Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Długopisy

DŁUGOPISY SZKOLNE

 

Długopisy to chyba najczęściej wykorzystywany przedmiot do pisania, nie tylko w szkole. Posługujemy się nim w szkole, biurze, na studiach, w urzędach - dosłownie wszędzie. Kiedy chcemy coś zanotować najlepiej sprawdzi się długopis. Długopisy to solidnie wykonane przybory do pisania, posiadające tusze w różnym kolorze, dzięki czemu możemy wybierać spośród wielu tych przedmiotów dostępnych na rynku. Wkłady w długopisach nie wysychają szybko i są odporne na działanie wody oraz światła. Z ciekawostek można dodać, że długopis został wynaleziony w 1938 r. przez węgierskiego artystę. Podczas wojny zaczęła się pierwsza produkcja długopisów. Bez względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego długopisem można pisać wszędzie, więc może stąd wzięła się jego popularność. Najwygodniejsze chyba są długopisy automatyczne, które jednym kliknięciem włączają i wyłączają długopis. 

Dzieci w szkole najczęściej używają właśnie długopisów. Potrzebne są na zajęciach humanistycznych, gdzie jest ogrom pisania, ale także na zajęciach z nauk typowo ścisłych - matematyce, fizyce czy chemii. Od przedszkola przez całe życie towarzyszą nam niezmiennie długopisy. Przez lata zmieniały swoją formę, wciąż się doskonaląc.
 

NIEZBĘDNY DŁUGOPIS

 

Budowa długopisu jest niezwykle prosta - składa się on najczęściej z plastikowej lub metalowej rurki wypełnionej tuszem, zakończonym obsadką, gdzie umieszczona jest niewielka kulka, dzięki której możemy pisać. Toczy się ona po papierze, jednakowo rozprowadzając tusz. 

Długopisy to nieodłączny element naszego codziennego życia. W każdym domu musimy mieć ich przynajmniej kilka - w różnych kolorach. Nie wymyślono do tej pory bardziej praktycznego urządzenia do pisania. Ekskluzywne długopisy to bardzo popularny prezent dla osób na wysokich stanowiskach kierowniczych czy w nagrodzie za zdany ważny egzamin. 

Długopisy według najprostszego podziału można podzielić na: 
  • żelowe i olejowe,
  • zmazywalne i niezmazywalne.

W ofercie sklepu Biurfan znajdą Państwo pojedyncze długopisy, a także całe zestawy w bardzo dobrych cenach. 

arrow_downward