Dziurkacze i zszywacze

Zszywacze i dziurkacze do biura


Przechowywanie i archiwizacja dokumentów zaczyna się od dwóch podstawowych narzędzi, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek miejsca pracy - mowa tu o zszywaczach i dziurkaczach

Oba te urządzenia to absolutne must have jeśli chodzi o pracę z dokumentami. Nawet jeśli nie potrzebujemy, przesadnie długo przechowywać swoich druków, zszywacz i dziurkacza biurowe pozwolą nam je przygotować do uporządkowania. Zszywacz do papieru pomoże nam na wstępnym etapie, kiedy chcemy np. przekazać papiery do innego działu lub osoby bez lęku że rozsypią się nam po drodze. Dziurkacz, swoją rolę spełni raczej w drugim etapie, gdy chcemy aby dokumenty znalazły się w segregatorze, okładce czy klipsie biurowym.

Bezsporną przewagą spinania dokumentów, jest z pewnością fakt że prócz samego urządzenia i umieszczonych w nim zszywek, nie potrzebujemy niczego z galanterii biurowej, aby przygotować dokument. Dziurkacz biurowy, sam w sobie, stwarza możliwości do przygotowania dokumentów z użyciem akcesoriów biurowych.

Prosta i znana od dziesiątek lat konstrukcja to gwarancja że praca zostanie wykonana porządnie i szybko, bez zbędnego wysiłku ze strony osoby, która korzysta z zszywaczy dziurkaczy. To pozornie błahe zagadnienie, ale dzięki niemu odpada nam konieczności szkoleń czy przyuczania pracowników. Kilka chwil i dokumenty są gotowe!
 

Dziurkacz do papieru


To proste narzędzie przyda się właściwie wszędzie bo i wszędzie mamy do czynienia z dokumentami. Dziurkacz biurowy to nieoceniona pomoc w sytuacji, kiedy chcemy aby nasze papiery znalazły się w jednym miejscu, zwykle segregatorze, skoroszycie lub klipsie archiwizacyjnym. W domu, dziurkacz do papieru, pozwoli nam zgromadzić np. wszystkie rachunki albo prace plastyczne naszego dziecka w dedykowanym segregatorze. Podobnie możemy zrobić z gwarancją na zakupione produkty lub rozliczenia podatkowe. Takie domowe archiwum, które powstanie z udziałem prostego dziurkacza, pozwoli na szybkie znalezienie potrzebnych dokumentów wtedy kiedy będzie nam to potrzebne.

O ile tworzenie bazy, ważnych dla nas papierów w domu jest słuszną decyzją, to nie jest koniecznością. Inaczej ma się to w pracy gdzie na co dzień mamy do czynienia z dużą ilością dokumentów i sposób ich przechowywania oraz archiwizacji może być kluczowy dla naszej zawodowej aktywności. Dlatego wyposażenie naszego miejsca pracy w dobry dziurkacz, jest właściwie wymogiem.
 

Dziurkacze biurowe najlepszych marek


Każda licząca się na rynku produktów biurowych marka ma w swoim asortymencie co najmniej kilka dziurkaczy do papieru w różnych wymiarach, kolorystyce i wyglądzie. Pomaga to każdemu klientowi dobrać odpowiednie narzędzie  do jego potrzeb. Tani plastikowy dziurkacz w zupełności wystarczy do codziennych potyczek w domu, jeśli jednak dziurkujemy dużo i często - warto rozważyć zakup solidnie wykonanego sprzętu, który zapewni nam długą i efektywną pracę. Do liderów sprzedaży w tym segmencie 
galanterii biurowej należy z pewnością Leitz, który swoje doświadczenie na rynku produktów biurowych zbiera już od ponad 140 lat. Swoją uwagę warto także zwrócić na dziurkacze biurowe firm Rapid oraz Maped. W obu przypadkach znajdziemy pełen przekrój rozmiarów, kolorów oraz zastosowań. Do domowego użytku polecamy produkty marki Eagle, które łączą w sobie przystępną cenę z niezłą jakością.
 

Dziurkacze - rozstaw i rozmiar dziurek


Perforacje wykonane za pomocą dziurkacza to klucz do skutecznej archiwizacji dokumentu. Dzięki standaryzacji, wielkość bolca, za pomocą którego wykonany jest otwór, jest taki sam w każdym dziurkaczu a wynosi ona na ogół sześć milimetrów. Podobnie jest z rozstawem wykonywanych dziur, które dopasowane są do tych, do których zazwyczaj trafiają dokumenty czyli segregatorów, a wynosi ona na ogół osiemdziesiąt milimetrów. Czasem możemy spotkać się z rozstawem 6 ringów lub 4 ringów, co znowu jest podyktowane jest rodzajem segregatorów lub ringowych organizerów. Niektóre z dostępnych na rynku dziurkaczy biurowych posiada regulowany rozstaw otworów, tak aby maksymalnie elastycznie móc przygotować dokument do wpięcia.
 

Dziurkacz archiwizacyjny


Największemu obciążeniu pracą podlegają na pewno dziurkacze archiwizacyjne. Polska obfituje w mnogość przepisów nakazujących przechowywanie dokumentów przez długi okres czasu. Każda firma ma swoje własne archiwum, w którym to znajdują się wręcz stosy akt datowanych na wiele lata wstecz.

By nie zgubić ani jednej pojedynczej strony należy je ze sobą połączyć. Wspominane już były segregatory - to oczywiście podstawowe miejsce na przechowywanie wszelkiej maści akt w koszulkach. Czasem jednak wystarczy przełożyć je do pudła archiwizacyjnego. Kładąc je tam luzem ryzykuje się jednak rozsypanie i trwałe utracenie kolejności. Rozwiązać to można w banalny sposób właśnie dziurkaczami archiwizacyjnymi. Poradzą sobie one z naprawdę pokaźnymi wielkościowo stosami papierów, tworząc dwie równe dziury. W nie można wpleść sznurek, bądź można też zapakować je w segregator.
 

Zszywacz biurowy

Zszywacze biurowe to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń, które zawsze spotkamy na biurku pracownika. Ten zdaje się prosty w budowie produkt niesamowicie ułatwia życie, gdy tylko przychodzi do trwałego połączenia kilku, czy nawet kilkunastu kartek. Sprawdza się bez względu na wielkość lokalu, czy ilość druków.

Nie ma w zasadzie firmy, która by nie korzystała ze zszywacza do papieru. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, gdy brak jest na podorędziu teczki, czy koszulki na dokumenty. Zakładając, że w urządzeniu jest zapas zszywek kilkoma kliknięciami łączy się strony w całość. Daje to pewność, że nic się nie odłączy od reszty… Choć zdarzają się wyjątki. Wiele zależy od wykorzystywanego zszywacza biurowego.
 

Zszywacz A4 - modele

Choć zabrzmi to jak oklepany frazes, nie wszystkie urządzenia są jednakowe. Występuje kilka różnic, które mają wpływ zarówno na wygodę użytkowania, jak i przeznaczenie. Większość dysonansów technicznych między zszywaczami biurowymi widoczna jest gołym okiem.

Mowa tu o kwestii wyglądu, jednak niekoniecznie chodzi tu o skupienie na kolorze. To jest zmienne w zależności od producenta. Gołym okiem widać jednak, czy urządzenie stworzone jest do działania mobilnego, czy raczej statecznego. Te pierwsze zszywacze do papieru czy też kartonu nazywa się nożycowymi. Mechanizm wewnętrzny działa identycznie do drugiego rodzaju produktu. Jego budowa jednak bardziej przypomina nożyce - rękojeść i druga końcówka krzyżują się po naciśnięciu. Łatwo używa się tego urządzenia w powietrzu.

Tradycyjne, częściej spotykane zszywacze biurowe duże lub małe są płaskie od spodu, przez co nie trzeba ich praktycznie ruszać - o ile oczywiście nie jest potrzebny po drugiej stronie pomieszczenia! W wolną przestrzeń należy wsunąć strony, które chcemy połączyć zszywkami.
 

Zszywacz biurowy mini

Zszywacz biurowy mały wydaje się być idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie pliki do zszycia pojawiają się raczej sporadycznie. Tak naprawdę jednak nic bardziej mylnego. Takie produkty sprawdzą się prędzej w domu.

Wszystko to spowodowane jest ilością zszywek w urządzeniu. Warto też przypomnieć, że nie można przesadzić z ich liczbą. Należy pozostawić przestrzeń, aby mechanizm przesuwający je mógł poruszać się po szynie. Zbyt duża ilość załadowanego wkładu jest bardzo często spotykanym powodem psucia się tanich zszywaczy biurowych.

Cena nie ma bezpośredniego wpływu na jakość produktu, jednakże może zdradzać pewne informacje. Oczywiście zszywacze ręczne z niższej półki będzie o wiele łatwiej zniszczyć i będą one dużo delikatniejsze. Takie urządzenia mogą się sprawdzić w biurach, w których nie ma wiele łączenia kartek. W przypadkach, gdy dzieje się to non stop lepiej jednak poświęcić fundusze na porządny zszywacz biurowy.
 

Zszywacz do grubych dokumentów

Wśród szerokiej gamy zszywaczy hurtowni papierniczej Biurfan znaleźć również można urządzenia odpowiednie do wykonywania operacji przemysłowych. Do takowych służą zszywacze do kartonów, które to mają mocniejszą budowę i wsadza się do nich większe zszywki.

Dzięki temu twardsze materiały również podlegają zszyciu, co niezwykle ułatwia działania wielu firm. Sprawdzają się one znakomicie, gdy przewożony towar nie wymaga klejenia taśmą. Nierzadko również te produkty do oklejania na rolce unikane są ze względu na niepasujący do efektu końcowego wygląd.

Tani dziurkacz biurowy tylko online w naszym sklepie internetowym

Dziurkacz biurowy to przedmiot używany w pracy bardzo często i warto zainwestować w taki, na który będziemy mogli liczyć. Można go zakupić w niemal każdym sklepie zarówno stacjonarnym jak i internetowym. Nie ulega wątpliwości, że zakupy online to duża oszczędność czasu i dlatego wiele osób chętniej korzysta z tej opcji zamiast wybrać się do tradycyjnego sklepu.

Jeśli z tego typu artykułów korzystamy często, dobrze jest wybrać tani dziurkacz do papieru. Takie w niewysokiej cenie możesz znaleźć w sklepie internetowym Biurfan.pl. Szeroka gama produktów umożliwi dobranie dziurkacza do papieru nie tylko taniego, ale również o wyjątkowym designie.

Artykuły i materiały biurowe są niezbędne niemal w każdym miejscu pracy. Dobrze jest skompletować wszystko w jednym miejscu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. W naszym sklepie internetowym wyposażysz swoje biuro we wszystko co potrzebne – od artykułów papierniczych, piśmienniczych po kawę i herbatę do firmowej kuchni. Ale to właśnie praktyczne produkty takie jak zszywacz i dziurkacz cieszą się największą popularnością. Do wyboru masz wiele różnych opcji kolorystycznych i nie tylko.

 

Duży wybór dziurkaczy biurowych znanych firm

Dziurkacze są bardzo przydatnymi akcesoriami biurowymi, które w dosłownie kilka sekund pozwalają przygotować kartki do umieszczenia ich w segregatorach. Umożliwiają zachowanie porządku i archiwizacje dokumentów, które później można z łatwością odnaleźć.

W naszym rozbudowanym dziale z artykułami biurowymi znajdziesz tanie i jakościowe dziurkacze biurowe. Nasz dział Obsługi Klienta z chęcią odpowie na każde pytanie i pomoże dobrać produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dziurkacz biurowy to z pozoru produkt mało skomplikowany i jego wybór nie powinien stanowić większego problemu. Ale ilość ofert na rynku może nieco skomplikować podjęcie decyzji. Dokładne opisy dziurkaczy zdecydowanie ułatwiają to zadanie i dlatego w naszym sklepie zwracamy na to szczególną uwagę. Większość tego typu artykułów biurowych jest dostępnych w wielu kolorach i pochodzi od producentów takich jak: KW Trade, Rapid czy Esselte. Dziurkacz z regulowanym rozstawem to bardzo wygodna opcja. Umożliwia dopasowanie otworów do każdego segregatora. 

Dziurkacze biurowe do papieru

Dziurkacze biurowe służą przede wszystkim do tworzenia otworów w arkuszach papieru. Dzięki temu umieszczenie dokumentów w segregatorach nie wymaga użycia koszulek. Dźwignia wmontowana w dziurkacz umożliwia tworzenie dziurek poprzez wbijanie ruchomych stempli w kartkę. Takie działanie powoduje wycięcie okrągłych otworów, który następnie można umieścić w mechanizm segregatora. Nowoczesne dziurkacze potrafią przebić nawet 250 kartek na raz. Gwarantuje to oszczędność czasu, co w przypadku pracy zawodowej ma ogromne znaczenie.

Komu mogą przydać się dziurkacze? Z pewnością nie powinno go zabraknąć na biurku w pracy. Każda praca urzędowa związana z archiwizacją dokumentów nie może odbywać się bez użycia dziurkacza biurowego. Ale warto pamiętać o nim również podczas tworzenia wyprawki do szkoły czy na studia. Wiele notatek będzie można przechowywać w  jednym segregatorze co zdecydowanie ułatwi naukę. To samo tyczy się faktur, umów i innych dokumentów, które znajdują się w każdym domu. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie takiego artykułu biurowego trzeba zastanowić się czy potrzebny jest nam dziurkacz na 1 dziurkę, czy dziurkacz na 6 dziurek. Każdy z nich może występować w wielu kolorach i rozmiarach.

Zszywacze do papieru – rodzaje

Zszywacz do papieru służy do prostego, szybkiego łączenia dokumentów za pomocą zszywek. Występują w dwóch różnych rodzajach w zależności od zasilania: zszywacz ręczny oraz zszywacz elektryczny. Ale to nie jedyny podział tych urządzeń biurowych.

Standardowy zszywacz to taki, który działa w płaszczyźnie poziomej. Idealnie sprawdzi się do pracy w domu i niewielkim biurze. Natomiast zszywacze stojące używa się w pozycji pionowej i są bardziej poręczne. Korzystanie z takiego urządzenia przyspiesza codzienne wykonywanie obowiązków.

W sytuacji kiedy nie możemy ułożyć dokumentów na biurku lub innej płaskiej powierzchni, warto zastanowić się nad zszywaczem nożycowym. Jak sama nazwa wskazuje można go użyć jedną ręką i działa podobnie jak nożyczki. Precyzyjna praca będzie szła najlepiej jeśli użyjemy zszywacza długoramiennego, który ma możliwość regulacji odległości miejsca zszycia od krawędzi kartki.

Duża ilość dokumentów w biurze może wymagać artykułów biurowych bardziej profesjonalnych. Jednym z nich jest zszywacz elektryczny, który najlepiej jeśli będzie posiadał funkcje wykrywania kartek i automatycznego zszywania.

Zszywacze do papieru chociaż nie są zbyt skomplikowanymi urządzeniami występują w wielu rodzajach i to może utrudnić wybór najlepszego. Przed zakupem należy zastanowić się nad jego funkcją w biurze i tym jak często będzie używany. Pozwoli to dokonać najlepszego wyboru.

Zszywacze – funkcje

Zszywacz i dziurkacz to artykuły biurowe, które są niezbędne w pracy. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest zadbanie o odpowiednią segregację i archiwizację różnych dokumentów. A jak wiadomo w każdym miejscu pracy znajdują się działy, w których jest to bardzo ważne.

Zszywacz łączący kartki za pomocą zszywek umożliwia gromadzenie partii dokumentów w jednym miejscu. Jeśli posiadamy umowy na kilka stron dobrze jest wykorzystać możliwości tego urządzenia, by żadna kartka nam nie zaginęła. Podobnie jest w sytuacji notatek ze szkoleń czy konferencji. Spięcie kartek papieru za pomocą zszywacza biurowego zminimalizuje ryzyko zgubienia części zapisków.

Za pomocą biurowego zszywacza możesz połączyć nie tylko arkusze papieru. Dobrej jakości urządzenie będzie w stanie połączyć ze sobą nawet tkaninę materiału. Z pewnością jednak poradzi sobie z grubszymi arkuszami papieru czy tekturą, występują bowiem nawet zszywacze do kartonu. Jednak to właśnie zwykłe kartki zazwyczaj łączymy przy użyciu zszywacza biurowego.

 

Zszywacze biurowe - sprawdzeni producenci

Wiele firm dokłada wszelkich starań, aby zszywacze do papieru spełniały najwyższe standardy i wśród takich producentów możemy wyróżnić: Leitz, Eagle, SAX. Jednak przy dokonywaniu wyborów zakupowych związanych z artykułami biurowymi, dobrze jest najpierw skupić się na parametrach. To one wpłyną na ostateczną jakość produktu, a co za tym idzie – na nasze zadowolenie. Zszywacz biurowy może być wykonany z różnych materiałów i występować w wielu kolorach.

Niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na to ile kartek za jednym razem może zszyć urządzenie. Im więcej kartek jest w stanie spiąć tym lepiej jest wykonane i co za tym idzie – będzie bardziej trwałe. Korzystając ze zszywaczy biurowych dosyć często nie należy za wszelką cenę oszczędzać na urządzeniu. Może to spowodować szybkie zużycie sprzętu, a co za tym idzie – należy będzie zakupić całkiem nowy. Wybierając zszywacz do biura najlepszej jakości chociaż w wyższej cenie – oszczędzamy część środków i dbamy o środowisko naturalne, nie generując kolejnych zakupów i co za tym idzie – kolejnych śmieci.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie