstu jest to, że nie da się go usunąć - to już historia. W sprzedaży są też wymazywalne długopisy, do czego służy specjalne zakończenie ścierające tusz. Podstawowy przyrząd piśmienniczy może być wykonany z różnych materiałów: plastiku, metalu, drewna. Przy zakupie długopisów warto zwrócić uwagę na to czy posiadają dodatkowe funkcje, np. zakończenie gumką, służące do prac na ekranach dotykowych, podstawkę czy łańcuszek, ułatwiające mocowanie do blatu. Jeśli dużo piszemy warto wybrać takie z przezroczystą obudową, która ułatwia kontrolę stopnia zużycia wkładu. Osoby leworęczne powinny kierować się tym, czy tusz szybko schnie, ponieważ zależy na nie rozmazywaniu się go. Pamiętajmy o tym, że długopisy mają różną długość i grubość linii pisania.

Szeroka gama tych artykułów piśmienniczych zdecydowanie ułatwia dobór odpowiedniego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Dobre jakościowo i w korzystnej cenie długopisy są produkowane przez BicZenith.
 
Ołówki i grafity - podstawowe artykuły piśmiennicze zaraz po długopisach. Możemy wyróżnić tradycyjne - w oprawie drewnianej i ołówki automatyczne, gdzie grafit jest wymienny. Pierwsze z nich, wymagają temperowania, by móc dalej pisać, drugie wymiany grafitowego wkładu. Grafity do ołówków także znajdą Państwo w naszej ofercie. Cechą charakterystyczną ołówków jest możliwość starcia napisanego przy ich użyciu tekstu, wykorzystując do tego zwykłą gumkę.
 
Czarny bądź ciemnoszary (grafitowy) kolor pisaka to znak rozpoznawalny ponadczasowego przyboru piśmienniczego. Blajsztift (po śląsku) może mieć różny stopień twardości - od twardego oznaczonego symbolem 10H (jasnoszary kolor kreski)  poprzez średni F i HB do bardzo miękkiego o symbolu 9B (czarny kolor). Najtwardszych używa się do rysowania delikatnych kresek i wykorzystuje się go głównie w rysunku technicznym. W artystycznym najlepiej sprawdzają się miękkie, pozostawiające grubszą linię. Faber-Castell, Maped, Stabilo królują w ofercie.
 
Pióra i cienkopisy -  Pióra kulkowe - rollery, są alternatywą dla piór wiecznych, gdy mamy ograniczony budżet. To idealne narzędzia do tworzenia cienkich linii. Charakteryzują się ciekawym i szerokim wzornictwem. Pisanie nimi jest o wiele przyjemniejsze niż tradycyjnymi długopisami. Polecamy te z firmy SchneiderUniPilot. Cienkopis - potocznie pisak - którego cechą charakterystyczną jest grubość linii pisania do 0,8 mm. Mamy w tej grupie polską firmę założoną w 1968 r.  Rystor, która posiada pełną i różnorodną gamę kolorystyczną cienkopisów. 
 
Artykuły plastyczne  - to wszelkiego rodzaju kredki ołówkowe, woskowe, pastele oraz farby plakatowe i akwarele. Największą radość z tego rodzaju asortymentu czerpią najmłodsi. Numer jeden w sprzedaży naszego sklepu są kredki pastelowe Pentel.
 

Przybory piśmiennicze


Bez przyborów piśmienniczych nie obędzie się żadne biuro, szkoła ale też pokój dziecięcy. Niemal w każdym zawodzie posługujemy się przecież długopisem, piórem czy ołówkiem. Niektóre zawody, zwłaszcza te związane z prawem czy handlem, wręcz trudno sobie wyobrazić bez niezawodnych przyborów piśmienniczych. Podobnie ma się rzecz z pracą w szkolnictwie czy pracą naukową. Ich ogromny wybór pozwoli dopasować je do bezbłędnie do naszych potrzeb. Wszystko zależy jedynie od przeznaczenia tych artykułów oraz sumy którą chcemy na nią przeznaczyć.

Przed zakupem zawsze warto zastanowić się w jakich warunkach będziemy pracować i czy wybrany przez nas artykuł piśmienniczy będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Wybór pióra na atrament do pracy osoby mobilnej, podpisującej papiery w trudnych warunkach atmosferycznych raczej się nie sprawdzi. Z kolei wybranie taniego jednorazowego długopisu do podpisania aktu notarialnego, czy aktu małżeństwa może zostać uznane za nietrafione.

Podobnie ma się sprawa z wzornictwem oraz materiałem z którego wykonano przybory piśmiennicze. Część z nich przygotowana została z myślą o gustach kobiet, inne pasują bardziej do męskiej kieszeni. Jak zwykle w takich przypadkach, decydującym czynnikiem przy takim wyborze będzie gust tego kto podejmuje decyzje zakupowe. Ta kwestia ma też swoje przełożenie na cenę. Tanie długopisy jednorazowe nie uszczuplą mocno naszego portfela, z zamierzenia bowiem, mają być to produkty tanie i dostępne dla każdego. Inaczej sprawa ma się z drogimi piórami czy długopiami do produkcji których wykorzystuje się metale szlachetne oraz stopy złota, srebra czy diamenty. Ceny takich przyborów piśmienniczych potrafią iść w setki tysięcy złotych…

Warto zapoznać się z ofertą 
hurtowni artykułów biurowych Biurfan - znaleźć tu można produkty zarówno z najwyższej półki, jak i te budżetowe, za które nie trzeba przepłacać. Wieloletnie doświadczenie na rynku biurowo-papierniczym pozwoliło na selekcję najlepszych i najbardziej cenionych producentów. Oprócz tego w szerokiej ofercie oprócz artykułów papierniczych znaleźć również można pomoce w zapewnieniu ergonomii w biurze, czy też elementy jego wyposażenia.

Artykuły piśmiennicze świetnym pomysłem na prezent

W ciągu roku mamy wiele okazji do obdarowywania bliskich prezentami. Często trudno jest znaleźć idealny podarunek, tym bardziej jeśli nie do końca znamy preferencje danej osoby. Artykuły biurowe przydają się w różnych sytuacjach dnia codziennego, dlatego elegancki długopis może być doskonałą opcją na prezent urodzinowy lub imieninowy.

Nie ulega wątpliwości, że ekskluzywne artykuły piśmiennicze będą najlepszym podarunkiem dla właściciela dobrze prosperującej firmy, nauczyciela lub wykładowcy. Atrakcyjne wizualnie pióro zapakowane w piękne etui z pewnością przypadnie do gustu takiej osobie. Oprócz tego, że jest to podarunek po prostu ładny to dodatkowo bardzo praktyczny. Jako uzupełnienie takiego prezentu można dobrać dobrej jakości notes lub kalendarz. Przed zakupem warto zapoznać się  z ofertą znanych producentów, którzy oferują szereg artykułów biurowych wartych uwagi.

Artykuły piśmiennicze najwyższej jakości

Artykuły piśmiennicze najwyższej jakości przydają się w wielu sytuacjach. Komfort pisania przy użyciu takich długopisów jest wyczuwalny i wart przeznaczenia większej sumy pieniędzy. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach możemy znaleźć na rynku materiały piśmiennicze w atrakcyjnych cenach i nie odstające jakością od tych droższych.

Z pewnością najbardziej ekskluzywnym artykułem tego typu jest pióro. Kto najbardziej docenia takie produkty? Wielbiciele tradycyjnych rozwiązań i osoby, które cenią sobie eleganckie artykuły piśmiennicze. Pióro może stanowić piękną ozdobę biurka i sprawia, że każde zdanie nim napisane jest wyjątkowe. Listy napisane piórem to klasa sama w sobie, a w czasach cyfryzacji to również coś niecodziennego. Jeśli więc szukasz prezentu dla osoby, która ceni sobie romantyzm – warto wybrać dobrej jakości pióro i elegancką papeterię. Tego typu prezent z pewnością będzie zaskoczeniem i podarunkiem nietuzinkowym.

Szeroki wybór artykułów piśmienniczych

Dział artykułów piśmienniczych obejmuje szereg różnych produktów. Możemy do nich zaliczyć:

- pióra

- długopisy

- markery

- cienkopisy

- kredki

- ołówki

To tylko część produktów do pisania, które można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych. W naszej hurtowni papierniczej Biurfan możesz wybierać spośród szerokiej oferty znanych i lubianych producentów. Jeżeli troszczysz się o środowisko, warto wybierać produkty, do których dobierzesz wkłady wymienne. W takiej sytuacji nie potrzebujesz nowych długopisów, a nawet ołówków, ponieważ możesz zaopatrzyć się w dodatkowe rysiki lub zapasowe tusze.

Artykuły piśmiennicze i ich różnorodność

Różnorodne artykuły piśmiennicze sprawiają, że możesz je wykorzystać do wielu różnych zadań. Pisząc referat do szkoły czy uzupełniając pismo urzędowe – niezbędny będzie długopis. Ale rodzajów tego typu produktów jest wiele, warto więc zastanowić się jaki będzie odpowiadał nam najbardziej. Długopis automatyczny, czy ze skuwką? Możliwości jest wiele.

Podkreślanie notatek, uzupełnianie dzienników i pamiętników – tutaj sprawdzą się cienkopisy i zakreślacze. Bardzo polecane artykuły Stabilo z pewnością sprawdzą się w takich sytuacjach. Dobrej jakości tusz, a także duży wybór kolorystyczny pozwoli wybrać artykuł piśmienniczy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Jeśli interesujesz się rysunkiem i lubisz szkicować – poszukaj ołówka o odpowiedniej twardości.

Jak wybierać przybory piśmiennicze?

Zakupy w sklepach z artykułami biurowymi mogą być trudne. Jeśli mamy do wyboru wiele produktów, niełatwo podjąć konkretną decyzję. Jak więc wybierać przybory piśmiennicze? Po pierwsze należy zadać sobie pytanie gdzie chcemy korzystać z tych artykułów. Do szkoły i na uczelnię możemy postawić na proste automatyczne długopisy, kolorowe foliopisy i neonowe zakreślacze. Każdy z tych produktów ma inne zadanie i będą stanowić część wyprawki, która sprawdzi się do nauki, czy odrabianie lekcji.

W przypadku biura, do wykonywania obowiązków służbowych dobrze jest postawić na bardziej elegancki długopis lub pióro. W przypadku spotkań z klientami i kontrahentami będziemy posiadać artykuł piśmienniczy pasujący do sytuacji związanej z podpisywaniem ważnych dokumentów.

Dzieci i osoby uzdolnione plastycznie z pewnością ucieszą się z dobrej jakości kredek i ołówków. W tym przypadku mamy do wyboru produkty różnych marek w zróżnicowanych cenach. Możemy wybierać wśród artykułów pojedynczych oraz w całych zestawach. Ta druga opcja może być świetnym prezentem dla artystów i osób które lubią wykonywać prace plastyczne.

Luksusowe artykuły piśmiennicze

Luksusowe artykuły piśmiennicze mogą być doskonałą opcją na prezent z okazji awansu. W ten sposób można złożyć gratulacje dla bliskiej osoby.

Marka Parker oferuje luksusowe artykuły piśmiennicze w atrakcyjnych cenach. Oprócz dobrze znanych i lubianych piór, możemy znaleźć wśród oferty tego producenta – eleganckie ołówki i długopisy. Piękna obudowa sprawia, że taki artykuł piśmienniczy umieszczony w organizerze na biurku prezentuje się stylowo. Jednak to nie jedyna zaleta takich przyborów. Często posiadają najlepszej jakości tusz, czy rysik. Dzięki temu mogą służyć dłużej niż artykuły piśmiennicze niższej półki cenowej.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie