Cienkopisy

cienkopisy profesjonalne


W tworzeniu przeróżnych rysunków najlepiej sprawdzają się takie przyrządy, jakie ołówki, kredki, czy też mazaki. Niemniej jednak równie trafione będą takie produkty, jak cienkopisy czarne. Wszystko to ze względu na końcówki o różnej grubości od szalenie cienkiej i precyzyjnej 0,1 mm po 0,5 do aż 1 cm, które doskonale nadadzą się do rysowania pewnej, wyrazistej kreski. Warto jednak przy tym zachować skupienie, gdyż są one nieścieralne.

Przez to też szkice wykonane cienkopisami nie są dobrym wyjściem dla tych, co dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysowaniem. Wypada jednak wspomnieć o artykułach, które pomogą rozbudzić wyobraźnię kreatywnych kreślarzy. Takimi są między innymi białe cienkopisy, które idealnie nadają się do kreślenia po ciemnych kartkach. Dzięki temu uzyskiwany jest efektowny rysunek, który bez wątpienia przykuje uwagę każdego.

Nowych użytkowników cienkopisów kolorowych, jak i też innych należy poinformować, iż nie wszystkie zbudowane są tak, że po wypisaniu jedyne co można zrobić to wyrzucić je do kosza. Wiele dostępnych na rynku cienkopisów ma wymienne wkłady - tak jak ma się to w przypadku długopisów nieautomatycznych. Pozwala to na długotrwałą pracę i jej kontynuowanie, gdy tylko tego potrzebujemy.


cienkopisy do kaligrafii i pisania 


Cienkopisy do kaligrafii zostały stworzone z dbałością o każdy szczegół. Szkicowanie, rysowanie, czy też właśnie odręczne pisanie to czynności, w których precyzyjne kreślenie bez wątpienia gra pierwsze skrzypce. Kluczowym elementem, który odróżnia je od zwykłych cienkopisów, jest ich tusz. Ten pigmentowy atrament na bazie wody nie przesiąka przez papier, dzięki czemu pisanie takim cienkopisem jest wygodne i praktycznie bezwysiłkowe. 

Cienkopisy te są odporne na złe działanie wody, słońca, alkoholu, a nawet różnych rozpuszczalników. Kupując zestaw cienkopisów do kaligrafii, w środku pudełka znajdziemy szeroki wybór artykułów z różnymi typami końcówek. Najpopularniejsze z nich to elastyczna pędzelkowa oraz nieulegająca rozwarstwianiu - twarda fibrowa. Wykorzystując cienkopisy do kaligrafii o różnych końcówkach, nadamy naszym pracom unikatowego wyglądu.

Cienkopisy to też niezwykle popularne przybory do pisania o charakterystycznych cienkich końcówkach. Służą przede wszystkim do pisania, ale nie tylko. Poradzą sobie także jako narzędzie do rysowania, szkicowania czy kreślenia. Wyróżnia je wielość kolorów, dlatego spełnią swoją rolę przy dodawaniu komentarzy w notatkach, czy też książkach. 


cienkopisy do kolorowania, malowania


Pewnie nie każdy z nas wie o tym, że cienkopisy dają nam naprawdę dużo możliwości. To właśnie one są naszym narzędziem w uwolnieniu kreatywności. Temat ten z całą pewnością jest bardzo bliski artystom, którzy w tworzeniu swoich dzieł wykorzystują różne techniki malarskie.  W przybornikach każdego z nich znaleźć możemy cienkopisy artystyczne. To właśnie z wykorzystaniem tych małych artykułów piśmienniczych tworzą oni wiele swoich prac. W zależności od wybranej techniki malowania będą oni potrzebować innego rodzaju cienkopisów.

Jedną z nich jest malowanie akwarelami, które wymaga od cienkopisów posiadania kilku kluczowych cech. Mianowicie cienkopis do akwareli powinien charakteryzować się właściwościami wodoodpornymi - dzięki, którym nasze prace będą czytelne oraz nie ulegną rozmyciu. Kluczowe będzie także odpowiedni dobór grubości linii cienkopisu, aby zapewnić dobrą widoczność na dużych pracach plastycznych. 
 

Zalety cienkopisów


Ogromną zaletą cienkopisu jest bez wątpienia możliwość wyboru grubości końcówki piszącej. Umożliwia nam ona tworzenie linii cienkich, jak i grubych. W związku z tym cienkopis doskonale sprawdzi się na wielu obszarach rysowania, takich jak: sporządzanie rysunków technicznych i kaligrafia.

Inną z zalet cienkopisów jest ich cena. Oferta rynkowa oczywiście jest bogata w droższe egzemplarze, jednak dla początkujących artystów w zupełności wystarczą te w cenie około trzech złotych za sztukę. Wygląd prac narysowanych takimi tanimi cienkopisami wcale nie odstaje od tych narysowanych tymi bardziej profesjonalnymi.

Nie zapominajmy też o ich szerokiej gamie kolorów, która umożliwia nam tworzenie wyjątkowych rysunków, kolorowanie, czy też wykonywanie dobrze widocznych zaznaczeń.  Dzięki temu oraz wspomnianej już nie raz grubości końcówki bez problemów możemy dobrać odpowiedni cienkopis, który będzie idealny dla naszych potrzeb. W bogatym asortymencie kolorowych cienkopisów możemy znaleźć te przeznaczone do pisania, kolorowania, podkreślania notatek, jak i też do tworzenia profesjonalnych rysunków.
 

Jaki cienkopis wybrać?


Kupując cienkopis, warto zrobić rozeznanie za konkretnym modelem, który sprosta naszym oczekiwaniom. Zwracamy uwagę na grubość końcówki, wodoodporność, kształt obudowy (jak leży w dłoni) oraz to jak bardzo podatny jest na rozmazywanie się na papierze. Czarny kolor cienkopisu będzie uniwersalny, ponieważ nadaje się do wszystkiego - pisania, rysowania i szkicowania. Cienkopis można zawsze schować do plecaka bądź torebki i w wolnej chwili na kawałku papieru stworzyć dzięki niemu niebanalny rysunek. 

Cienkopisy z naszej oferty występują w bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Mamy takie marki jak: Rystor, Stabilo, Pentel, Uni. Mają różne grubości i kolory, dzięki czemu będą odpowiednie do szkoły, biura i domu. Dzieci używają ich często do nauki i zabawy. Każdy cienkopis bardzo dobrze leży w ręce - nawet w najmniejszych rączkach dzieci.

Biurfan to idealne miejsce na zakupy dla każdego, kto ceni sobie szeroką możliwości wyboru. Zaczynając od cienkopisu, przez wszystkie pomoce ułatwiające pracę przy biurku , aż po zszywki i marker do płyt CD. Wszystko po to, by nasi klienci mogli nabyć wszystko, co jest im potrzebne.                
 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie