Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Baterie, ładowarki

Baterie i ładowarki


Jesteśmy otoczeni ogromną ilością urządzeń zasilanych bez potrzeby użycia kabla. Mobilność, dzięki której codzienne czynności stają się łatwiejsze ma jednak swoją cenę. Wszystkie przenośne urządzenia korzystają z różnego rodzaju baterii, które wymagają ładowania bądź wymiany. Część urządzeń, takich jak telefony komórkowe, posługują się bateriami wbudowanymi na stałe, które ładowane są z sieci za pomocą specjalnych ładowarek do baterii.

Jednak większa część urządzeń, którymi posługujemy się na co dzień, korzysta z ogólnie przyjętego standardu baterii, które możemy wyjmować i wymieniać. Baterie mają różne wielkości oraz pojemności, co pozwala dopasować je do potrzeb urządzenia, które określają przede wszystkim jego zapotrzebowanie na energię oraz ilość miejsca na baterie. Najpopularniejszy format baterii to tzw. paluszki, czyli baterie o oznaczeniach AA i AAA. Te niewielkie baterie o napięciu 1,5 V zasilają nasze aparaty fotograficzne, piloty do telewizora, zegary domowe oraz różne urządzenia biurowe.


Jaka ładowarka do baterii? Która będzie najlepsza?


Baterie zasilają liczne urządzenia przenośne, z których korzystamy na co dzień, takie jak radia i latarki. Jednak takie zwykłe baterie mają też ograniczony zasób energii. Dlatego właśnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w baterie akumulatorki. Zapewniają nam one zdecydowanie dłuższy czas działania, a to przez możliwość ponownego ładowania za pomocą ładowarki do baterii.

Oferta rynkowa bogata jest w różne ładowarki do baterii. Mamy modele przystosowane do baterii AA, AAA akumulatorki, paluszki, a także uniwersalne ładowarki do baterii. Swoją wymarzoną ładowarkę do baterii powinniśmy wybrać przede wszystkim na podstawie rodzaju baterii, których chcemy używać, ale też powinniśmy wziąć pod uwagę inne aspekty. 

Będzie to przede wszystkim ilość dostępnych portów ładowania, która kluczowa jest w potrzebie jednoczesnego przywrócenia baterii akumulatorów do pracy. Bardzo ważne jest także dobre zabezpieczenie przed zwarciem, przydatne w zapobieganiu ładowania uszkodzonych baterii. Przydatną opcją jest również cyfrowy wyświetlacz, na którym możemy stale monitorować procent naładowania baterii.       


Ile czasu trwa naładowanie baterii i ile kosztuje uniwersalna ładowarka do baterii?


Wszystkie baterie akumulatorki zawierają ograniczoną ilość energii. Podczas korzystania z urządzenia nimi zasilanym ulegają one zużywaniu. Po pewnym czasie ich poziom spadnie do 0 i należy je ponownie naładować. Zatem jak długo ładować baterie akumulatorki? Używana w tym celu ładowarka do baterii pozwala na ich ładowanie w czasie zależnym od stosunku ich pojemności do prądu ładowania. Oznacza to, że im więcej ładowarka do baterii ma mocy, tym szybciej naładujemy nasze akumulatorki.
Ile kosztuje uniwersalna ładowarka do baterii? Zakup jej to wydatek od 20 do nawet 140 złotych. Taka rozbieżność cenowa wynika z trwałości wykonania, czasu ładowania, a także z innych dodatkowych udogodnień. 


Mniejsze i większe baterie akumulatorki


Mniejsze baterie, kształtem podobne do płaskich tabletek, zasilają wskaźnik laserowy, kalkulatory, systemy bez kluczowe, piloty do bram garażowych, termometry cyfrowe, a także niektóre myszki komputerowe.

W przypadku korzystania z jakiegoś urządzenia warto rozważyć zakup specjalnych baterii akumulatorków, które zastąpią zwykłe baterie, ale w przeciwieństwie do nich można bez problemu je ładować. To ogromna oszczędność pieniędzy i gwarancja, że nawet w trudnym momencie możemy naładować potrzebny nam rozmiar baterii akumulatora.

Do baterii akumulatorów powstały dedykowane ładowarki, które mają w sobie miejsce pozwalające na ładowanie nawet do 20 baterii naraz, we wszystkich dostępnych formatach i rozmiarach.


Baterie alkaliczne czy akumulatorki - jak je rozpoznać?


Baterie alkaliczne to artykuły o dużej pojemności energetycznej. Swoje zastosowanie znajdą w urządzeniach wymagających dużego poboru prądu, czyli np. odtwarzacze MP3, czy też niektóre artykuły biurowe. Zapewniają długą żywotność, szeroki zakres temperatur pracy a swoją energię mogą magazynować nawet do 7 lat. Czy można ładować baterie alkaliczne? Niestety w przeciwieństwie do baterii akumulatorków nie nadają się one do ponownego ładowania, ze względu na wykorzystane w jej budowie substancje.

Baterie alkaliczne czy akumulatorki, a także wszystkie pozostałe rodzaje baterii rozróżniamy na podstawie umieszczonych na nich oznaczeń. Oznaczenia te mają formę dwóch liter, w których pierwsza z nich mówi o wykorzystanej technologii ogniwa, natomiast druga określa jej kształt. W przypadku baterii alkalicznych mamy do czynienia ze znakami L (ogniwo alkaliczno-braunsztynowe) oraz P (ogniwo alkaliczno-powietrzne). A w bateriach akumulatorkach są to najczęściej symbole AA oraz AAA tak jak w przypadku baterii paluszków.  


Jakie baterie akumulatorki warto kupić?


Po przeczytaniu tego artykułu może pojawić się pytanie: jakie baterie akumulatorki kupić? Przede wszystkim powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar oraz kształt baterii do wybranego przez nas urządzenia. Kolejno powinniśmy zwrócić uwagę na ich napięcie ogniwa, aby zapewnić odpowiednią ilość energii. Warto również kupować baterie akumulatorki razem w zestawie z dedykowaną do nich ładowarką. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ otrzymujemy wtedy zarówno baterie, jak i sprzęt ładujący od tego samego producenta, co oszczędzi nam problemów z kompatybilnością.

Szeroki wybór baterii zapewnia nasza hurtownia artykułów biurowych Biurfan. W swoim asortymencie posiadamy wiele produktów, niezbędnych w wyposażeniu każdego biura, a także domu. Znajdziecie u nas artykuły od prostych spinaczy biurowych do bardziej zróżnicowanych lampek ledowych na biurko

arrow_downward