Bloki

Bloki rysunkowe a4 i a3


Blok rysunkowy A4 to artykuł przeznaczony głównie dla najmłodszych. To właśnie na jego kartkach dzieci tworzą swoje pierwsze dzieła, którymi później zachwycają się dorośli. Ludziki z kresek i kółek, kwadratowe samochody i wiele innych malowanek, które zostają stworzone podczas tego artystycznego szału. 

Każdy z młodych artystów w trakcie swojego procesu twórczego nie raz sprawdzał wytrzymałość bloku rysunkowego, poprzez zbyt mocne dociskanie mazaka bądź kredki. Pojawiające się na skutek tego przerysowania na wylot skutecznie przekonują naszych małych artystów do używania nieco mniejszej siły. Na szczęście cena bloku rysunkowego a4 i a3 jest na tyle niska, że pozwala na przeprowadzanie takich eksperymentów. 

Jednak bloki szkolne są nie tylko miejscem, gdzie najmłodsi lub trochę starsi uczniowie mogą uwolnić swoją artystyczną duszę. Oprócz tego swoje zastosowanie znajdą podczas nauki geometrii, czy też różnych prac z serii zrób to sam. Mimo kojarzenia się głównie z najmłodszymi to nie mniej przydatne okazują się w późniejszych etapach naszego życia.

Wykonywanie rysunków za pomocą takich artykułów szkolnych jak linijka, ekierka, czy cyrkiel, odbywa się na późniejszych etapach edukacji właśnie na stronach bloku rysunkowego. Jego białe kartki również świetnie sprawdzą się w roli brudnopisu bądź szkicownika. Z całą pewnością niejednokrotnie ocalił on życie wielu studentom, którzy po odkryciu braku papieru do drukarki, w pośpiechu biegli po blok rysunkowy a4, by dostarczyć swoją pracę zaliczeniową wykładowcy na czas.


Duży blok rysunkowy


Oprócz standardowych rozmiarów A3 i A4 na rynku znajdziemy także przeznaczony dla bardziej wymagających artystów - blok rysunkowy A5. Przede wszystkim oferuje on im znacznie więcej miejsca do tworzenia prac samodzielnie, jak i też  większej grupie.

Blok rysunkowy A5 świetnie sprawdzi się także w roli kartek do flipcharta, które mogą okazać się świetnym pomysłem podczas nauczania dzieci. Z jego pomocą dostaną one możliwość tradycyjnego sporządzania notatek, nauki pisania, rysowania, a także wygodnego przechowywania swoich prac i zapisków.  
 

Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami


Każdy z nas pewnie pamięta lekcje plastyki w podstawówce, gdzie z pomocą bloku rysunkowego z kolorowymi kartkami tworzył różne ozdoby i wycinanki. Był to miły czas, który do dziś budzi w nas dobre wspomnienia, w których cofamy się myślami do poklejonych szkolnym klejem palców i wycinania nożyczkami własnych wymyślnych kształtów. 

W przypadku, gdy nie posiadaliśmy swojego bloku rysunkowego, najczęściej byliśmy zmuszeni do używania tego szkolnego. W nim najchętniej sięgano po zielone, żółte, czerwone, czy też niebieskie kartki rysunkowe. Wiązało się to z tym, że spóźnialscy byli zmuszeni pracować na mniej ciekawych w ich odczuciu kolorach, takich jak np. brąz i czerń, a to często budziło w nich złe emocje okazywane łzami sprzeciwu. Jednak największe zawód przeżywali ci, którzy odkryli, że kolorowe kartki bloku rysunkowego z jednej strony są białe.

Idealnym miejscem do zaopatrzenia się we wszystkie potrzebne artykuły do tworzenia naszych dzieł sztuki jest hurtownia papiernicza Biurfan. Mamy tam szeroki zakres produktów, takich jak proste przybory do rysowania i malowania, czy też bardziej unikalna tablica suchościeralna dla dzieci, którą uczniowie wykorzystają zarówno na lekcjach plastyki, jak i też innych przedmiotów szkolnych.

Pamiętajcie, że w razie problemów z wyborem odpowiedniego dla was sprzętu możecie skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, który na pewno rozwieje wszystkie wasze wątpliwości. Nie zapominajcie też o gwarancji szybkiej wysyłki, dostarczeniu produktu do paczkomatu, bezpośrednio do domu, lub firmy, a także o możliwości odbioru osobistego w Białymstoku. 

 
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie