Grafity do ołówków

GRAFITY DO OŁÓWKÓW


Ołówki automatyczne popularność zyskały niemal natychmiastowo. Długopisy zawsze miały przewagę dzięki automatyzmowi, który pozwalał na schowanie końcówki w przypadku nie korzystania z niego. Zwykłe ołówki to nieodłączny element nie tylko szkicowników, lecz także zestawów artykułów szkolnych, które rodzice kupują przed pierwszym września. To, co zna każdy uczeń to uczucie, gdy łamie się grafit. I mowa tu zarówno o końcówce obrobionej temperówką, jak wkładzie w środku pisaka. A przecież tylko leżał w piórniku…

W ślad za dużą popularnością, jaką cieszą, się ołówki automatyczne, idą uzupełniające je wkłady. To dzięki nim, korzystanie jest tak łatwe i nieangażujące. W przypadku, kiedy wkład się skończy, wystarczy, że sięgniemy do opakowania z wkładami do ołówka automatycznego, które zwykle liczy dwanaście sztuk grafitów. Niektóre z modeli posiadają większe korpusy z wydzieloną wewnątrz częścią do przechowywania większej ilości grafitów do ołówków. Dzięki temu proces wymiany wkładu jest jeszcze bardziej uproszczony i po prostu szybszy, ale co najważniejsze bezpieczniejszy. Gwarantuje to, że nabój się nie połamie. Największą zaletą ołówków automatycznych jest stała grubość linii, co wyklucza ich ostrzenie. Na rynku dostępny znaleźć jednak można do tego specjalny papier.
 

WKŁAD DO OŁÓWKA JEST WYKONANY Z GRAFITU


Wkłady do ołówków automatycznych są niemal identyczne do klasycznych. Grafity także posiadają różną twardość, na co bezpośredni wpływ ma skład, czyli mieszanka kaolinu i grafitu.

Dobór odpowiedniego grafitu do ołówka automatycznego do potrzeb zależy właśnie od tego, jak mocny jest wsad. Na przykład te, które są bardziej miękkie są idealnym produktem do rysowania, czy też szkicowania. Najpopularniejsze grubości wkładów do ołówków automatycznych to 0,3 mm, 0,5 mm, 0,7 mm 0,9 mm, ale zdarzają się również grafity o grubości 2 mm. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów, głównie z przeznaczeniem dla artystów. Takie narzędzia do rysowania są zdecydowanie precyzyjniejsze od tradycyjnych. Mimo wszystko najpopularniejsze wkłady do ołówków automatycznych są klasycznej, czarnej barwy.
 

JAK WŁOŻYĆ GRAFIT DO OŁÓWKA AUTOMATYCZNEGO?


Wymiana grafitu do ołówka automatycznego jest niezwykle prostą czynnością. Ze względu na największą popularność tych, które nie posiadają komory z zapasowymi wkładami, opiszemy proces dla najczęściej spotykanych modeli:

  1. Należy odkręcić końcówkę, z której wysuwa się grafit.
  2. Nacisnąć przycisk służący do wysuwania wkładu do ołówka automatycznego.
  3. Włożyć delikatnie nowy grafit uważając, by nie pękł.
  4. Dokręcić końcówkę (czynność odwrotna do kroku 1.).

Niektórzy wykonują także “szybką wymianę”, pomijając demontaż stalówki, z której wysuwa się grafit do ołówka automatycznego. Nie jest to jednak działanie zalecane przez jakiegokolwiek producenta.
 

JAK WŁOŻYĆ WKŁAD, GRAFIT DO OŁÓWKA AUTOMATYCZNEGO?


Tak jak zostało opisane powyżej, nie jest to skomplikowana czynność. Warto jednak wspomnieć o kilku niby banalnych, ale jednak istotnych kwestiach ogólnych. Wymiana grafitu do ołówka automatycznego powinna odbywać się jedynie wtedy, gdy bębenek został całkowicie opróżniony.

Należy także skrupulatnie wybrać interesujący wkład do ołówka. Tu wszystko sprowadza się do skali twardości tych produktów. W europejskim systemie wyróżnia się 20 stopni: 9H, 8H, 7H, 6H, 5H, 4H, 3H, 2H, H, F, HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B, 9B (podane zostały w kolejności od najtwardszego do najbardziej miękkiego).
 

RYSIK DO OŁÓWKA AUTOMATYCZNEGO


Rysik to inne określenie wkładu do ołówka automatycznego. Prawdopodobnie znajdą się specjaliści, którzy wytkną różnice pomiędzy jednym a drugim, zwykłych śmiertelników nie ma co zadręczać specyfikacjami. Warto jednak wspomnieć, że często w opisach produktów natknąć się można na sugerowane przeznaczenie. Pomoże to ewentualnym klientom w szybkim doborze odpowiedniego przedmiotu do indywidualnych potrzeb.
 

WKŁADY DO OŁÓWKÓW I GRAFITY - GDZIE KUPIĆ?


Wkłady do ołówków dostępne są online w hurtowni artykułów papierniczych Biurfan oraz w punkcie stacjonarnym w Białymstoku. W szerokiej ofercie znaleźć można grafity znanych producentów, którzy od lat specjalizują się w wytwórstwie takich produktów, a są to między innymi: BIC, Faber Castell, czy Pentel. W naszej ofercie znajdziesz także inne artykuły piśmiennicze: ołówki automatyczne, ołówki klasyczne, artykuły kreślarskie i wiele więcej. Sprawdź sam!

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie