Flamastry

Flamastry - co to?


Flamastry to najpopularniejsze artykuły piśmiennicze dla dzieci i dorosłych. Korzystają z nich zarówno profesjonalni ilustratorzy tak jak i też osoby rysujące hobbystycznie. Szerokie zastosowanie oraz ogromne zróżnicowanie kolorów i końcówek sprawiają, że flamastry w pudełku to jedne z chętniej wybieranych produktów kreatywnych.   

Dobre Flamastry najczęściej używane są przez dzieci, gdyż stanowią doskonały produkt rozwijający wyobraźnie oraz umiejętności plastyczne. Właśnie dlatego powinny mieć tak samo ważne miejsce w wyposażeniu szkolnym, jak np. zeszyty.

Działanie flamastra jest bardzo proste i pozostało właściwie niezmienione od momentu jego powstania. Nasączony materiał, który znajduje się w zwykłej plastikowej obudowie flamastra, pod wpływem nacisku uwalnia zawarty w nim tusz, który spływa na końcówkę piszącą.
 

Flamastry wodne, olejne, żelowe - jaki tusz wybrać?


Z powodu szerokiej oferty rynkowej, często zadajemy sobie pytanie: Jakie flamastry powinienem wybrać? Niestety nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ każdy z nich zawiera w sobie inny rodzaj tuszu, który przeznaczony jest do ściśle określonego użytkowania.   
 
Ciekawym artykułem wśród nich będą flamastry wodne. Są to produkty o nieograniczonych możliwościach z zakresu mieszania barw i tworzenia niezwykłych efektów np. podobnego rozmycia tak jak w przypadku flamastrów akwarelowych.
 
Innym ciekawym produktem są flamastry kredowe, czyli inaczej markery kredowe. Jak wynika z nazwy, tworzone przez nią rysunki są wykonane za pomocą płynnej kredy. Doskonale piszą one po tablicach białych i czarnych, szkle oraz powierzchniach plastikowych. Te markery do tablic są bardzo łatwe do starcia, ponieważ wykonujemy to za pomocą zwykłej mokrej gąbki.      
 
Tusz używany w większości z tych flamastrów jest oparty na bazie wody, co powoduje, że doskonale pisze się nimi po powierzchniach, które dobrze chłoną wodę. Oczywiście najlepszym takim materiałem jest ten o różnych gramaturach taki jak: papier fotograficzny i papier wizytówkowy.
 

Flamastry pędzelkowe, kropkowe czy spiralne - które wybrać?

 
Dzisiaj trudno sobie wyobrazić sklep papierniczy czy biurowy, który nie posiadałbym w swoim asortymencie flamastrów. Stały się powszechne i ogólnodostępne a ich rodzina rozrosła się do ogromnych rozmiarów, wśród których można znaleźć flamastry różniące się obudową, końcówką, grubością czy też kolorem.
 
Wśród członków tej rodziny na pewno można wyróżnić flamastry pędzelkowe, które umożliwiają nam wykonywanie ciągłych, jednolitych linii. Zostały one wykonane zgodnie z europejskimi normami, co czyni je produktami bezpiecznymi.   
   
Innymi takimi artykułami są flamastry dwustronne, które oferują nam całkowicie nowy sposób używania. Zawdzięczają to swojej konstrukcji, która została zrobiona tak, aby w jednym takim artykule umieścić dwa różne sposoby pisania lub malowania. Biorąc je w dłoń jednocześnie jesteśmy w stanie wykorzystać zarówno flamastry ze stempelkami, jak i te z pędzelkiem. "
 

Najlepsze flamastry - jaką firmę wybrać?


Najlepsze flamastry są fantastycznymi narzędziami dla każdego artysty. Pozwalają łatwo rysować, pisać i tworzyć projekty na niemal każdej powierzchni. Ponadto do wyboru mamy wiele kolorów i odcieni. Dlatego właśnie określenie, który pisak najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być trudne. Aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, w tej części przyjrzymy się tym najlepszym i porównamy najlepsze marki w branży.
 
Jednymi z czołowych produktów są flamastry BIC. Są to towary wysokiej klasy od sprawdzonego producenta, który w swojej ofercie posiada też markery permanentne oraz foliopisy
 
Na tym samym poziomie jakości znajdziemy również flamastry stabilo razem z flamastrami posca, które idealnie nadadzą się do wykonania naszych prac kreatywnych. Oprócz samych flamastrów warto sprawdzić ich zakreślacze i różne markery do pisania.
 
W naszej ofercie znajdą państwo zakreślacze i flamastry od tych oraz innych producentów.
Można je kupić pojedynczo albo złożone w różnokolorowe zestawy. Kupując takie flamastry w pudełku, otrzymujemy więcej produktów w zdecydowanie lepszej cenie, niż samodzielnie je kompletując.
 

Do czego można wykorzystać flamastry profesjonalne?


Wielu artystów używa flamastrów profesjonalnych do tworzenia swoich dzieł sztuki.
W wykonywaniu tego procesu stosują do tego różne techniki, które wymagają właśnie takich specjalistycznych narzędzi. Najpopularniejsze z nich są oczywiście flamastry do rysowania.

Warto również wyróżnić flamastry do ceramiki, którymi dodatkowo przyozdobimy własnoręcznie wykonane ozdoby na stół. Są też szybkoschnące i odporne na wyblaknięcie. Doskonale tak jak markery olejowe, kryją również powierzchnię szklaną, co czyni je flamastrami do pisania po szkle.     
 

Flamastry w pudełku: kolorowe, brokatowe i inne w Biurfan


Kolorowe flamastry w pudełku to rozwiązanie idealne dla najmłodszych. Poprzez wykonane nimi prace uwolnią one swoją kreatywność. Takie rozwiązania oferuje wam hurtownia artykułów biurowych Biurfan. Oprócz samych flamastrów w swoim asortymencie posiadamy też inne produkty przydatne w każdym biurze, instytucji czy też domu. Znajdziesz u nas między innymi zeszyty, karteczki do notowania, a nawet markery do płyt CD
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie