Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Dziurkacze i zszywacze

Zszywacze i dziurkacze do biura


Przechowywanie i archiwizacja dokumentów zaczyna się od dwóch podstawowych narzędzi, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek miejsca pracy - mowa tu o zszywaczach i dziurkaczach

Oba te urządzenia to absolutne must have jeśli chodzi o pracę z dokumentami. Nawet jeśli nie potrzebujemy, przesadnie długo przechowywać swoich druków, zszywacz i dziurkacza biurowe pozwolą nam je przygotować do uporządkowania. Zszywacz do papieru pomoże nam na wstępnym etapie, kiedy chcemy np. przekazać papiery do innego działu lub osoby bez lęku że rozsypią się nam po drodze. Dziurkacz, swoją rolę spełni raczej w drugim etapie, gdy chcemy aby dokumenty znalazły się w segregatorze, okładce czy klipsie biurowym.

Bezsporną przewagą spinania dokumentów, jest z pewnością fakt że prócz samego urządzenia i umieszczonych w nim zszywek, nie potrzebujemy niczego z galanterii biurowej, aby przygotować dokument. Dziurkacz biurowy, sam w sobie, stwarza możliwości do przygotowania dokumentów z użyciem akcesoriów biurowych.

Prosta i znana od dziesiątek lat konstrukcja to gwarancja że praca zostanie wykonana porządnie i szybko, bez zbędnego wysiłku ze strony osoby, która korzysta z zszywaczy dziurkaczy. To pozornie błahe zagadnienie, ale dzięki niemu odpada nam konieczności szkoleń czy przyuczania pracowników. Kilka chwil i dokumenty są gotowe!
 

Dziurkacz do papieru


To proste narzędzie przyda się właściwie wszędzie bo i wszędzie mamy do czynienia z dokumentami. Dziurkacz biurowy to nieoceniona pomoc w sytuacji, kiedy chcemy aby nasze papiery znalazły się w jednym miejscu, zwykle segregatorze, skoroszycie lub klipsie archiwizacyjnym. W domu, dziurkacz do papieru, pozwoli nam zgromadzić np. wszystkie rachunki albo prace plastyczne naszego dziecka w dedykowanym segregatorze. Podobnie możemy zrobić z gwarancją na zakupione produkty lub rozliczenia podatkowe. Takie domowe archiwum, które powstanie z udziałem prostego dziurkacza, pozwoli na szybkie znalezienie potrzebnych dokumentów wtedy kiedy będzie nam to potrzebne.

O ile tworzenie bazy, ważnych dla nas papierów w domu jest słuszną decyzją, to nie jest koniecznością. Inaczej ma się to w pracy gdzie na co dzień mamy do czynienia z dużą ilością dokumentów i sposób ich przechowywania oraz archiwizacji może być kluczowy dla naszej zawodowej aktywności. Dlatego wyposażenie naszego miejsca pracy w dobry dziurkacz, jest właściwie wymogiem.
 

Dziurkacze biurowe najlepszych marek


Każda licząca się na rynku produktów biurowych marka ma w swoim asortymencie co najmniej kilka dziurkaczy do papieru w różnych wymiarach, kolorystyce i wyglądzie. Pomaga to każdemu klientowi dobrać odpowiednie narzędzie  do jego potrzeb. Tani plastikowy dziurkacz w zupełności wystarczy do codziennych potyczek w domu, jeśli jednak dziurkujemy dużo i często - warto rozważyć zakup solidnie wykonanego sprzętu, który zapewni nam długą i efektywną pracę. Do liderów sprzedaży w tym segmencie galanterii biurowej należy z pewnością Leitz, który swoje doświadczenie na rynku produktów biurowych zbiera już od ponad 140 lat. Swoją uwagę warto także zwrócić na dziurkacze biurowe firm Rapid oraz Maped. W obu przypadkach znajdziemy pełen przekrój rozmiarów, kolorów oraz zastosowań. Do domowego użytku polecamy produkty marki Eagle, które łączą w sobie przystępną cenę z niezłą jakością.
 

Dziurkacze - rozstaw i rozmiar dziurek


Perforacje wykonane za pomocą dziurkacza to klucz do skutecznej archiwizacji dokumentu. Dzięki standaryzacji, wielkość bolca, za pomocą którego wykonany jest otwór, jest taki sam w każdym dziurkaczu a wynosi ona na ogół sześć milimetrów. Podobnie jest z rozstawem wykonywanych dziur, które dopasowane są do tych, do których zazwyczaj trafiają dokumenty czyli segregatorów, a wynosi ona na ogół osiemdziesiąt milimetrów. Czasem możemy spotkać się z rozstawem 6 ringów lub 4 ringów, co znowu jest podyktowane jest rodzajem segregatorów lub ringowych organizerów. Niektóre z dostępnych na rynku dziurkaczy biurowych posiada regulowany rozstaw otworów, tak aby maksymalnie elastycznie móc przygotować dokument do wpięcia.
 

Dziurkacz archiwizacyjny


Największemu obciążeniu pracą podlegają na pewno dziurkacze archiwizacyjne. Polska obfituje w mnogość przepisów nakazujących przechowywanie dokumentów przez długi okres czasu. Każda firma ma swoje własne archiwum, w którym to znajdują się wręcz stosy akt datowanych na wiele lata wstecz.

By nie zgubić ani jednej pojedynczej strony należy je ze sobą połączyć. Wspominane już były segregatory - to oczywiście podstawowe miejsce na przechowywanie wszelkiej maści akt w koszulkach. Czasem jednak wystarczy przełożyć je do pudła archiwizacyjnego. Kładąc je tam luzem ryzykuje się jednak rozsypanie i trwałe utracenie kolejności. Rozwiązać to można w banalny sposób właśnie dziurkaczami archiwizacyjnymi. Poradzą sobie one z naprawdę pokaźnymi wielkościowo stosami papierów, tworząc dwie równe dziury. W nie można wpleść sznurek, bądź można też zapakować je w segregator.
 

Zszywacz biurowy


Zszywacze biurowe to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń, które zawsze spotkamy na biurku pracownika. Ten zdaje się prosty w budowie produkt niesamowicie ułatwia życie, gdy tylko przychodzi do trwałego połączenia kilku, czy nawet kilkunastu kartek. Sprawdza się bez względu na wielkość lokalu, czy ilość druków.

Nie ma w zasadzie firmy, która by nie korzystała ze zszywacza do papieru. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, gdy brak jest na podorędziu teczki, czy koszulki na dokumenty. Zakładając, że w urządzeniu jest zapas zszywek kilkoma kliknięciami łączy się strony w całość. Daje to pewność, że nic się nie odłączy od reszty… Choć zdarzają się wyjątki. Wiele zależy od wykorzystywanego zszywacza biurowego.
 

Zszywacz A4 - modele


Choć zabrzmi to jak oklepany frazes, nie wszystkie urządzenia są jednakowe. Występuje kilka różnic, które mają wpływ zarówno na wygodę użytkowania, jak i przeznaczenie. Większość dysonansów technicznych między zszywaczami biurowymi widoczna jest gołym okiem.

Mowa tu o kwestii wyglądu, jednak niekoniecznie chodzi tu o skupienie na kolorze. To jest zmienne w zależności od producenta. Gołym okiem widać jednak, czy urządzenie stworzone jest do działania mobilnego, czy raczej statecznego. Te pierwsze zszywacze do papieru czy też kartonu nazywa się nożycowymi. Mechanizm wewnętrzny działa identycznie do drugiego rodzaju produktu. Jego budowa jednak bardziej przypomina nożyce - rękojeść i druga końcówka krzyżują się po naciśnięciu. Łatwo używa się tego urządzenia w powietrzu.

Tradycyjne, częściej spotykane zszywacze biurowe duże lub małe są płaskie od spodu, przez co nie trzeba ich praktycznie ruszać - o ile oczywiście nie jest potrzebny po drugiej stronie pomieszczenia! W wolną przestrzeń należy wsunąć strony, które chcemy połączyć zszywkami.
 

Zszywacz biurowy mini


Zszywacz biurowy mały wydaje się być idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie pliki do zszycia pojawiają się raczej sporadycznie. Tak naprawdę jednak nic bardziej mylnego. Takie produkty sprawdzą się prędzej w domu.

Wszystko to spowodowane jest ilością zszywek w urządzeniu. Warto też przypomnieć, że nie można przesadzić z ich liczbą. Należy pozostawić przestrzeń, aby mechanizm przesuwający je mógł poruszać się po szynie. Zbyt duża ilość załadowanego wkładu jest bardzo często spotykanym powodem psucia się tanich zszywaczy biurowych.

Cena nie ma bezpośredniego wpływu na jakość produktu, jednakże może zdradzać pewne informacje. Oczywiście zszywacze ręczne z niższej półki będzie o wiele łatwiej zniszczyć i będą one dużo delikatniejsze. Takie urządzenia mogą się sprawdzić w biurach, w których nie ma wiele łączenia kartek. W przypadkach, gdy dzieje się to non stop lepiej jednak poświęcić fundusze na porządny zszywacz biurowy.
 

Zszywacz do grubych dokumentów


Wśród szerokiej gamy zszywaczy hurtowni papierniczej Biurfan znaleźć również można urządzenia odpowiednie do wykonywania operacji przemysłowych. Do takowych służą zszywacze do kartonów, które to mają mocniejszą budowę i wsadza się do nich większe zszywki.

Dzięki temu twardsze materiały również podlegają zszyciu, co niezwykle ułatwia działania wielu firm. Sprawdzają się one znakomicie, gdy przewożony towar nie wymaga klejenia taśmą. Nierzadko również te produkty do oklejania na rolce unikane są ze względu na niepasujący do efektu końcowego wygląd.

arrow_downward