Cienkopisy

DO CZEGO CIENKOPIS? 


W dużej rodzinie pisaków, cienkopisy zajęły znaczące miejsce. Zasad działania cienkopisu jest podobna do tej, która działa w klasycznym długopisie. Cienkopisy do rysowania lub pisania, to nasączony tuszem rdzeń, który zamknięty jest w korpusie wykonanym przeważnie z plastiku.

Dociskając do podłoża kolorowy cienkopis uwalniany jest tusz, który spływa na końcówkę wytworzoną z tworzywa sztucznego. To, co odróżnia dobre cienkopisy od na przykład markerów olejowych, jest grubość zakończenia pisaka. To właśnie dzięki niej narzędziem tym można wykonać szereg prac wymagających dokładności i precyzji.

Przeważnie cienkopisy spotkać można w arsenale kreślarzy i artystów ceniących sobie możliwość kontroli nanoszonej kreski. Niejednokrotnie także - tu przede wszystkim mowa o czarnych lub niebieskich cienkopisach - wybierane są przez nauczycieli, którzy decydują się na odmianę grubości końcówki pisaka od tradycyjnych długopisów, czy piór kulkowych.
 

CENY CIENKOPISÓW


Z racji swojej prostoty, cena cienkopisów zazwyczaj nie jest wysoka i pozwala na skompletowanie nawet dużych zestawów w stosunkowo niskiej cenie. Zestawy cienkopisów do rysowania potrafią być bardzo rozbudowane, dzięki czemu zyskujemy ogromną paletę kolorów. To właśnie one powodują, że kolorowego cienkopisy często wybiera się zamiast kolorowych długopisów, stosując je do podkreślania czy zaznaczania mniejszych partii  tekstu.

Nowością na rynku są cienkopisy pastelowe, których delikatne kolory pomogą przy wykonaniu prac domowych, prezentacji czy przyozdobieniu prezentów. Cienkopisy można też z powodzeniem wykorzystać w charakterze pomocy przy rysunku technicznym gdzie świetnie sprawdzą się cienkopisy kreślarskie i rapidografy. Te ostatnie odnalazły ciekawe zastosowanie, bo... służą w salonach manicure do nakładania wzorów na pomalowane paznokcie.
 

Profesjonalne cienkopisy do rysowania, szkicowania, kreślarskie


W rysunkach najbardziej sprawdzają się takie przyrządy, jakie ołówki, czy też cyrkle. Niemniej jednak równie trafione będą takie produkty jak cienkopisy czarne. Ze względu na końcówkę, której maksymalna grubość wynosi 0,8 milimetra idealnie nadadzą się one do rysowania pewnej, wyrazistej kreski. Warto przy tym zachować skupienie, gdyż nie są one ścieralne!

Przez to też szkice wykonane cienkopisami nie są dobrym wyjściem dla początkujących. Wypada jednak wspomnieć o przyrządach, które mogą rozbudzić wyobraźnię twórczych kreślarzy. Takimi są między innymi białe cienkopisy, które idealnie nadają się do kreślenia po czarnych kartkach. Dzięki temu uzyskiwany jest efektowny rysunek, przykuwający uwagę każdego.

Nowych użytkowników cienkopisów kolorowych należy poinformować, iż nie wszystkie zbudowane są tak, że po wypisaniu jedyne co można zrobić to wyrzucić je do kosza. Wiele dostępnych na rynku produktów ma - jak ich klasyczne odpowiedniki - wymienne wkłady do długopisów. Pozwala to na długotrwałą pracę i kontynuację, gdy sytuacja tego wymaga.

Wszystkie osoby poszukujące zarówno cienkopisów do rysowania, jak i innych artykułów piśmienniczych, bądź kreślarskich powinny zwrócić szczególną uwagę na szeroką ofertę sklepu papierniczego Biurfan. Znajomość różnorodnych potrzeb i wymagań klientów poparte wieloletnim doświadczeniem wpłynęło na wybór produktów najlepszych producentów. Do nich zaliczyć należy polską firmę Rystor, która od lat dba o pewne kreski wielu kreślarzy, szkicowników i rysowników.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie