Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Długopisy

DŁUGOPIS - NIEZBĘDNY W KAŻDYM BIURZE


Długopisy - najpopularniejsze wśród przyborów biurowych i szkolnych służą do pisania wszelkiej treści: notatek, zapisków podręcznych, czy refleksji. To także podstawowe artykuły piśmiennicze, po które sięgamy przy wypełnianiu druków i dokumentów. Możemy podzielić je na różne kategorie - ze względu na funkcje czy inne cechy.

Podstawowym podziałem może być ten na kolory atramentu lub rodzaje: olejowy, żelowy. Inny podział to na długopisy jednorazowe i z wymiennym wkładem, czyli wielokrotnego użytku. Wyróżniamy też długopisy automatyczne - pstrykane bądź przekręcane oraz nieautomatyczne -  ze skuwką czyli nasadką. Filok - w gwarze śląskiej może być wyposażony w końcówkę igłową lub kulkową, która z kolei może być mosiężna, ze stali nierdzewnej, węglika wolframu czy niklowanego srebra.

W biurach oczywiście przeważają zazwyczaj długopisy czarne. Na białej kartce tusz właśnie tej barwy jest najbardziej widoczny oraz uważany jest za najbardziej stylowy. Równie popularne, głównie ze względu na coroczną listę wyprawkową, są oczywiście niebieskie długopisy. Niektórzy często odruchowo wybierają ten kolor pisaka.
 

RODZAJE DŁUGOPISÓW


Wydawać by się mogło, że cechą charakterystyczną zapisanego długopisem tekstu jest to, że nie da się go usunąć - to już historia. W sprzedaży są też wymazywalne długopisy, do czego służy specjalne zakończenie ścierające tuszu Metamo. W porównaniu do tradycyjnych wkładów znika on pod wpływem temperatury wywołanej przez pocieranie gumką.

Podstawowy przyrząd piśmienniczy może być wykonany z różnych materiałów: plastiku, metalu, drewna. Przy zakupie wypada raczej kierować się funkcjonalnością, niż tym, czy jest to ładny długopis. Warto zastanowić się, jak często ów produkt będzie wykorzystywany i przez kogo. Na przykład, gdy poszukiwany jest artykuł piśmienniczy do petentów przychodzących do biura można nabyć długopis z podstawą. Bez różnicy na to, jak wiele osób dziennie jest przyjmowanych, zawsze będzie on tam, gdzie zostanie umieszczony pierwszego dnia.

Jeśli dużo piszemy warto wybrać wygodne długopisy z przezroczystą obudową, która ułatwia kontrolę stopnia zużycia wkładu. Osoby leworęczne z kolei powinny kierować się tym czy tusz szybko schnie, by napisany tekst nie rozmazywał się wraz z kolejnymi dopisanymi słowami. Przeważnie tego typu produkty już w nazwie oferty mają słowa długopis dla leworęcznych.

Pamiętajmy o tym, że długopisy mają różną długość i grubość linii pisania. Ciekawe długopisy mogą przydać się zarówno dla przyozdobienia własnych zapisków, jak i dla artystów, poszukujących nowych możliwości poprawienia estetyki swych prac.
 

Ekskluzywne i zwykłe długopisy


Różnica między nimi widoczna jest niemal natychmiast, głównie ze względu na wygląd zewnętrzny. Zwykłe długopisy przeważnie mają plastikową obudowę w klasycznej tonacji - czarną lub niebieską, niekiedy z umieszczonym przy końcówce kawałkiem materiału, pomagającego pewniej trzymać produkt. Kojarzy się to zarówno długopisami jednorazowymi, jak i długopisami żelowymi. Te zazwyczaj nie są wykorzystywane jako długopisy biznesowe.

Za takie można uważać z kolei te przyrządy, które mają bardziej stylową obudowę, ale nie tylko. Ekskluzywne długopisy wyróżniają się także tym, że nie możemy umieścić w nich byle jakiego wkładu do długopisu. Przeważnie skierowani zostaniemy po konkretny model wyprodukowany przez producenta. To zapewni ciągłość barwy, jak i grubości kreski. Podpisujący się takim sprzętem na pewno będzie traktowany poważniej!

Złote długopisy niekoniecznie wpisują się obecnie w ramy ekskluzywnych długopisów. Wielu wytwórców zatrudnia fachowców, którzy znając arkana i trendy mody potrafią dobrać odpowiednie barwy do obudowy stylowych długopisów.
 

Najlepsze długopisy dla wymagających


Jest kilka cech, które mogą pomóc użytkownikom w doborze odpowiedniego, dobrego długopisu. Pierwszą i podstawową z nich, jest dostępność wkładów. Choć może wydawać się, że w sytuacji, gdy skończy się tusz w trakcie pisania, wystarczy włożyć pierwszy lepszy wsad z pasującym kolorem, jest to błędne myślenie.

Chcąc zachować estetykę w zeszycie, czy bloku na notatki, najlepiej jest dobrać taki wkład, który sugerowany jest przez producenta. Tyczy się to zarówno tanich długopisów, jak i tych drogich. Choć zdaje się, że czarny kolor wytwórcy A jest identyczny, co u B, to jednak widać to przy zapisaniu.

Kolejną cechą, która wyróżnia najlepsze długopisy jest długość linii pisania. Wybierając pierwszy-lepszy artykuł o najmniejszej cenie raczej nie mamy co liczyć, na długie użytkowanie. Tusz może się zacinać, a przy tym wszystkim nie starczy on nawet na kilometr ciągłej kreski.

Kultowe długopisy takich producentów, jak Schaeffer, czy Zenith oprócz stylowego wyglądu pozwalają również na pisanie nawet ponad 4 kilometry linii!
 

Piękne i stylowe długopisy


Choć od dawna powtarzano nam, że nie warto kierować się wyglądem, to jednak dobijając targu z przedstawicielem korporacji handlującym wysokobudżetowymi produktami nie całkiem profesjonalnie wygląda najtańszy długopis w przezroczystej obudowie, czy też długopis z wielokolorowym tuszem.

Przeważnie oczywiście akwizytorzy wykorzystują, czy nawet przekazują swoim klientom długopisy firmowe. To najprostszy sposób zareklamowania biznesu i zapamiętania nazwy przez nowych, potencjalnych petentów.

Osoby, które chcą wywrzeć największe wrażenie zainwestują jednak w stylowe długopisy, które dodają szyku i elegancji. Choć wydaje się to trywialne okazuje się jednak, że wiele osób przykuwa do tego równie wielką uwagę, co do odzienia, czy obuwia.
 

DO WYBORU, DO KOLORU


Na rynku znajdziemy wiele rodzajów i kolorów długopisów, a wszystko zależy od naszych preferencji. Najpopularniejsze barwy długopisów to czarny, czerwony, niebieski, zielony. W ofercie hurtowni artykułów biurowych Biurfan znajdą Państwo szeroką gamę tych produktów z podziałem na producentów (Pilot, BIC, Rystor), jak i wyszczególnieniem rodzajów artykułów piśmienniczych. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie