Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Artykuły plastyczne

Artykuły plastyczne - gratka dla małych artystów


Nie ma dziecka, które na propozycje wykonania czegoś z materiałów plastycznych odpowiedziałoby przecząco. Z resztą również sami rodzice od początku z chęcią kierują swoje pociechy właśnie w tym kierunku. Wszystko z bardzo prostego powodu - rozwija to przede wszystkim umiejętności motoryczne, ale też wyobraźnię najmłodszych.

Materiały do zajęć plastycznych kojarzą się przede wszystkim z artykułami szkolnymi i coroczną wyprawką. Niemniej to właśnie one ratują najmłodszych (i nie tylko!) od nudy w deszczowe dni, czy podczas choroby. Przybory plastyczne dla dzieci nie ograniczają się jedynie do malowania, czy kolorowania. To naprawdę niezwykle szerokie zagadnienie produktowe.

 

Materiały i artykuły plastyczne dla nastolatków i młodzieży


Bez względu na wiek i płeć - każdy, po prostu każdy nawet przez chwilę szukał ukojenia nerwów, czy ujścia swoich emocji przez pracę artystyczną. Wystarczy naprawdę niewiele - kartka wyrwana z zeszytu, pudełko kredek szkolnych i człowiek już jest gotowy do stworzenia szybkiego dzieła.

Dzieci nie potrzebują wiele więcej artykułów plastycznych. W zasadzie same kredki już zajmą ich głowy i myśli na jakiś czas… Aczkolwiek trzeba pamiętać, by miały co kolorować. W innym wypadku stół otrzyma nowe, barwne dodatki. Jeśli nie wcześniej nie zakupiliście gotowych wzorów, to zawsze uratują was bloki szkolne. Im większy rozmiar (mniejsza cyfra przy literze A), tym maluchy będą miały więcej miejsca do zajęcia!

 

Dlaczego dobre artykuły plastyczne dla dzieci są tak ważne?


Artykuły plastyczne dla maluchów to bardzo istotna część ich rozwoju. Zanim da im się widelec do jedzenia, na początku pozwala się na korzystanie z rąk. Podobnie jest w przypadku akcesoriów plastycznych. Nikt nie da przecież dziecku nożyczek do rąk.

Na samym początku do wywołania prawidłowego odruchu chwytu wystarczy plastelina. Ten materiał plastyczny dla przedszkolaków i nie tylko nagrzany dłońmi nabywa rozciągliwych właściwości. Dzięki temu maluchy mogą formować nowe kształty i rozwijają umiejętności motoryczne maluchów.

To przekłada się nie tylko na kolorowe postaci stworzone z tego artykułu plastycznego dla dwulatków. W późniejszych latach wpłynie to pozytywnie na odpowiedni chwyt przy sięgnięciu po przybory do pisania. Oszczędzi się wiele uwag od nauczycieli i nauczycielek na temat stylu pisma.

 

MATERIAŁY PLASTYCZNE DLA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI DLA DZIECI


Co roku około lipca najczęściej wyszukiwaną przez rodziców frazą jest “wyprawka szkolna”. Jej integralną częścią są materiały do zajęć plastycznych, pełne kolorowych pisaków, pędzli do farb plakatowych i ich samych również, czy kredek ołówkowych. Dzięki tym zajęciom najmłodsi mogą przedstawić swoją wizję opisów przyrody z lektury, jak i poznać - dzięki wiedzy nauczycieli - różne fakty na temat danych miejsc geograficznych. Wyobraźnia nie zna granic, a przełożyć na papier ją można właśnie za pomocą artykułów plastycznych.

Podczas lekcji niejednokrotnie tworzy się też ozdoby wieszane w klasie. Przed świętami Bożego Narodzenia zwykle są to choinki obwieszone bombkami z bibuły, łańcuchy z pasków wyciętych z kolorowych bloków, a przed latem będą to wycięte leżaki plażowe… Artykuły kreatywne pozwalają zdziałać cuda. A każde dziecko uwielbia artykuły plastyczne dla szkół i materiały plastyczne dla przedszkoli!

 

Artykuły, przybory i akcesoria plastyczne dla dzieci


Głównym zadaniem plastyki podczas zajęć nie jest jedynie rozwój umiejętności motorycznych i wyobraźni. Praca z wykorzystaniem szkolnych artykułów plastycznych daje możliwość wyrażenia siebie, nawet jeśli nie drzemie w kimś żaden talent. Ekspresyjne obrazy po dziś dzień zachwycają niemal wszystkich odwiedzających galerie sztuki, a nie ma co ukrywać, że wiele osób nie zdają sobie sprawy z tego, co artysta miał na myśli.

Materiały do prac plastycznych dla dzieci to kapitalny pomysł na zajęcie malucha, gdy za oknem pogoda pozostawia wiele do życzenia. Nie ma co ukrywać, że pociechy stają się wówczas marudne i nie bardzo mają chęci na cokolwiek. Dobrze je wówczas zaktywizować, a do tego najlepiej nadają się właśnie materiały plastyczne. Niech artykułami kreślarskimi naszkicują piękną pogodę, której później nadadzą życia kredkami pastelowymi lub farbkami.

 

Artykuły plastyczne dla dzieci w każdym wieku


Dzieci dorastają i z czasem materiały do prac plastycznych odsuwane są na bok, a na pierwszy plan wychodzą takie czynności, jak: rower, kopanie piłki z kolegami, czy granie w gry komputerowe. Niemniej nie ma wymogu chowania rzeczy do piwnicy, czy na strych. Wystarczy umieścić je w przyborniku na biurko, by zawsze były na sięgnięcie ręki.

Nigdy nie wiadomo, kiedy wena najdzie! A rysowanie i malowanie to świetny sposób na zajęcie czasu, nawet chwilowe. Co więcej, na rynku coraz popularniejsze stają się kolorowanki antystresowe, które koją nerwy skupiając całą uwagę na obrazku. Nie są one skierowane jedynie do dorosłych, choć młodsi faktycznie mogą mieć kłopoty z uzupełnieniem małych przestrzeni. Tak, czy inaczej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba, wszelkie artykuły szkolne plastyczne znajdzie się w organizerze na biurko dla dzieci.

Wszyscy od czasu do czasu potrzebują wyrazić się artystycznie. Dorośli zwykle pomijają wycinanki, czy wydzieranki, które wymagają przyczepienia klejem do jakiejś podstawy - kawałka kartonu, czy papieru technicznego. Przybory plastyczne i kolorowanki to najprostszy sposób, by ujarzmić artystyczne zwierzę drzemiące wewnątrz każdego z nas.

 

Przybory plastyczne dla dzieci - szeroka oferta


Tanie artykuły plastyczne dla dzieci to nie jedyne, co znajduje się w ofercie hurtowni papierniczej Biurfan. Rok rocznie to jednak właśnie ta kategoria produktów przeżywa istny boom, gdy rodzice poszukują elementów wyprawki szkolnej. Podobnie dzieje się w okolicach Dnia Dziecka, bo kredki, farbki czy mazaki to kapitalny zestaw akcesoriów plastycznych dla 3 latka, ale też pociech w innym wieku.

Hurtownia papiernicza Biurfan to sklep internetowy i stacjonarny, w którym zarówno placówki budżetowe, jak i firmy, czy klienci indywidualni zrobią zakupy. Szeroki asortyment nie tylko uzupełni biura zszywaczami, długopisami automatycznymi, czy papierem ksero, lecz także zapewni zapas artykułów plastycznych dla szkół. To także miejsce, gdzie znajdzie się wszelkiej maści tablice, jak na przykład tablicę suchościeralną dla dzieci, czy flipcharty w różnych rozmiarach.

Serdecznie zapraszamy na zakupy, a w razie niejasności w doborze towarów zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nasze Biuro Obsługi Klienta z miłą chęcią odpowie na możliwe pytania i podpowie, który przedmiot będzie o wiele dokładniej odpowiadał potrzebom klienta.

arrow_downward