Oczyszczacze powietrza dostępne w sklepie Biurfan.

Oczyszczacz powietrza do domu

W różnego rodzaju pomieszczeniach spędzamy większość życia – tam pracujemy, odpoczywamy i śpimy. W takich miejscach możemy kontrolować powietrze jakie nas otacza, w przeciwieństwie do tego z jaką atmosferą mamy do czynienia na zewnątrz.

Oczyszczacz powietrza do domu to urządzenie, które skutecznie usunie szkodliwe alergeny, kurz i pyły. Zanim dokonamy zakupu, warto jednak zastanowić się jak działa ten sprzęt i który z dostępnych na rynku będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Jak działa oczyszczacz powietrza ?

Oczyszczacz powietrza składa się z filtrów i wentylatorów. Wentylatory zasysają powietrze z otoczenia i przepuszczają je przez filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia. Tak oczyszczone, przefiltrowane powietrze jest wydmuchiwane spowrotem do otoczenia.

Wyróżniamy kilka rodzajów filtrów, które występują w oczyszczaczach powietrza występujących na rynku. Filtr wstępny ma za zadanie zatrzymać największe zanieczyszczenia, do których zaliczymy włosy, sierść, kurz czy złuszczony naskórek. Filtr węglowy dzięki temu, że posiada węgiel aktywny skutecznie neutralizuje intensywne zapachy i szkodliwe gazy. Filtr HEPA jest zdecydowanie najbardziej zaawansowany, ponieważ usuwa 99,995% zanieczyszczeń w tym również alergeny.

Dlaczego oczyszczanie powietrza jest takie ważne? W mieszkaniu i domu oprócz kurzu i innych zanieczyszczeń mamy do czynienia również ze smogiem. Oczyszczanie powietrza jest niezwykle istotne jeśli mamy w domu alergików, astmatyków, dzieci i osoby starsze. Tak naprawdę oczyszczacz powietrza sprawdzi się niemal w każdym domu. Oprócz tego, że pochłania zanieczyszczenia to dodatkowo neutralizuje zapachy.

Dobry oczyszczacz powietrza  

Dobry oczyszczacz powietrza to taki, który posiada odpowiednie filtry i do tego jest wydajny – czyli potrafi przefiltrować dużą ilość powietrza w krótkim czasie. Można zainwestować w oczyszczacz z trybem automatycznym, który sprawnie reaguje na zmiany w powietrzu. Kupując takie urządzenie trzeba również zastanowić się, w jakiej cenie występują filtry wymienne, ponieważ należy je zmieniać mniej więcej co 2 lata. Tanie w eksploatacji, energooszczędne oczyszczacze powietrza posłużą nam wiele lat. Dobra jakość tego typu sprzętu zależy również od tego, czy posiada funkcję jonizacji, czy też nie.

Oprócz używania oczyszczacza powietrza możemy zadbać o inne ważne aspekty związane z dbaniem o nasz dom. Bardzo ważne jest otaczanie się zielenią, można więc umieścić w pomieszczeniu rośliny takie jak paprotka lub skrzydłokwiat. Jeśli stoisz przed wyborem czym ogrzewać swój dom, warto zastanowić się co będzie najlepsze dla środowiska.

Wysoki poziom smogu jesienią i zimą jest spowodowany, że w wielu domach nie zwraca się szczególnej uwagi na to co trafia do pieca. Najlepiej palić drewnem, węglem lub brykiet i należy zwrócić uwagę, by nie umieszczać w piecu np. resztek śmieci.

Nawilżacz, czy oczyszczacz powietrza ?

Na rynku mamy wiele sprzętów, które są związane z ingerencją w powietrze w pomieszczeniu. Oprócz oczyszczaczy występują nawilżacze i warto zastanowić się, czym właściwie się różnią.

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które dba o odpowiednią wilgotność w pokoju, a stosowanie takiego sprzętu zapewnia komfort oddychania w dzień i w nocy. Oczyszczacz powietrza odpowiada natomiast za to, by usunąć zanieczyszczenia zawieszone w powietrzu. Można również wybrać opcję 2w1, aby powietrze w naszym domu było nie tylko przefiltrowane, ale również odpowiednio wilgotne.

Oczyszczacze powietrza mogą być również bardzo przydatnymi urządzeniami biurowymi. Stosowanie takich sprzętów w miejscu pracy wpływa na efektywność i po prostu lepiej się oddycha. Praca w pomieszczeniu, które jest oczyszczone jest o wiele bardziej przyjemna.

Oczyszczacze powietrza i inne sprzęty biurowe znajdą Państwo w naszym internetowym sklepie papierniczym.

group_work Zgoda na pliki cookie