Etykiety z kodaki kreskowymi, na jednej napis Biurfan.

Drukarka do etykiet – jak wybrać odpowiednią?

Drukarka do etykiet to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w biurze. Służy między innymi do wydruku etykiet identyfikacyjnych lub kodów kreskowych. Dzięki takim drukarkom możliwe jest oznaczanie przedmiotów znajdujących się w naszym miejscu pracy. To również estetyczne rozwiązanie na uporządkowanie przestrzeni. Za pomocą etykiet samoprzylepnych możemy oznaczyć segregatory i teczki, aby cała dokumentacja była posegregowana w przejrzysty, jednolity sposób. 

Drukarka etykiet jest niezwykle przydatna w każdym biurze, ponieważ można ją wykorzystać do wielu rzeczy. Trwały wydruk tych naklejek na produkty to zdecydowanie zaleta takiego sposobu oznaczania przedmiotów.Jeśli zdecydujemy się na odpowiednie podpisanie sprzętów biurowych etykietami do drukarki, możemy mieć pewność, że inwentaryzacja przebiegnie szybciej i sprawniej.

W biurze, gdzie korzystamy z wielu urządzeń, mamy też do czynienia z różnymi kablami. Często znalezienie tego odpowiedniego stanowi problem i dlatego warto podpisać kable, aby wpiąć prawidłowy w razie potrzeby.

Jak działa drukarka do etykiet?

Zanim wybierzemy sprzęt, który spełni nasze wymagania, warto zastanowić się nad tym jak działa drukarka etykiet? To z pozoru proste pytanie, ale dobrze jest przybliżyć sobie ten temat. Działanie drukarki etykiet opiera się na druku transferowym, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Specjalna termotransferowa taśma przesuwa się z rolką, na której znajdują się etykiety. W kolejnym kroku rozgrzana głowica drukarki wypuszcza barwiącą substancję z taśmy i przez docisk przenosi ją na etykietę.

Etykiety do drukarek mogą przydać się w wielu sytuacjach nie tylko przy archiwizacji i podpisywaniu urządzeń biurowych. Można je wykorzystać w działaniach marketingowych, ponieważ takie etykiety mogą posłużyć do stworzenia naklejek z dowolną treścią reklamową. Taki pomysłowy to znakomity sposób na przyciągnięcie klientów, nawet tych, którzy nie znają naszych produktów, czy usług.

Metkownice do etykiet obsługujemy manualnie i są niesamowicie przydatne w każdym punkcie sprzedaży. Dzięki nim możliwe jest cenowe oznaczenie produktów, które sprzedajemy. Etykiety do metkownic to niewielkie naklejki, na których znajdują się wydrukowane ceny produktów.

Etykiety kurierskie – jaką drukarkę wybrać?

Sprzedaż internetowa wiąże się z wysyłaniem dużej ilości paczek i dobrze jest, jeśli drukowanie etykiet kurierskich odbywa się sprawnie. W takiej sytuacji niezwykle przydatne będą drukarki etykiet kurierskich. Drukarki różnią się od siebie konstrukcją, wytrzymałością i dlatego warto zastanowić się na jakich cechach tego typu sprzętu najbardziej nam zależy.

Jednym z polecanych urządzeń tego typu jest drukarka Dymo. To podręczne urządzenia biurowe, które cechują się niezawodnością i solidnym wykonaniem. Dodatkowym atutem jest lekka i kompaktowa konstrukcja. To sprzęt wielofunkcyjny, który można wykorzystać do druku mniejszych i większych etykiet dymo.

Zastosowanie drukarki do etykiet w domu

Segregowanie i podpisywanie produktów ma miejsce nie tylko w pracy, ale również w domu. Drukarki i dopasowane do niej etykiety mogą przydać się w organizacji przypraw i przetworów w kuchni. Zdarza się, że nie potrafimy rozpoznać dżemu, czy konfitury na pierwszy rzut oka – wtedy niezbędne jest ich podpisanie. Napis na etykiecie będzie trwały, a takie słoiki można przechowywać w spiżarni przez dłuższy czas. 

Drukarka do etykiet może mieć również zastosowanie w pokoju dziecięcym, gdzie duża ilość zabawek jest trudna do porządkowania. Jeśli podpiszemy pudła, w których umieścimy zabawki według kategorii, nawet sprzątanie z dzieckiem będzie łatwiejsze. Etykiety do drukarek można wykorzystać również w innych miejscach – łazience, garderobie, czy w piwnicy.

group_work Zgoda na pliki cookie