Gumki do mazania

SZKOLNE GUMKI DO MAZANIA


Jest to jeden z podstawowych elementów wśród artykułów kreślarskich. Każdego, kto zastanawia się jak jest po angielsku gumka do mazania, uraczymy odpowiedzią: rubber lub eraser. Tak naprawdę w działaniu jej oraz gumki do ścierania nie ma zbyt wielkiej różnicy.

Wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są ołówki, czy kredki użyta zapewne będzie i ona. Nie ma co ukrywać, że błędy się zdarzają - zwłaszcza najmłodszym. A w szkole, czy też odrabiając lekcje w domu usunąć je można właśnie gumką do mazania. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na pozbycie się niechcianego elementu z treści.

To też czyni gumkę do mazania jedną z ważniejszych części składowych wyprawki szkolnej. Rokrocznie kompletowane artykuły szkolne czasem dobierane do koszyczka są w większej ilości, niż jeden. Jednym z takich produktów jest właśnie gumka szkolna.
 

GUMKA DO ZMAZYWANIA DŁUGOPISU


Przede wszystkim należy podkreślić, że wbrew krążącej mylnej opinii gumka do mazania nie zmaże każdego długopisu. Wyjątkowe właściwości działają na specjalnych długopisach wymazywalnych. Tusz o nazwie Metamo zawarty w takich pisakach ginie pod wpływem temperatury około sześćdziesięciu stopni Celsjusza, którą można uzyskać właśnie za pomocą mazania gumką po atramencie znajdującym się na papierze.

Niezmienna natomiast pozostaje funkcjonalność wymazywania ołówka. Choć wspomniane długopisy wymazywalne jawią się jako znakomite rozwiązanie dla uczniów warto przypomnieć, że szkic stworzony ołówkiem jest najprostszy do korekty.
 

PROFESJONALNA I PRECYZYJNA GUMKA DO MAZANIA


Warto zauważyć, że gumki do mazania dostępne są w różnych kształtach. Jedni preferują bloczkowe, dzięki którym czują, że mają większą kontrolę nad zużytym produktem, a dodatkowo dzięki papierowej osłonce nie brudzi się palców. Z kolei najmłodsi zabrani na zakupy z pewnością wskażą na gumki do mazania w kształtach bardziej nieregularnych.

W hurtowni papierniczej Biurfan dostępna jest szeroka gama produktów biurowych, które sprawdzą się także w szkolnych piórnikach, czy też domowych przybornikach. Jednym z tak uniwersalnych elementów są gumki do mazania wyselekcjonowanych producentów, którzy cenieni są za zachowanie wyważonego stosunku ceny do jakości. Na specjalne uznanie zasługuje polska marka Tetis, która wyprodukowała między innymi regulowaną gumkę do mazania. Innymi znanymi wytwórcami są Astra, Keyroad, czy też Maped.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie