Cyrkle

CYRKLE SZKOLNE


Cyrkiel to narzędzie kreślarskie służące do odmierzania odcinków i kreślenia okręgów. Cyrklem można rysować po papierze, kalce technicznej, ale także brystolu. Cyrkle mogą być automatyczne - z wbudowaną końcówką na wzór ołówka, która rysuje po kartce lub też takie pojedyncze z miejscem na włożenie ołówka. Dokładniejsze są oczywiście te z grafitową końcówką i zapasem grafitu. Firma Maped ma w swojej ofercie bardzo dobrej jakości cyrkle, estetycznie zapakowane. 

Cyrkle często wykorzystywane są w matematyce i z tym najczęściej je kojarzymy. Co poniektórym uczniom z pewnością mogą źle się kojarzyć, kiedy na lekcjach w szkole trzeba było użyć cyrkla i dokładnie narysować jakiś okrąg lub wykonać inne, bardziej skomplikowane zadanie matematyczne. Dzięki cyrklom wymierzymy także konkretny odcinek - nauka geometrii nie obejdzie się bez popularnego urządzenia do rysunku technicznego. 
 

BUDOWA CYRKLA


Sama budowa cyrkla wcale nie jest skomplikowana. Cyrkiel składa się ze specjalnego uchwytu z osłonką u jego nasady. Nieco niżej znajdują się dwa ramiona - długie i łamane. Za wygodę kreślenia cyrklem odpowiada oczywiście igła i rysik - właściwie te dwie części są najważniejsze. Końcówki cyrkla są wymienne i tak, aby rysować koła należy mieć końcówkę grafitową, a już np. cyrkiel podziałowy ma igłę i służy do przenoszenia odcinków. 

Cyrkle zostały obecnie wyparte przez komputery, gdzie możemy uzyskać podobny efekt. Jednak w szkołach i na uczelniach wciąż królują niezastąpione, tradycyjne cyrkle szkolne, bez których nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie zajęć z geometrii czy rysunku budowlanego. Zawód kreślarza i architekta też nie obejdzie się bez popularnych cyrkli
 

CYRKLE KREŚLARSKIE DO RYSOWANIA KÓŁEK


Poza szkołą cyrkiel również odnajdzie swoje zastosowanie. Przede wszystkim mowa tu o kreślarzach, którzy do swojej codziennej pracy potrzebują przyrządów zapewniających precyzję w działaniu. 

Jednym z takowych jest właśnie cyrkiel kreślarski. Osoby pracujące zawodowo z rysunkiem technicznym nie mogą pozwolić sobie na odstępstwa od normy. Wobec tego przede wszystkim ich celem zakupowym jest metalowy cyrkiel profesjonalny, najlepiej taki z możliwością zablokowania pozycji ramienia. Z jego pomocą można uzyskać perfekcyjny okrąg, a w trakcie jego rysowania nie będzie trzeba martwić się o rozbieżność proporcji.

Zachowanie tychże jest szalenie ważne, zwłaszcza w rysunkach technicznych. Architekci i architektki wiedzą o tym najlepiej - nieodpowiednie wyliczenie proporcji, czy ich zachwiane może nieść ze sobą poważne konsekwencje w całym projekcie.
 

CYRKLE DO RYSUNKÓW TECHNICZNYCH


Choć wiele zależy od tego, jaki jest poziom zaawansowania tych rysunków technicznych, warto pod ręką mieć cyrkiel do kreślenia małych okręgów. Każdy kreślarz, czy student gospodarki przestrzennej przyzna rację słowom, że nie zawsze skala jest jednakowa.

Mając to na uwadze każdy będzie chciał zapewnić sobie odpowiednią ilość 
artykułów kreślarskichLinijki i ekierki pomogą w równym przeniesieniu linii i kresek, kątomierze pomogą w dobraniu kątów. Poniekąd część elementów można jednak zastąpić innym. Nic jednak, nie zastąpi cyrkla technicznego i jego właściwości w rysunku technicznym. Ten przedstawiać ma w końcu cechy urządzenia w uproszczeniu.

Co ciekawe nie tylko wśród pracy z rysunkiem technicznym, czy na którymkolwiek z etapów edukacji można spotkać cyrkiel. W symbolizmie widnieje on obok ekiera jako symbol całkowitego ładu.
 

DOBRE CYRKLE DLA DZIECI


Skoro była wspomniana edukacja, ciężko nie wspomnieć o najmłodszych. Cyrkle do kreślenia kółek od zawsze interesowały dzieci - jak działa, jak jest skonstruowany? Odeszło się już na szczęście od przeciętnej jakości cyrkli w postaci samej igły i pustego ramienia. W to można było wsadzić dowolny 
ołówek, czy nawet długopis.

Przeważająca większość producentów nastawia się na - jeśli nie stricte profesjonalne - przypominające zawodowe urządzenia. Cyrkle do okręgów zakończone są rysikiem, który należy od czasu do czasu wymieniać.

Inną istotną cechą cyrkli szkolnych jest ich długość. Przede wszystkim należy zapoznać się z wytycznymi od nauczycieli. Niejednokrotnie można wówczas zaoszczędzić dużo kłopotu zarówno sobie, jak i swoim pociechom.

Choć cyrkiel do okręgów niejednokrotnie wiąże się z wydatkiem większym, niż kilka złotych. Należy jednak pamiętać, że często kończy się to inwestycją na lata. Nierzadko cyrkle szkolne przekazywane są między sobą wśród rodzeństwa. 
Hurtownia papiernicza Biurfan zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też wśród szerokiego asortymentu zarówno artykułów szkolnych, jak i oferowanych między innymi produktów piśmienniczych, czy papierniczych znaleźć można przeróżnych producentów. Dyktowane jest to zarówno zmiennością rynku, jak i wieloletnim doświadczeniem i znajomością potrzeb klientów.

 

CYRKLE SZKOLNE METALOWE DLA DZIECI DO NAUKI

Wyprawka do szkoły to temat rzeka. Jak wiadomo pierwsze co przychodzi do głowy w związku z tym tematem to długopis, zeszyt, plecak. Jednak na tym wyposażenie dla ucznia się nie kończy. Warto przybliżyć sobie temat przed zakupem wyprawki. 

W szkole mamy wiele przedmiotów, na których nauczyciele wymagają od ucznia różnych akcesoriów i przyborów. Przykładowo, na matematyce obowiązkowy jest cyrkiel. Z definicji jest to przyrząd do kreślenia okręgów i mierzenia odcinków. Trudno wyobrazić sobie zajęcia z geometrii bez metalowego cyrkla szkolnego.

Cyrkiel kreślarski to niesamowita pomoc w nauce. Można z niego korzystać również po zajęciach w szkole i nie tylko podczas odrabiania lekcji. Cyrkiel do kreślenia małych okręgów może być wykorzystany przy tworzeniu różnych projektów plastycznych. Tak naprawdę to produkt, który ma wiele zastosowań. Za jego pomocą da się stworzyć np. bałwanka na zwykłej kartce papieru. Powstanie wtedy kolorowanka dla przedszkolaka, którą będzie mógł samodzielnie wypełnić kredkami. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie