Długopisy

DŁUGOPISY SZKOLNE

Długopisy to chyba najczęściej wykorzystywany przedmiot do pisania, nie tylko w szkole. Posługujemy się nim w szkole, biurze, na studiach, w urzędach - dosłownie wszędzie. Kiedy chcemy coś zanotować najlepiej sprawdzi się długopis. Długopisy to solidnie wykonane przybory do pisania, posiadające tusze w różnym kolorze, dzięki czemu możemy wybierać spośród wielu tych przedmiotów dostępnych na rynku. Wkłady w długopisach nie wysychają szybko i są odporne na działanie wody oraz światła. Z ciekawostek można dodać, że długopis został wynaleziony w 1938 r. przez węgierskiego artystę. Podczas wojny zaczęła się pierwsza produkcja długopisów. Bez względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego długopisem można pisać wszędzie, więc może stąd wzięła się jego popularność. Najwygodniejsze chyba są długopisy automatyczne, które jednym kliknięciem włączają i wyłączają długopis. 

Dzieci w szkole najczęściej używają właśnie długopisów. Potrzebne są na zajęciach humanistycznych, gdzie jest ogrom pisania, ale także na zajęciach z nauk typowo ścisłych - matematyce, fizyce czy chemii. Od przedszkola przez całe życie towarzyszą nam niezmiennie długopisy. Przez lata zmieniały swoją formę, wciąż się doskonaląc.
 

NIEZBĘDNY DŁUGOPIS

Budowa długopisu jest niezwykle prosta - składa się on najczęściej z plastikowej lub metalowej rurki wypełnionej tuszem, zakończonym obsadką, gdzie umieszczona jest niewielka kulka, dzięki której możemy pisać. Toczy się ona po papierze, jednakowo rozprowadzając tusz. 

Długopisy to nieodłączny element naszego codziennego życia. W każdym domu musimy mieć ich przynajmniej kilka - w różnych kolorach. Nie wymyślono do tej pory bardziej praktycznego urządzenia do pisania. Ekskluzywne długopisy to bardzo popularny prezent dla osób na wysokich stanowiskach kierowniczych czy w nagrodzie za zdany ważny egzamin. 

Długopisy według najprostszego podziału można podzielić na: 

  • żelowe i olejowe,

  • zmazywalne i niezmazywalne.

W ofercie sklepu Biurfan znajdą Państwo pojedyncze długopisy, a także całe zestawy w bardzo dobrych cenach. 

Jaki długopis do nauki pisania?

Nauka pisania to ważny moment w edukacji dziecka. Nie jest to zadanie proste i wymaga odpowiedniego przygotowania i dobrych artykułów piśmienniczych. Często pierwszym przyborem, którym dziecko stawia literki jest ołówek o trójkątnym przekroju. Taki produkt wygodnie trzyma się w rączce, a położony na blacie biurka nie sturla się na ziemię. W przypadku pomyłki można z łatwością usunąć błąd zmazując go gumką do ścierania.

W szkole do pisania używa się długopisów. To opcja wygodniejsza niż pióro, ale też może być nieco mniej komfortowa niż ołówek. To właśnie z obawy o ewentualnej pomyłki, które na początku drogi z pisaniem zdarzają się często.

Świetną opcją są długopisy zmywalne dla dzieci, ponieważ każdą literówkę można bez problemu naprawić. W tego typu produktach znajdują się specjalne wkłady, które po potarciu gumką stają się niewidoczne. Korzystanie z takich długopisów szkolnych podnosi u dziecka pewność siebie, ponieważ będzie odważnie stawiać kolejne literki – nie martwiąc się o pomyłki.

Długopisy do nauki pisania powinny być poręczne i dobrze leżeć w dłoni. Dobrze jeśli piszą płynnie i szybko wysychają. Do takich możemy zaliczyć długopisy żelowe, które nie pozostawiają smug co niewątpliwie należy do ich zalet.

Fajne długopisy do szkoły to te w radosnych kolorach. Aktualnie mamy na rynku wiele różnego rodzaju artykułów piśmienniczych. Z pewnością można znaleźć odpowiedni długopis dla dziewczynki jak i dla chłopca. Kolorowe przybory do pisania zachęcają do nauki i odrabiania lekcji.

Długopisy dla dziewczynek i chłopców

Długopisy dla dzieci mogą występować w wielu wzorach i kolorach. Często już na pierwszy rzut oka widać, który artykuł piśmienniczy dedykowany jest dorosłym, a który – milusińskim.

Długopisy dla dziewczynek mogą występować w delikatnych, pastelowych kolorach, natomiast długopisy dla chłopców to najczęściej modele ciemniejsze. Wiele producentów oferuje artykuły piśmiennicze ze wzorzystymi obudowami, które dzieci bardzo lubią i chętnie z takich korzystają.

Ciekawe i fajne długopisy dla chłopców i dziewczynek zdecydowanie urozmaicą wyprawkę do szkoły. Oprócz artykułów piśmienniczych w tradycyjnych kolorach możemy w ofercie wielu producentów znaleźć czerwone i zielone długopisy.  Jedną z ciekawszych opcji jest zakup kompletu długopisów do szkoły. Posiadając wiele kolorów tego typu artykułów piśmienniczych dziecko ma możliwość wykorzystania ich w różny sposób. Posiadając zestaw długopisów można zarówno tworzyć notatki jak i podkreślać tematy lekcji. Do ozdabiania pierwszych stron zeszytów świetnie sprawdzą się żelowe długopisy z brokatem. Taka propozycja jest skierowana głównie do dziewczynek, które lubią błyszczące artykuły piśmiennicze.

Ciekawą propozycją na prezent zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki są długopisy 3D dla dzieci. Co to właściwie za urządzenie? Długopis 3D to inaczej mała ręczna drukarka 3D, która umożliwia stworzenie przestrzennych rysunków i niesamowitych konstrukcji. Za jej pomocą powstają wymyślne obiekty i wzory.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie