Dyplomy i okładki

PAPIER NA DYPLOM – CZYM SIĘ KIEROWAĆ W TRAKCIE WYBORU?

 
Ważne dokumenty wymagają specjalnej oprawy. Powinny być drukowane na odpowiedniej jakości papierze. Wybierając arkusze na dyplom warto zwrócić uwagę na ich gramaturę. Papier do dyplomów powinien być grubszy, aby dokument był odpowiednio sztywny, ponieważ wpłynie to na jego porządny i estetyczny wygląd. Aktualnie mamy na rynku wiele rodzajów ozdobnych papierów, które różnią się nie tylko gramaturą, ale również fakturą. Część z tego typu artykułów papierniczych posiada na sobie nawet efekt połysku.

Papier do dyplomów to zazwyczaj gruby karton z wyraźną fakturą. Jednak jeśli chcemy w inny sposób przygotować ważny dokument, możemy zdecydować się na zwykły arkusz i poddać go procesowi laminacji. Jeśli stajemy przed wyborem – jaki papier na dyplom wybrać, powinniśmy zastanowić się na czym nam zależy. Dla wielbicieli prostych rozwiązań można zainwestować w papier matowy z delikatną fakturą. Jeśli chcemy efekt „wow” warto postawić na półmatowy, kolorowy papier z połyskiem.
 

NA JAKIE WYDARZENIA MOŻNA WYKORZYSTAĆ DYPLOMY I PAPIERY OZDOBNE?

 
Papier na dyplom jest ozdobą samą w sobie i nawet prosty tekst sprawia, że zwykły druk jest estetyczny i atrakcyjny. Takie arkusze możemy wykorzystać nie tylko na dyplom, ale również na wizytówki czy certyfikaty.

Dodatkową ozdobą takich arkuszy papieru mogą być okładki do dyplomów, które zabezpieczą kartki przez zniszczeniem. Twarde okładki na dyplom oprawione są okleiną o fakturze skóry. Tego typu artykuły są wytrzymałe i eleganckie.

Okładki na dyplomy producent Argo oferuje w kilku kolorach i w bardzo korzystnej cenie. Wystarczy niewielki nakład pieniędzy, aby sprawić, że dyplom lub certyfikat będzie prezentował się estetycznie i elegancko.
 

KARTKI DO DYPLOMÓW I OKŁADKI NA DYPLOMY


Chcąc uhonorować pracownika, ucznia czy uczestnika wydarzenia sportowego, sięgamy po dyplomy. To niezawodny sposób na to by podkreślić ważność wydarzenia i sprawić że obdarowana osoba poczuje się wyróżniona. Otrzymane z różnych okazji dyplomy, często zostają oprawione w ramki lub antyramy i zawieszone w eksponowanym miejscu w domu. W przypadku imprez sportowych, dyplomy trafiają do specjalnych gablot, w których mogą być oglądane przez innych zawodników lub uczniów. 

Są więc tą dziedziną artykułów biurowych z użyciem których wiążą się duże emocje i które z tej racji są przechowywane długimi latami. Ma to swoje przełożenie na sposób wykonania dyplomów oraz będących ich uzupełnieniem okładek na dyplomy

Papier użyty do produkcji dyplomów różni się od klasycznego papieru biurowego. Podstawową różnicą jest oczywiście jego grubość. Dyplomy wykonane są zwykle w jednej z wielu wariacji kartonu o zwiększonej gramaturze, co nadaje im charakterystycznej sztywności. Kolejną ważną cechą są dodatki graficzne, wyrażane zwykle poprzez ornamenty różnego rodzaju, okalające puste miejsce przeznaczone na wpisanie dedykacji oraz danych osoby obdarowywanej. Takie dane możemy wpisać bądź ręcznie lub też skorzystać z możliwości drukarki komputerowej. Przyjęło się jednak, że z racji rangi wydarzenia, są one raczej uzupełniane ręcznie.

Na dyplomach bardzo często możemy spotkać inną fakturę lub tłoczenia, różne mogą być także kolory w jakich dyplomy zostały wykonane. W przypadku tego rodzaju produktu, producenci stawiają na stonowane kolory, które mają za zadanie dodać dyplomom powagi. Mimo iż dominuje kolor biały, równie popularne stają się te w kolorach pastelowych.
 

OKŁADKI NA DYPLOM


Wręczając dyplom, zwłaszcza jeśli dotyczy to nagrodzenia bądź wyróżnienia w miejscu pracy, warto rozważyć zakup okładek na dyplom. Nadają one takiej uroczystości bardziej uroczysty charakter, same w sobie czyniąc ją bardziej oficjalną. Prócz ceremonialnego znaczenia, ma to jednak wymiar praktyczny. Okładka na dyplom gwarantuje dyskrecję. Jeśli wręczone wyróżnienie jest na przykład związane z nagrodą finansową, a nam zależy aby jej wysokość była znana tylko obdarowanemu, okładka na dyplom a4 zgrabnie uniemożliwi podejrzenie postronnej osobie.

Drugim niezwykle praktycznym wymiarem okładek na dokumenty jest ich zbawienne ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Wiele imprez na których wręczane są dyplomy, odbywa się na placach, stadionach lub innych otwartych miejscach. Papierowe dyplomy, narażone są wtedy na czynniki pogodowe, jak deszcz i wiatr, które mogą je trwale uszkodzić. Dyplom, który bardzo często przechowywany jest jako cenna pamiątka, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed wygięciem przez silny podmuch wiatru lub zamoknięciem przez deszcz. Z racji rangi związanej z wręczeniem dyplomu nie polecamy używania jako ochrony klasycznych teczek na dokumenty

Okładki na dyplomy zwykle wykonane są z twardego tworzywa lub skóry, dzięki czemu całość wygląda gustownie i dostojnie. Format okładki zwykle dopasowany jest do wielkości samego dyplomu a ten najczęściej występuje w doskonale wszystkim znanym formacie A4. 
 

PAPIER OZDOBNY DO DRUKOWANIA DYPLOMÓW


Domowe drukarki pozwalają nam na szybki i wydajny wydruk wielu dokumentów oraz pism, a dzięki zastosowaniu odpowiedniego papieru, dołączą do nich także dyplomy oraz wyróżnienia. 

Dzięki drukarkom, zyskujemy dużą elastyczność w doborze elementów graficznych które chcemy umieścić na dyplomie. Nie jesteśmy już bowiem ograniczeni wzorami, które gotowe znajdziemy w ofercie sklepów z produktami biurowymi i szkolnymi.

Kolejną kwestią jest dobór zdobienia oraz koloru papieru i tu znowu ograniczają nas tylko możliwości drukarki. Papier do drukowania dyplomów podobnie jak gotowe dyplomy, wykonane są z kartek o zwiększonej gramaturze co dodaje mu sztywności. Dzięki tym właściwościom, dyplom wykonany na takim papierze wygląda efektownie i oficjalnie.

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo gotowych wzorów dyplomów, które możemy wykorzystać w procesie wykonania tychże. Bez względu na to, czy szukamy wyróżnień związanych z zawodami sportowymi dla dzieci, czy też chcemy uroczyście wręczyć premie pracownikom, dzięki papierowi do drukowania dyplomów bez problemu uda się nam przygotować przepiękne wzory.

Zapraszamy na zakupy do internetowego sklepu Biurfan. Wśród naszego asortymentu znajdziesz setki najpotrzebniejszych produktów biurowych codziennej pracy, jak na przykład segregatory na dokumenty do biura, oraz archiwizacji i oprawy dokumentów

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie