Karuzela zdjęć
Odtwórz wideo

Zeszyt zeszytowi nierówny


Kiedy dziecko stawia pierwsze kroki w nauce pisania, nie korzysta jeszcze z zeszytu. Przygodę tę trzeba zacząć od dużego formatu – malowideł na wielkich arkuszach, rozwijania dużej motoryki na placach zabaw oraz podczas aktywności sportowej i wreszcie kształtowania motoryki małej w czasie zabaw plastycznych, sensorycznych i konstrukcyjnych. Kiedy ciało dziecka jest gotowe, zaczynamy dopiero sięgać po zeszyt. I to nie pierwszy z brzegu. Na co zwrócić uwagę, szukając zeszytu dla swojego dziecka?

• Grubość papieru,

• Kolor papieru,

• Okładkę.


Ideał poszukiwany

Czego oczekujemy od papieru idealnego do stawiania pierwszych kroków w trudnej sztuce pisania? Że będzie wspierał dziecko. W jaki sposób?


• Nie będzie przesiąkał – tusz nie przebije na drugą stronę.

• Wyróżni się nieskazitelną bielą.

• Trudno będzie go rozedrzeć.

• Umożliwi wyraźne pisanie bez rozmazywania.

Słowem – cierpliwie zniesie wszystkie niewygody niewprawnej ręki dziecka i wybaczy wszelkie błędy! A to ważny proces nauki.

OPTIK PAPER +®

- unikalny standard papieru w zeszytach Oxford


Połączenie wiedzy z zakresu potrzeb dziecka, które uczy się pisać oraz poszukiwanie optymalnych poziomów wyznaczników najwyższej jakości papieru zaowocowało powstaniem jedynego w swoim rodzaju standardu papieru - OPTIK PAPER+®. Jego atuty?

• Śnieżnobiały papier– śnieżnobiały kolor papieru idealnie kontrastuje z tuszem długopisu, co zwiększa komfort dla oczu podczas pisania i czytania notatek z lekcji, nawet przy słabym oświetleniu.

• Gruby, nieprzebijający papierr – dzięki temu wszelkie niedoskonałości pracy ręki małego ucznia zostają maksymalnie zniwelowane i ma on szanse na powodzenie. Szczególnie dobrze taki papier radzi sobie z silnym naciskiem niewprawnej ręki – wpływa to na motywację, gdyż się nie przedziera. A każda dziura w zeszycie to dla małego adepta sztuki pisania sytuacja, która może zniechęcić do dalszych prób.

• Satynowa gładkość papieruu – pióro/długopis nie haczy się podczas kreślenia liter. Ręka dziecka nie męczy się przy długim pisaniu podczas lekcji. Bliżej dzięki temu do sukcesu w postaci czytelnych liter.

• Wytrzymała okładka– z większą cierpliwością zniesie szybkie i niedbałe wrzucanie zeszytu do plecaka po skończonych lekcjach.

Wyprawka plastyczna – zwracaj uwagę na jakość

Z równą starannością warto dobierać wyprawkę plastyczną dla dziecka. Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna pełna jest aktywności w zakresie działań kreatywnych, ponieważ to najskuteczniejszy sposób na kształtowanie gotowości do pisania. Malowanie, rysowanie, kreślenie – niezwykle istotne czynności, podczas których mali uczniowie m.in. rozwijają wyobraźnię oraz doskonalą tzw. koordynację oko – ręka. I znów – istotne staje się, na czym te ważne prace dziecka powstaną.

OXFORD nie zapomina o tych ważnych działaniach uczniów i projektując bloki, dobiera papier tak, by pozwalał na ograniczone tylko wyobraźnią dziecka szaleństwa artystyczne. Bloki szkolne OXFORD wyróżnia jeden z najgrubszych papierów na rynku. Nie ma więc obaw, że farby będzie na kartce za dużo lub nacisk kredki zbyt mocny.

Do wysokiej jakości bloku warto dołożyć równie starannie zaprojektowane pozostałe pomoce kreatywne: farby plakatowe, kleje w sztyfcie, kredki i plastelina. Piękne kolory i estetyczne motywy dekoracyjne zachęcają do zabaw plastycznych. Nie zapominamy przy tym o bezpieczeństwie – nasze produkty spełniają najwyższe normy w zakresie składu produktów.

group_work Zgoda na pliki cookie