Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Gablotki

POPULARNE GABLOTY INFORMACYJNE 

 
Gabloty informacyjne oraz witryny stwarzają możliwość umieszczenia w nich dowolnie wybranych przez nas materiałów. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji kiedy chcemy dotrzeć do większej ilości pracowników lub osób. To nadal niezawodna metoda na to aby osoby zatrudnione w firmie, uczniowie, członkowie spółdzielni czy interesanci, mogli znaleźć potrzebne im dane. To także zwiększenie zasięgu wiadomości oraz metoda na zbudowanie obiegu informacji w miejscu pracy czy szkole. 

Gablota informacyjna jest też powszechnie używana jako nośnik reklamy, plakatów artystycznych ale także do umieszczania w nich rozkładów jazdy autobusów czy pociągów. Ogromną zaletą gablot jest pełna kontrola nad tym co w nich umieszczamy. Gabloty i mini gablotki zwykle są zabezpieczone co znacznie ogranicza łatwą ingerencję osób trzecich. 
 
Gabloty informacyjne mogą być wykonane z kilku rodzai materiałów ale obecnie dominują na rynku te przy tworzeniu których skorzystano z profili aluminiowych. To gwarancja trwałości ale też lekkości co ma niebagatelne znaczenie w przypadku ich zawieszenia na ścianie. Kolejną linia podziału to miejsce ich umieszczenia czyli podział na gabloty wewnętrznezewnętrzne.
 

Gabloty ogłoszeniowe wewnętrzne


Służą głównie do komunikacji. To w nich przyjdzie nam znaleźć informacje na temat zasad wypisywania urlopu, rozkłady pracy czy grafik szkolnych dzwonków. 

Dzięki wykorzystaniu gabloty ogłoszeniowej aluminiowej, zyskujemy możliwość poinformowania całej załogi lub klasy o najważniejszych dla nas sprawach. Ale nie samymi informacjami gabloty stoją (a raczej wiszą). Z powodzeniem można ich użyć także do tego aby zawiesić w nich dyplomy sportowe, wyróżnienia czy życzenia. Gablotki tego rodzaju często można spotkać przy salach gimnastycznych i pokojach WF gdzie służą prezentacji wyników sekcji sportowych, zdobytych medalach czy zdjęciach z zawodów szkolnych.

W przypadku prowadzenia biznesu, gablotki informacyjne pomogą poinformować naszych klientów o cenniku, rozkładzie pokoi czy numerach telefonu. To ogromne ułatwienie ale także oszczędność czasu, który zyskujemy dzięki temu że niejako delegujemy obowiązki związane z odpowiedziami na najprostsze pytania. 
 

Tablica informacyjna gablota


Ta sama zasada odnosi się do wykorzystania wewnętrznych gablot informacyjnych w urzędach. Ma to szczególnie duże znaczenie w miejscach gdzie interesanci zobowiązani są do wnoszenia spraw w określonej ustawowo formie pisemnej.

Z pomocą przyjdą nam gabloty informacyjne w których możemy umieścić wzory pism czy numer konta potrzebnego do wykonania przelewu z opłatą. Gablotki z taką zawartością można znaleźć także na pocztach, w bankach czy spółdzielniach, gdzie pełnią tą samą rolę. 
 

Gabloty zewnętrzne

 
Podobną funkcję pełnią gabloty zewnętrzne. Tutaj też chodzi o informację a różnica polega jedynie na sposobie wykonania. Chodzi głównie o zabezpieczenie samej gabloty jak i jej zawartości przed czynnikami atmosferycznymi. Kolejną sprawą jest kwestia zamknięcia. O ile w przypadku gablot wewnętrznych, takie zamknięcie jest traktowane jako opcja to w gablotach zewnętrznych, jest to raczej wymóg. 
 

Gablota informacyjna zamykana

 
Witryny i gabloty zamykane mogą mieć w swoim wnętrzu różne powierzchnie, co pozwala dopasować je do specyfiki użytkowania przez klienta. W gablotach znajdziemy wnętrze korkowe, które dzięki użyciu prostych pinezek pozwoli na zawieszenie ogłoszenia, listy obecności bądź innej  informacji. Gablota informacyjna może być także wykończona od środka lakierowaną powierzchnią suchościeralną, która dodatkowo wyposażona jest we właściwości magnetyczne. W takiej gablocie bez problemu przypniemy dokument lub za pomocą dedykowanych mazaków rozpiszemy dane zagadnienie.

Możemy także użyć innych akcesoriów do tablic, które zwyczajowo przypisane są tablicom magnetycznym oraz flipchartom takie jak markery do tablic, gąbki oraz płyn do tablic suchościeralnych. Atutem takiej gabloty będzie łatwość usuwania starych informacji. Taka witryna pozwala też nieco elastycznie podejść do kwestii umieszczania rysunków bądź diagramów, które własnoręcznie możemy nanieść. Trzecim rodzajem wnętrza jest klasyczne wnętrze materiałowe, które można uznać za najbardziej oficjalne i reprezentacyjne. Gabloty wyposażone są w zamykany na zamek front, wykonany ze szkła lub tworzywa sztucznego.
 

Gablota informacyjna wewnętrzna

 
W związku z niesłabnącym zainteresowaniem gablotami i witrynami, na rynku dostępny jest szereg modeli w bardzo wielu rozmiarach oraz sposobach montażu. Najpopularniejsze są gabloty aluminiowe które można powiesić na ścianie ale z powodzeniem można znaleźć także takie które można postawić na ziemi. Te ostatnie często możemy spotkać na dworcach kolejowych lub w warsztatach samochodowych. 
 

Gabloty aluminiowe wewnętrzne

 
Jeszcze dwadzieścia lat temu odpowiedź na pytanie “Z czego wykonane są gabloty informacyjne?” brzmiałaby - drewno. To z tego budulca pochodziło dziewięćdziesiąt procent gablot i mini gablotek. Nawet teraz, w małych szkołach i urzędach można spotkać takie gabloty. Niestety, wykonane w takiej techniczne tablice i gabloty są bardzo ciężkie, co bardzo ogranicza możliwości ich zawieszania. 

Współczesne odmiany, wykonane są z profili aluminiowych, co niesie ze sobą praktycznie same zalety. Gabloty aluminiowe są estetyczne, lekkie i odporne na działanie czynników atmosferycznych. 
 

Gdzie można nabyć gabloty informacyjne?

 
Najlepszym miejscem do zakupu gablot jest sklep internetowy Biurfan. W naszym sklepie dobierzesz odpowiedni rozmiar gabloty tak aby bez problemu wkomponować ją we wnętrze swojego urzędu lub miejsca pracy. Duży wybór produktów to jeden z najważniejszych atutów\ sklepu internetowego Biurfan. Wśród ponad 8 tysięcy produktów znajdziesz dosłownie wszystko co potrzebne do prowadzenia biura i biznesu. Swoją ofertę tworzyliśmy tak aby dać Ci możliwość elastycznego dopasowania swojego budżetu do kupowanych produktów. 

Nasze biuro obsługi klienta pomoże Ci z każdym zagadnieniem. Nasi pracownicy doradzą na jakie produkty powinieneś zwrócić uwagę ale też jak ich efektywnie używać. Biurfan.pl to nowoczesny sklep, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.
arrow_downward