Foliopisy

Odporne na blaknięcie foliopisy

 
Foliopisy (np. Taurus) swoją budową przypominają cienkopisy, ale zastosowano w nich inny tusz, dzięki czemu efekt pisania jest znacznie trwalszy oraz pozwala na używanie foliopisów na innych powierzchniach. W dużym uproszczeniu możemy je więc nazwać cienkopisami do zadań specjalnych o znacznie wszechstronniejszym działaniu od swoich klasycznych odpowiedników. Ogromną zaletą foliopisów jest ich precyzja, którą zawdzięczają metalowej końcówce, która odpowiedzialna jest za prowadzenie wkładu piszącego. Podobnie jak cienkopisy, foliopisy posiadają duży wybór szerokości końcówki co ma bezpośrednie przełożenie na grubość pisanej nimi linii. To właśnie precyzja i delikatność w prowadzeniu linii, odróżnia je od flamastrów, zakreślaczy czy markerów permanentnych, które potrafią posiadać kilkukrotnie grubszy wkład piszący. 
 

Foliopisy – przydatne wszędzie tam, gdzie nie sprawdzi się długopis

 
Foliopisy powstały, aby ułatwić pisanie na produktach biurowych takich jak folia, koszulki czy lakierowane teczki. Zwykłe długopisy nie radziły sobie z tymi powierzchniami, a dużym markerom permanentnym brakowało precyzji. Wykorzystywany w foliopisach tusz ma właściwości szybkoschnące i jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu foliopisy doskonale nadają się do pisania po tabliczkach znamionowych, metalowych wizytówkach czy domofonach. Poradzą sobie także w pisaniu po porcelanie czy szkle.

Wachlarz zastosowań jest ogromny co czyni z foliopisów produkt niezbędny w każdym miejscu pracy oraz domu. Czy chodzi o inwentaryzację, pisanie na mapie czy proste pokwitowanie odbioru paczki, foliopisy poradzą sobie z każdym zadaniem. 
 
Pamiętajmy jednak, że produkt ten nie jest przystosowany do pracy na powierzchniach magnetycznych czy suchościeralnych. W tych przypadkach trzymajmy się sprawdzonych markerów do tablic oraz markerów kredowych, których skład pozwoli na usuwanie treści bez ryzyka uszkodzenia powierzchni, na której zostały napisane. 

Trwałość wykonanych foliopisem napisów ma jednak także drugie oblicze. W przypadku zabrudzenia, stanie przed nami problem usunięcia plamy czy kreski. W zależności od tego, na jakiej powierzchni użyjemy foliopisu permanentnego, pomogą nam płyny do płukania oraz środki zawierające alkohol. Na rynku dostępne są także specjalistyczne środki, dedykowane do usuwania plam powstałych z użyciem tuszu używanego w foliopisach. Dają one gwarancję likwidacji zabrudzenia ale nie bez szkody dla trwałości materiału. Dlatego zawsze przed ich zastosowaniem, poświęćmy chwile na dokładne przeczytanie opisu działania, który znajduje się na opakowaniu. Ta sama rada dotyczy także instrukcji, które znajdziemy na samych foliopisach lub opakowaniach w jakich je kupiliśmy. Z racji dość niewielkich rozmiarów, nie znajdziemy tam zbyt dużo treści, ale najważniejsze informacje lub odniesienie do strony internetowej, która je zawiera powinniśmy tam znaleźć. 
 
Uniwersalność foliopisów permanentnych wyraża się także w gamie dostępnych kolorów. Dzięki temu, w ofercie sklepów i hurtowni artykułów biurowych, obok najczęściej spotykanych foliopisów czarnych, kupimy także foliopisy białe, które znacznie poszerzają ilość powierzchni, na których możemy użyć  tego praktycznego narzędzia do pisania. Z racji bardziej “przemysłowego” charakteru, gama kolorystyczna nie jest specjalnie rozbudowana i stawia raczej na najpopularniejsze kolory, takie jak czerwony, niebieski czy zielony. 
 

Markowe foliopisy do wielu różnych zastosowań

 
Dzięki swoim właściwościom foliopisy są odporne na działanie wody, a tusz nie pozostawia niemiłego zapachu. Tusz użyty w foliopisach gwarantuje wyrazistość kolorów, których gama jest bardzo szeroka. Część producentów oferuje foliopisy (np. Rystor, Stabilo) posiadające dwie końcówki-jedną mniejszą do precyzyjnych rysunków czy napisów oraz większą do prac o większym zasięgu. Foliopisy pomogą też przy opisywaniu płyt CD oraz plastikowych pudełek, choć w tym pierwszym przypadku warto rozważyć zakup dedykowanych markerów do płyt CD.
 

Wydajne markery do folii


Rozwój rynku urządzeń laminujących miał ogromny wpływ na rozwój foliopisów permanentnych. Można powiedzieć, że jest on ze sobą ściśle powiązany. Zalaminowane dokumenty należy podpisać. Długopisy czy markery olejowe poradzą sobie z tym zadaniem jedynie połowicznie-długopis zaoferuje nam precyzję, ale niską trwałość, a marker olejowy oferuje trwałość, ale pozbawi precyzji. Produktem, który rozwiąże każdy problem z pisaniem po folii jest właśnie foliopis permanentny. Pamiętając o tym, że zalaminowane dokumenty bardzo często służą nam w trudnych warunkach atmosferycznych (instrukcje, ogłoszenia na tablicach, wzory pism) korzystajmy do ich opisywania z woodorponych foliopisów. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że wilgoć nie zaszkodzi czytelności treści. 

Sklep internetowy Biurfan to prawdziwa skarbnica artykułów piśmienniczych. Ogromny asortyment produktów biurowych pozwala na szybkie zakupy najpotrzebniejszych rzeczy potrzebnych do funkcjonowania biura, szkoły czy firmy. To miejsce przyjazne rodzicom, szukającym wyprawek szkolnych oraz artykułów szkolnych. Nasz sklep internetowy, pozwoli także zaopatrzyć się specjalistom oraz artystom. Wszystko to w najlepszych cenach!

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie