Długopisy wymazywalne

DŁUGOPIS WYMAZYWALNY - CO TO JEST?


Długopis to niemal podstawowy element życia. Żaden inny z artykułów piśmienniczych nie ma takiego wzięcia i, pomimo niewielkich rozmiarów, nie znaczy tak wiele w codziennym życiu, a nawet historii świata. W końcu wszystkie najważniejsze dokumenty należało podpisać, aby nabrały mocy prawnej!

Choć najbardziej stylowe zdają się być pióra kulkowe, przeważnie spotyka się inne artykuły do zapisu. Długopis z podstawką najczęściej spotykany jest w urzędach, na przykład pocztowych. Zawsze są na miejscu, nie ma obawy przed tym, że zostaną zagubione, czy też skradzione. Rodzice dzieciom na lekcje szkolne kupują przeważnie długopisy automatyczne, bądź żelowe. Decyzje te często kierowane są ceną oraz tym, jak łatwo jest w przypadku wyczerpania nabyć odpowiednie wkłady do długopisów. Rynek artykułów piśmienniczych zrewolucjonizował jednak nowy wynalazek.

Długopis wymazywalny to produkt, który na początku swojej kariery traktowany był bardziej jako ciekawostka czy gadżet niż pełnoprawny artykuł biurowy. Dzięki jego - jak się wtedy wydawało - magicznym właściwościom można było usunąć w ciągu sekundy fragment napisanego tekstu. Używając długopisu wymazywalnego można było spłatać niejednego psikusa nieświadomym niczego kolegom czy rodzicom. Dzisiaj długopisy wymazywalne są już czymś normalnym, a zasady ich działania powszechnie znane. Nie zdziwi też raczej nikogo, że zdecydowanie zwiększyła się ich ilość sprzedaży.

Wszystko ze względu na to, iż wcale nie trzeba już wszystkiego szkicować ołówkiem. Oczywiście, wciąż wypada - to nadal najlepszy sposób, gdy nie jest się przekonanym o swoim działaniu. Przenosząc jednak wszystko “na trwałe” nie trzeba już panikować przy popełnieniu błędu.
 

CZY DŁUGOPIS ŚCIERALNY ZNIKA?


Kluczowym elementem zmazywalnego długopisu jest zastosowany w nich tusz o nazwie Metamo. To właśnie dzięki niemu oraz temperaturze o wysokości około sześćdziesięciu stopni Celsjusza, możliwe jest usunięcie wcześniej napisanego wymazywalnym długopisem tekstu bądź litery. Nie jest to więc efekt stały, bo ochłodzenie papieru do temperatury minus dziesięciu stopni Celsjusza spowoduje, że wymazany napis wróci na swoje miejsce. Dość ironiczne jest to, iż to również nie jest trwałe. W przypadku podniesienia ciepłoty tuszu napis ponownie zniknie.

Długopisy wymazywalne to świetne rozwiązanie dla uczniów. Dzięki nim nietrudno zadbać o ład i porządek w zeszycie. Przydatny także jest w życiu codziennym. Prywatne notatki, zapiski w lub na kalendarzu z łatwością zostaną usunięte i nie pomyli się daty urodzin, czy też kapusty z sałatą na liście zakupów.
 

DŁUGOPIS WYMAZYWALNY - JAK DZIAŁA?


Jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, długopisy wymazywalne bazują na specjalnym tuszu. Do jego usunięcia wymagany jest… on sam. A konkretniej druga z końcówek.

Aby zwiększyć temperaturę, wymazywalne długopisy wyposażone są w specjalne gumki (np. Pilot), które służą do potarcia miejsca z którego chcemy coś usunąć. Tu do gry wchodzi fizyka: dzięki pocieraniu zwiększamy temperaturę, a to prowadzi do reakcji zastosowanego w wymazywalnych długopisach tuszu Metamo. W związku z tym, że to właśnie wysoka temperatura jest odpowiedzialna za taką, a nie inną reakcję, nie zaleca się, aby długopisami wymazywalnymi posługiwali się ci, którzy sporządzają oficjalne dokumenty, gdyż może zdarzyć się, że pod wpływem dużego ciepła część tekstu może zniknąć. To z kolei może doprowadzić między innymi do utraty istotnych danych personalnych, czy finansowych. Nie wspominając o niepożądanych przez nikogo kłopotach prawnych.

Długopis wymazywalny wciąż pozostaje jednak doskonałym produktem dla uczniów i studentów. Możliwość szybkiego naprawienia błędu w momencie zajęć, czy wykładów bez użycia korektora jest bezcenna., a do tego nie trzeba nosić w piórniku wielu elementów.
 

GDZIE KUPIĆ DŁUGOPIS WYMAZYWALNY?


Hurtownia papiernicza Biurfan prowadzi sprzedaż licznych artykułów piśmienniczych. Wieloletnie doświadczenie na rynku artykułów i wyposażenia biura przyczynia się do łatwości wynajdywania kolejnych produktów, które sprostają wymaganiom klientów. Jednym z takich jest długopis wymazywalny, który coraz częściej gości na listach kupujących. Biurfan współpracuje ze znanymi producentami, którzy cenieni są za stosunek ceny do jakości produktów, a są to między innymi Grand, Pilot, czy Toma.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie