Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Ekskluzywne przybory do pisania

Ekskluzywne przybory do pisania


Mimo postępującej komputeryzacji, nadal wiele osób, korzysta z artykułów piśmienniczych. Na co dzień posługujemy się długopisami, ołówkami, piórami kulkowymi oraz ekskluzywnymi piórami wiecznymi. Towarzyszą nam w pracy i w domu, gdzie pełnią różnorodne i zwykle bardzo pożyteczne rolę. Komputery przenośne, tablety i telefony są wszechobecne, ale wartość przyborów do pisania nie maleje. Każdy z nas posiada co najmniej kilka długopisów piszących w kolorze niebieskim lub czarnym, często ulubionych. Pisanie ręczne, prócz czysto użytkowego charakteru, jest bardzo przyjemne. Wiele osób uczyniło z niego sztukę, którą praktykują w ramach kaligrafii.

Dla tych, którzy przykładają uwagę do stylu w jakim przychodzi im pisać oraz cenią sobie jakość wykonania, powstały ekskluzywne przybory do pisania. Są to przede wszystkim pióra wieczne, pióra kulkowe i akcesoria takie jak atrament czy naboje do piór.
 

Co to jest pióro wieczne i jak wybrać najlepsze?


Pióra wieczne to dość prestiżowe i ekskluzywne przyrządy do pisania. Cechą charakterystyczną jest zakończenie w stalówkę, która rozprowadza inkaust. Ma ona kilkanaście najpopularniejszych rozmiarów, które pozwalają na dobranie ich do naszego stylu pisania. Rozpoznamy je dzięki oznaczeniom:
 
X,EF,XFX – bardzo cienka linia,
F – cienka linia,
M – średnia linia,
B – gruba linia,
BB,2B – podwójnie gruba linia.

Pamiętajmy jednak, że oznaczenia te są umowne i mogą różnić się w zależności od marki producenta. Podobnie sprawa ma się z materiałami, które używane są do produkcji stalówki w ekskluzywnych piórach wiecznych. Najpiękniejsze modele mają ją wykonaną ze złota, lub stali szlachetnej co ma oczywiście przełożenie na ich cenę. Wykonane w ten sposób stalówki są niezwykle trwałe co pozwoli cieszyć się nam użytkownikiem pióra wiecznego przez długie lata. Przy wyborze pióra ze złotą końcówką, pamiętajmy że ilość karatów decyduje o jej sprężystości. Im większa tym stalówka jest sztywniejsza. 

Tak jak w przypadku każdego narzędzia, bez względu na jego przeznaczenie, warto poświęcić chwilę czasu aby dopasować jego wielkość do naszej ręki. Ekskluzywne pióra wieczne, kupowane są na lata użytkowania, dobrze więc aby pisało się nimi wygodnie, bez dyskomfortu jaki może wywołać zbyt duży lub zbyt mały rozmiar korpusu.
 
Wybierając pióro wieczne ekskluzywne, ale też zwykłe, należy kierować się tym jak często będziemy po nie sięgać. Jeśli ma ono służyć do podpisywania dokumentów warto wybrać model klasyczny, natomiast do codziennego użytku model nowoczesny i zarazem lekki. Pisanie piórem wiecznym wymusza kontrolę dłoni i palców oraz wypracowaną płynność ruchów. Precyzyjna stalówka wymaga także odpowiedniej siły nacisku. Pióra wieczne różnią się systemem uzupełniania atramentu.

Obecnie, najpowszechniejszym systemem napełniania ekskluzywnego pióra jest użycie specjalnych, dedykowanych do niego nabojów. To prosty i efektywny sposób, który pozwala na szybkie uzupełnienie atramentu, i powrót do pisania, dosłownie po chwili. Bardziej klasycznym, sposobem, znanym od wielu lat, jest mechanizm wbudowany w pióro wieczne. Ma on postać pompki, którą zasysamy inkaust do wnętrza pióra, co pozwala na ponowną pracę. Mechanizm jest właściwie bezawaryjny a jedyne co może się nam przytrafić to zasklepienie atramentu w tłoczku, a czego łatwo uniknąć regularnie czyszcząc go wodą.
 
Pióra wieczne lub akcesoria do piór wiecznych idealnie nadają się na prezent, szczególnie dla osób zajmujących ważne stanowiska lub kończących edukację - jako dobry amulet na start. Ekskluzywne przybory piśmiennicze pakowane są, zwykle w efektowne opakowania, które dodatkowo podkreślą jak ważną osobą jest dla nas ten którego nimi obdarujemy.
 
Nie zapominajmy o marce produktu. Najbardziej rozpoznawalne to Parker, Waterman, Sailor. Marka pióra przekłada się na jakość wykonania samej stalówki ale też korpusu. Najdroższe modele ekskluzywnych piór wiecznych, potrafią być inkrustowane diamentami lub metalami szlachetnymi. Ceny najdroższych piór wiecznych mogą dochodzić do dziesiątek tysięcy dolarów, a najpiękniejsze, historyczne egzemplarze, potrafią być przedmiotem aukcji czy licytacji. 
 
Pióra wieczne są wyznacznikiem prestiżu. Ekskluzywny model pióra wiecznego w ręce menadżera, biznesmena czy pracownika akademickiego jest symbolem odniesionego sukcesu i szacunku jakim są darzeni. Celebracja składania podpisu ekskluzywnym piórem wiecznym, ma coś z wyzwania rzuconego wiecznemu pośpiechowi i kultowi instant. Czas poświęcony złożonemu podpisowi, pokazuje powagę sytuacji i wysyła czytelny przekaz o statusie danego spotkania i podpisywanego dokumentu.
 

PIÓRA, DŁUGOPISY I NIE TYLKO

 
Pióra kulkowe - rollery - to alternatywa dla piór wiecznych, gdy mamy ograniczony budżet.  To idealne narzędzia do tworzenia cienkich linii. Charakteryzują się ciekawym i szerokim wzornictwem. Pisanie nimi jest o wiele przyjemniejsze niż tradycyjnymi długopisami. Polecamy te z firm Schneider, Uni, Pilot.
 
Historia długopisu wzięła początek swojej długiej historii od przyrządu do pisania zwanym gęsim piórem. Jest to określenie artykułu wykorzystywanego w charakterze narzędzia do pisania atramentem przed wynalezieniem stalówki. Przyrząd wykonany został z odpowiednio przyciętych ptasich piór.
 
Ogromna popularność gęsich piór trwała od VI w. Sytuacja ta zaczynała się zmieniać w momencie wprowadzenia stalówki na początku XIX. Ostatecznie gęsie pióra niemal całkowicie zniknęły z użycia pod koniec XIX w na rzecz stalówek, wiecznych piór, a obecnie taniego w produkcji długopisu.
 
Dzisiaj gęsie pióra używane są już tylko przez zapalonych miłośników kaligrafii, ustępując miejsca długopisowi czy też ekskluzywnym wiecznym piórom. Przyczyną tego stanu rzeczy jest między innymi obecnie produkowany papier z miazgi drzewnej, który szybko zużywa ostrze pióra. Ponadto pisanie gęsim piórem jest czasochłonne i wymaga większej precyzji.
 

Ekskluzywny długopis z grawerem - idealny pomysł na prezent


Dość dużym zainteresowaniem cieszy się usługa graweru, którą wykonuje się właśnie na ekskluzywnych piórach czy długopisach. Idealnie nadaje się wtedy na prezent, pamiątkę czy też jako bardzo skuteczna reklama firmy. Taki firmowy prezent na długo zostanie z tym, kto go otrzyma, stając się żywym przypomnieniem, podpisanego kontraktu czy zawartej umowy. 
 
Ekskluzywne długopisy z grawerem mogą stać się podstawą upominku dla pracowników firmy z okazji rocznicy lub świąt Bożego Narodzenia. Dzięki współczesnej technice graweru, możemy zamówić pióro i długopis z napisem wykonanym czcionką, którą uznamy za najbardziej pasująca do okazji.
 

Akcesoria do piór wiecznych - co będziesz potrzebować?


Codzienne pisanie ekskluzywnym piórem wiecznym, to konieczność zaopatrzenia się w odpowiedni atrament lub naboje. Na rynku znajdziemy dziesiątki odmian, które różnią się między sobą przede wszystkim kolorami. Dawno minęły czasy kiedy ekskluzywne przybory do pisania uzupełniało się jedynie kolorami czarnym i niebieskim. Rynek pełen jest inkaustu w odcieniach zieleni, czerwieni czy brązu, dzięki którym możemy wyróżnić napisane przez nas fragmenty.

Atrament przechowywany może być w efektownych kałamarzach, które posiadają mechanizmy zapobiegające jego wyschnięciu. Mimo dość prostej budowy, pióra wieczne wymagają od swoich użytkowników odrobiny uwagi. Już tuż po zakupie, powinniśmy poświęcić chwilę aby odtłuścić stalówkę. Jest ona fabrycznie zabezpieczona delikatnym smarem, który w teorii powinien być usunięty przez producenta. Często jednak nie jest to zrobione wystarczająco dobrze, co nakłada na nas obowiązek dokładnego umycia stalówki płynem będącym kombinacją płynu do mycia oraz wody. Także tłoczek naszego ekskluzywnego pióra, może wymagać od nas przepłukania od czasu do czasu, co uchroni nas przed zatkaniem. 

Na rynku dostępne są dedykowane zestawy akcesoriów do czyszczenia piór wiecznych. Składają się zwykle ze specjalnej strzykawki z odpowiednią końcówką oraz szmateczki. Możemy posługiwać się nimi przy czyszczeniu zbiorniczka, tłoczku oraz stalówki, co gwarantuje nam bezproblemowe pisanie.
 

Gdzie kupić ekskluzywne przybory do pisania


Najwięcej ekskluzywnych piór wiecznych oraz długopisów z grawerem znajdziesz w kategorii artykułów piśmienniczych hurtowni artykułów biurowych Biurfan. W naszej ofercie znajdują się także, wkłady do pióra, wkłady do długopisów oraz atrament renomowanych producentów. Świetne ceny i szybka wysyłka, gwarancją udanych zakupów nie tylko artykułów biurowych.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie