Bloki szkolne

Bloki szkolne do rysowania i malowania


Sztuka jest ważnym przedmiotem i musi być nauczana w sposób, który jest uczniom prosty do zrozumienia. Odpowiednie bloki szkolne sprawiają, że rysowanie i malowanie staje się dla nich znacznie prostsze. Stanowią one idealną powierzchnię, na której dzieci za pomocą różnych artykułów plastycznych, mogą z łatwością tworzyć swoje małe dzieła.

Istnieje wiele korzyści z korzystania z bloku do szkoły. Przede wszystkim pobudza on zmysły artystyczne oraz manualne uczniów, które powinny być rozwijane już od ich najmłodszych lat. 

Inną jego funkcją jest to, że może nam posłużyć jako materiał, z którego możemy wykonać różne papierowe ozdoby. Bez wątpienia dodadzą one wyjątkowego klimatu wystrojowi różnym pomieszczeniom np. salom plastycznym.
 

Jaki blok szkolny wybrać? Rysunkowy czy techniczny?


Na rynku dostępne jest wiele rodzajów bloków szkolnych. Różnią się one rozmiarem, kolorem, ilością kartek oraz jakością papieru. Uczniowie muszą wybrać taki, który najlepiej odpowiada im potrzebom w zakresie uczenia się oraz zainteresowań. Wszystko tak naprawdę zależne jest od celu ich użytkowania. W zajęciach plastycznych swoją funkcję spełni blok szkolny rysunkowy, który zapewni im odpowiednią ilość miejsca do wykonywania swoich prac. 

Inną kwestią jest wybór bloku szkolnego technicznego, w którym szukamy pomocnych nam dodatkowych linii w kreśleniu różnych brył i kształtów. Tańszą dla nich alternatywą są zeszyty szkolne w kratkę. Dzięki nim częściowo zyskamy potrzebne linie pomocnicze, lecz wykonane na nich rysunki techniczne będą mniej widoczne. Pogorszenie te spowodowane jest przez niedostosowanie do tych działań odpowiedniego rodzaju papieru. 
 

Blok do szkoły, który przyda się na plastykę i nie tylko


Bloki szkolne to jedne z podstawowych artykułów szkolnych, które będą przydatne na każdej lekcji plastyki. Kreatywny dla sztuki i nie tylko, był długoletnim żądaniem ze strony uczniów. W połączeniu z farbami szkolnymi są nierozłącznym duetem w tworzeniu prac na tych oraz innych lekcjach.

Idealnym miejscem do zaopatrzenia się we wszystkie potrzebne artykuły do tworzenia naszych dzieł sztuki jest hurtownia szkolna Biurfan. Mamy tam szeroki zakres produktów, które uczniowie wykorzystają zarówno na lekcjach plastyki, jak i też innych przedmiotów szkolnych. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie