Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Druki akcydensowe

Pod tym sformułowaniem kryją się wszystkie dokumenty wytworzone na potrzeby funkcjonowania przedsiębiorstw czy urzędów. Jest to znacznie węższa interpretacja tej nazwy, ale odpowiada bardziej współczesnemu znaczeniu sformułowania druki akcydensowe.

Często możemy znaleźć się w sytuacji kiedy mamy do czynienia z materiałami akcydensowymi nawet o tym nie wiedząc. Najczęściej wiążę się to z prowadzeniem działalności gospodarczej, w której powtarzalność pewnych czynności wymaga użycia gotowych wzorów dokumentów. Ma to także duże znaczenie w sytuacji, gdy nasza aktywność podlega kontroli organów państwowych. Bardzo często wymagają one aby prowadzona dokumentacja posiadała cechy określone w aktach prawnych. Dzięki zastosowaniu druków akcydensowych mamy pewność, że podpisana umowa, czy formularz sprzedaży będzie posiadał wszystko to co wymaga od nas prawo.

Część potrzebnych wzorów dokumentów znajdziemy bez problemu w sieci. Większość urzędów udostępnia je obecnie za darmo w formie pozwalającej bądź na wypełnienie ich online bądź wydrukowania do samodzielnego wypełnienia w domu, czy pracy. Niestety, ale zwykle są to wzory bardzo proste i dotyczących tylko najpopularniejszych spraw takich, jak wymiana dokumentu w urzędzie lub prosty rachunek czy spis inwentarzowy. Każdy kto prowadzi własną firmę wie, że większość czynności wymaga druków specjalistycznych, które bardzo często sprofilowane są tylko na określony sposób prowadzenia działania. Takich wzorów brakuje w sieci, a jeśli się pojawiają to jedynie w formie płatnych plików, do których mamy bardzo ograniczony dostęp. Dlatego, mimo postępującej cyfryzacji, gotowe druki akcydensowe cieszą się niezmiennym powodzeniem i dostępne są w setkach wariantów, dotyczących setek spraw. 
 

Druki akcydensowe - co to znaczy?


Literalnie rzecz ujmując pojęcie akcydensu wiąże się bezpośrednio z poligrafią. Na przestrzeni lat przestało jednak funkcjonować tylko w tym znaczeniu, stając się synonimem zestawów druków o określonym wzorze. Znaczenie druków akcydensowych obejmuje też bilety komunikacji miejskiej czy niektóre druki pocztowe np. nadania czy przelewu pocztowego. Jest więc to pojęcie dość szerokie, choć znowu wracając do użycia potocznego - najczęściej kojarzone z drukami dla przedsiębiorców czy urzędników. 
 

Druki akcydensowe - co to jest?


Druki akcydensowe przybierają najróżniejsze formy. Podział ten wiążę sie bezpośrednio z ich zastosowaniem co determinuje ich wielkość, grubość, wygląd i złożoność. Inaczej będzie wyglądać bilet autobusowy, który musi posiadać cechy uniemożliwiające sfałszowanie oraz pozwalające na szybką identyfikację jego ważności, a inaczej prosta wizytówka biznesowa służąca szybkiej wymianie informacji.

Druki akcydensowe zawierające wzory pism to najczęściej małe książeczki, pełne łatwo wyrywalnych kartek, otoczone tekturowymi okładkami, które ułatwiają ich wypełnianie w sytuacji kiedy nie dysponujemy stołem. Mogą mieć różne formaty, dostosowane do tego ile danych musimy umieścić na danych druku. Różnicuje to artykuły akcydensowe dla dużego i małego biznesu. Potwierdzenie sprzedaży w małym osiedlowym sklepie nie będzie wymagało dużo miejsca do wpisania danych, inaczej stanie się w przypadku sporej hurtowni, która umieszcza na takich drukach setki towarów.

Format A4 jest zarezerwowany zwykle dla druków spisowych, ale nie tylko. Dużą część dokumentów kadrowych znajdziemy właśnie w tym formacie. Ułatwia to codzienną pracę, ale też korzystanie z druków przez pracowników. Niebagatelna jest też kwestia późniejszej archiwizacji, co w przypadku dużej ilości dokumentów ma duże znaczenie. 
 

Jak dzieli się druki akcydensowe?

 

Druki akcydensowe to zasadniczo wyrób jednoarkuszowy. Wyróżniamy następujący podział akcydensów:

  • akcydensy informacyjne – służą przekazywaniu konkretnej informacji. Są to np. cenniki, kalendarze, plakaty, afisze, ulotki, wizytówki;
  • akcydensy manipulacyjne – przeznaczone do wypełniania lub wykorzystania w czynnościach urzędowych, handlowych. Są to różnego typu formularze, kwestionariusze, świadectwa, legitymacje itp.;
  • akcydensy przemysłowe – np. kalkomania – obraz jest przeznaczony do przeniesienia na inną powierzchnię;
  • akcydensy wydawnicze – np. nuty;
  • akcydensy opakowaniowe – etykiety, metki, banderole.

 

Druki przelewu

Druki przelewu są jednym z najważniejszych rodzajów druków akcydensowych, które służą do dokonywania płatności. Wypełniamy je, aby przelać środki z jednego konta bankowego na inne, zarówno w ramach kraju, jak i zagranicą. Druk przelewu musi zawierać określone informacje, takie jak numer rachunku bankowego odbiorcy, kwotę przelewu, imię i nazwisko nadawcy, datę wykonania przelewu oraz tytuł przelewu. Druk przelewu może być wykorzystywany zarówno przez osoby prywatne, jak i przez przedsiębiorstwa. W zależności od banku, druk przelewu może być dostępny w formie papierowej lub elektronicznej.

Druki akcydensowe - przykłady


W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór druków akcydensowych. Są to takie dokumenty jak: książeczki zdrowia, wnioski (np. urlopowe), karty (np. urlopowe), ewidencje (np. przebiegu pojazdu, kontroli, środków trwałych), rozliczenia, przepustki, dowody wewnętrzne, rachunki, zaświadczenia (np. o zatrudnieniu), polecenia przelewu, dowody sprzedaży, podatkowe księgi przychodów, zgłoszenia reklamacyjne, polecenia, faktury i wiele więcej.

Zapewniamy ogromny wybór najbardziej potrzebnych druków. Wykonane zostały z wysokiej jakości papieru w różnych formatach. Z racji standardowych wymiarów, przechowywanie druków z naszej oferty nie powinno sprawić żadnych problemów. Dobrym pomysłem, przy okazji zakupu druków akcydensowych, jest dokupienie do nich teczek archiwizacyjnych lub segregatorów tak, aby przygotować się na ich późniejszą archiwizację. Ogromnym atutem zakupów w hurtowni papierniczej Biurfan jest to, że w jej asortymencie znajdują się artykuły papiernicze ze wszystkich kategorii potrzebnych do pracy w biurze lub urzędzie. Mamy też w swoim asortymencie dużą liczbę produktów plastycznych i do szkoły. Wszystko w świetnych cenach i dostępne od ręki.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie