Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Bindownice

BINDOWNICA CO TO JEST?


Nie jest żadną tajemnicą, że biuro to miejsce, w którym jest bez liku dokumentów. Choć istnieje wiele elementów wyposażenia biura, które pozwalają na przechowanie nawet ogromnych ilości dokumentów, czasem zachodzi potrzeba łączenia wszystko w jeden egzemplarz. Wówczas każdy uwagę skieruje na bindownicę do papieru.

Bindowanie dokumentów to dobry, prosty i szybki sposób na oprawianie naszych dokumentów. Do tego celu wśród podstawowych urządzeń biurowych znajdziemy właśnie wspomniane bindownice biurowe. Wybór odpowiedniego produktu może okazać się wyzwaniem ze względu na szeroki wybór technik bindowania, a do każdej z nich wymagane będzie inne urządzenie. Opisy niektórych z nich znaleźć można poniżej.
 

JAKĄ BINDOWNICĘ WYBRAĆ? CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE BINDOWNICY?


Wyróżniamy kilka podstawowych bindownic do papieru, które dzieli się w zależności od rodzajów grzbietów oprawianego zestawu:
  • bindownice termiczne - inaczej termobindownice, które łączą kartki specjalnym klejem;
  • bindownice drutowe – grzbiety drutowe;
  • bindownice grzebieniowe – grzbiety plastikowe;
  • bindownice paskowe – grzbiety z plastikowym paskiem;
  • grzbiety grzebieniowo-drutowe – umożliwiają stosowanie obydwu rodzajów grzbietu;
  • bindownice spiralowe – spiralny grzbiet;
  • bindownice typu ClickBind – grzbiety z zatrzaskami. Umożliwiają obracanie kartek o 360 stopni.
     
Bindownice biurowe różnią się także wielkością oprawianych dokumentów. Najprostsze z nich oprawiają do 90 kartek. Bardziej kosztowne urządzenia, które wyróżniają się większą wydajnością i szybkością potrafią z kolei zbindować nawet 450 kartek. Ilość dziurkowanych kartek ma szczególne znaczenie jeśli chcemy, aby nasza praca przebiegała sprawnie i komfortowo. Kłopot z przekuwaniem kartek odpada jednak, gdy mowa jest o termobindownicy. Co to jest oraz jak działa opisane zostanie w kolejnym akapicie.
 

TERMOBINDOWNICA CO TO JEST? JAK DZIAŁA?

 
Wszędzie tam, gdzie ilość kartek papieru wynosi nawet kilkaset, nie pomogą przeciętne bindownice do papieru. Wtedy wymagane są “większe działa”, a konkretnie jedno - termobindownica. W porównaniu do tradycyjnych odpowiedników w tym sprzęcie nie ma żadnych ostrzy, które nacinałyby kartki papieru. Wkłada się je z kolei do specjalnego grzbietu, który zawiera specjalny klej uaktywniający się pod wpływem temperatury.

To też bezpośrednio przekłada się na jeden z największych plusów tego jak działa termobindownica. Inne bindowncie biurowe wymagają mniejszego lub większego użycia siły, ale przede wszystkim - ingerencji człowieka. W przypadku urządzenia działającego przez zasilanie energią elektryczną niemal całe działanie sprowadza się do umieszczenia pliku kartek, które wymagają połączenia, w specjalnym grzbiecie, przypominającym te od zeszytów, czy książek. Nagrzana termobindownica potrzebuje od kilku do kilkudziesięciu sekund, by cała operacja została zakończona. Nie można jednak zapomnieć o tym, by pozostawić połączony zestaw do ostygnięcia.

 

Ile kosztuje bindownica i termobindownica?


Ceny produktów zależne są od wielu zmiennych. Punktem wyjścia jest rodzaj produktu, czyli czy jest to bindownica biurowa ręczna, bindownica elektryczna, czy też termobindownica. Wszystkie z nich mają szereg indywidualnych cech, które mają wpływ zarówno na prędkość pracy, jak i jakość ostatecznego efektu. Jedną z tych specyfikacji, które dyktują cenę jest ilość stron, które jednocześnie można bindować oraz rodzaj grzbietu.

Najmniej skomplikowane bindownice to cena rzędu dwustu - trzystu złotych. Warto jednak podkreślić, że nie będą to produkty, które nie sprawdzą się w miejscach, gdzie bindowanie odbywa się niemal cały czas. Prostota funkcji wystarczy jednak do niewielkich biur, w których zestawienia wyciągów, faktury i inna oficjalna dokumentacja na spokojnie może spoczywać w segregatorach, pudłach archiwizacyjnych, czy nawet teczkach lub skoroszytach.

Decydując się na zakup bindownicy do papieru istotnym jest, aby zapoznać się ze specyfikacjami urządzenia tak, aby odpowiadało ono wszystkim, nawet najmniejszym potrzebom. Przykładowo, gdy wybór pada na termobindownicę istotnym faktorem może być szybkość nagrzewania się urządzenia. Niektóre z produktów potrzebują nawet kilku minut do pełnej gotowości, gdy zaś innym wystarczy nawet sto dwadzieścia sekund. Warto też przemyśleć, czy termobindownica powinna operować przy większej lub mniejszej ilości kartek.

 

JAKĄ BINDOWNICĘ KUPIĆ?


Do wyboru mamy bindownice ręczne, a także elektryczne. Pierwsze wyposażone są w dźwignie. Z kolei bindownice elektryczne pomimo tego, że droższe, znacznie ułatwiają pracę. Są szybkie i precyzyjne, a ponadto nie wymagają użycia siły, szczególnie przy większej ilości kartek.

Obecność wyłączania noży dziurkujących to element, który znaleźć można w niektórych modelach bindownic. Umożliwia to oprawianie dokumentów o niestandardowych wymiarach. Regulacja marginesów pozwala na ustawienie odległości dziurek od brzegu dokumentu, co bezpośrednio przekłada się na efekt końcowy i jakość ostatecznej wersji zbindowanych papierów.
 

GDZIE KUPIĆ BINDOWNICE, TERMOBINDOWNICE?

 
Zarówno bindownice biurowe, jak i termobindownice bez trudu znaleźć można zarówno online, jak i stacjonarnie w hurtowni artykułów biurowych Biurfan. Rozeznanie na rynku biurowo-serwisowym zdobyte po latach nauki na własnych doświadczeniach zaowocowało nawiązaniem współpracy z najlepszymi i najbardziej rozpoznawalnymi producentami. Ich produkty od lat uzupełniają pomieszczenia biurowe w niezawodne sprzęty, zaspokajające potrzeby na wiele lat.

Każda firma poszukująca zarówno bindownicy do papieru, jak i laminatora znajdą w Biurfanie czego szukają. A wytwórcy, jak Fellowes, czy Opus pomogą zapewnić sprawne funkcjonowanie każdego biura.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie