Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

Opakowania zszywek ustawione pionowo, natomiast jedno opakowanie Grand zszywki leży na pierwszym planie.]

Zszywki biurowe do zszywania papieru - typy, rozmiary, rodzaje

Archiwizacja dokumentacji to istotna kwestia w każdej dobrze prosperującej firmie. Oprócz asortymentu biurowego jakim są teczki, czy skoroszyty, do segregowania arkuszy papieru przydają się również inne produkty. Do takich możemy zaliczyć zszywki, które choć niepozorne – są niesamowicie praktyczne.

Zszywki biurowe

Zszywacz to produkt, który możemy znaleźć niemal na każdym biurku w szkole i w pracy. Wynika to z jego praktycznego zastosowania w wielu sytuacjach. Jeśli decydujemy się na zakup zszywacza, potrzebujemy również zszywek – bez nich urządzenie nie będzie spełniało swojej roli.

Do czego służą zszywki? Ich podstawowym zadaniem jest spinanie pliku dokumentów. Te wymienne elementy do zszywaczy powinny być kompatybilne z konkretnym rodzajem zszywacza. Ponieważ na rynku mamy szeroki wybór tego typu produktów – możemy wyróżnić różne rodzaje zszywek biurowych.

Typu zszywek do zszywacza

Zszywacze na kasetki i bloki zszywek – to podstawowy podział tego typu akcesoriów do biura. Warto zadać sobie pytanie jakie typy zszywek będą najlepszym rozwiązaniem? Zdecydowanie najczęściej wybierane są te w specjalnych blokach połączone ze sobą delikatnym klejem. Zanim jednak dokonamy zakupu zszywek do zszywacza, należy upewnić się, że będą one pasować do naszego sprzętu.

Rodzaje zszywek biurowych

Rodzaje zszywek biurowych dzielą się przede wszystkim ze względu na rozmiar i kolor. Najbardziej popularnymi i najchętniej wybieranymi zszywkami są te w uniwersalnym srebrnym odcieniu. Pozostałe kolory w jakich możemy znaleźć te artykuły biurowe to: czarny, biały, różowy, niebieski, granatowy.

Rozmiary zszywek do papieru

Oprócz różnych kolorów zszywek biurowych, mamy do wyboru wiele rozmiarów tego typu produktów. Czy warto zwracać uwagę na taki szczegół jakim jest wymiary zszywek? Jak najbardziej. To rozmiary zszywek do zszywacza mają bezpośrednie przełożenie na ilość stron, które będziemy w stanie zszyć przy ich pomocy. Najprościej ujmując – im dłuższa nóżka zszywki, tym więcej kartek nią zszyjemy.

Grubość drutu to kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę jeśli szukamy zszywek dopasowanych do naszych potrzeb. Jak możemy się domyśleć, te grubsze będą mocniejsza, a co za tym idzie łatwiej będzie nam zszyć nawet dużą ilość arkuszy. Najbardziej popularne zszywki to te z oznaczeniem 24/6. Ale co właściwie oznaczają te liczby? Już opowiadamy na to pytanie. Pary liczb, które opisują zszywki do kolejno: średnica drutu i długość nóżki. Na rynku występują również rozmiary zszywek takie jak 26/6 oraz:

  •          zszywki 23/6
  •          zszywki 23/8 
  •          zszywki 23/10 
  •          zszywki 23/13
  •          zszywki 23/15 
  •          zszywki 23/17 
  •          zszywki 24/6 
  •          zszywki 24/8 
  •          zszywki 24/10 

Artykuły biurowe w sklepie Biurfan.pl

Szukając elementów do wyposażenia biura szukamy dobrej hurtowni papierniczej. Biurfan.pl to sklep internetowy z artykułami biurowymi, w którym znajdziesz zszywacze i dziurkacze oraz inne potrzebne produkty. Dużą zaletą naszego sklepu jest to, że posiadamy szeroki wybór asortymentu do biura i nie tylko. Dodatkowo w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej obsługi klienta. Gwarantujemy dobrej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.