Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Haczyki i uchwyty

Poznaj zalety korzystania z samoprzylepnych akcesoriów


Chcąc powiesić obrazek czy ozdobę nie zawsze mamy możliwość skorzystać z wiertarki i kołków lub prostego gwoździa. Przeszkodą może okazać się budowa ściany, która uniemożliwia użycie ciężkiego sprzętu. Nie zawsze też chcemy zdecydować się na naruszenie elewacji, karton gipsu, czy też po prostu szkoda nam zniszczeń spowodowanych użyciem młotka, albo wiertarki.

Kolejnym problemem jest zgoda na użycie wyżej wymienionych narzędzi. Wynajmując powierzchnię biurową lub mieszkanie, musimy posiadać zgodę na naszą ingerencje w ściany. W przypadku jej braku właściciel może od nas zażądać naprawy powstałej szkody
i przywrócenia ściany do stanu sprzed naszej pracy.

Z pomocą przyjdą dedykowane produkty, które dzięki swym właściwościom pozwolą na ścianie czy meblu umieścić haczyk lub uchwyt bez wiercenia. Są to haczyki samoprzylepne, które są niezwykle proste i polegają na zerwaniu paska zawierającego substancję klejącą i przylepieniu go do ściany. Na tak przygotowaną powierzchnię możemy nałożyć bez wiercenia haczyk do wieszania obrazów, do wieszania ozdób czy ramek ze zdjęciami. Jedną z przodujących firm na rynku jest firma Command, której przezroczyste haczyki posiadają wiele odmian i rodzajów. 
 

Uchwyty do przewodów elektrycznych - niezawodność i łatwy montaż


Z pomocą na zawieszenie kabli przyjdą dedykowane produkty, czyli uchwyty samoprzylepne do kabli. To, na jaki uchwyt powinniśmy się zdecydować, zależy przede wszystkim od wagi i grubości przewodu.

W przypadku cienkich ogumowanych drutów, jak na przykład te od klawiatury, myszki, czy ładowarki, wystarczą nam małe uchwyty do kabli. Wytrzymują one około 225 g, więc są idealne do okiełznania nieporządku spowodowanego mnogością przewodów.

Często szopy, garaże, czy składziki są obłożone wielką ilością sprzętów elektrycznych. Nawet, jeśli mówimy o zasilaczu do kosiarki lub szlifierki, czy wężowi ogrodowemu do podlewania naszych patisonów, przeważnie wszystko jest zwijane i… odkładane w pierwsze wolne miejsce. Bałaganowi jednak można łatwo zapobiec.

Wystarczy wówczas jedynie poznać wagę przedmiotu i przejrzeć kategorię haczyki i uchwyty w naszej internetowej hurtowni biurowej. Z łatwością znajdzie się odpowiedni uchwyt do kabli. Pomogą one pozbyć się zbędnego balastu z ziemi, a przez organizację automatycznie wytworzone jest wrażenie większej ilości miejsca.

Uchwyty te nie muszą być tylko i wyłącznie wykorzystywane do trzymania kabli. W dobie minimalizmu można je równie dobrze wykorzystać w biurze. Przyklejając je tuż przy drzwiach natychmiast tworzymy mini garderobę na płaszcze dla gości. Równie dobrze można tam zawiesić identyfikatory dedykowane gościom budynku.

To także doskonały sposób na to, aby zadbać o funkcjonalność pokoju dziecięcego lub miejsca do majsterkowania. Dzięki haczykom samoprzylepnym zyskujemy możliwość zwolnienia przestrzeni na blacie biurka czy w szafie. Wieszając najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką, ułatwiamy sobie pracę i czynimy miejsce jej wykonania bardziej ergonomicznym.
 

Gdzie można zastosować rzepy oraz rzepy dwustronne?


Rzepy do obrazów, jak sama nazwa wystarczająco sugeruje, przeznaczone są do zawieszania obrazów na ścianie. Nie trzeba przy tym maltretować ściany młotkiem i gwoździami.

Ponadto rzepy bardzo łatwo odklejają się od ściany i nie pozostawiają po sobie śladów. Jest to perfekcyjne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy nie są właścicielami mieszkania. Nie potrzeba wówczas kontaktować się z osobami, do których należy lokal.

Ze względu na fakt, iż rzepy przyklejane są do obrazów, które mają płaskie plecy szalenie ważnym jest, aby i powierzchnia, na której są “zawieszane” takąż była. Ściany wypukłe spowodują, że płaszczyzna kleista nie będzie stykać się całkowicie z przedmiotem. Nie jest to efektywny sposób wykorzystania rzepów do obrazów.


Taśmy rzep samoprzylepne – jak przykleić do podłoża i jak je usunąć?


Podstawą do zamocowania rzepów samoprzylepnych jest przetarcie ściany alkoholem izopropylowym, na której mają się znaleźć, i zaczekać aż wyschnie. Środki typu nasączone szmatki lub spraye do czyszczenia pozostawiają śliski osad, co najprawdopodobniej spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego.

Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na opakowaniach. Opisują one bardzo dokładnie krok po kroku metodę postępowania. W razie potrzeby, wytyczne dostępne są także na stronie producenta.

Łatwość montażu rzepów samoprzylepnych przekłada się także na łatwość ich demontażu i neutralność wobec powierzchni, na jakiej zostały użyte. Dzieje się to dzięki właściwości paska, który utrzymuje część, na której zamontowany jest haczyk bądź zawieszka. Pasek ten, został wykonany z tworzywa, które pozwala jednym zdecydowanym ruchem usunąć stworzone połączenie bez zniszczenia powierzchni. Po zdjęciu całości zestawu wystarczy miejsce, w którym był zawieszony, przetrzeć szmatką co załatwi sprawę ewentualnych zabrudzeń od kurzu.


Haczyki samoprzylepne, rzepy, plastry, klipsy - co wybrać?


Kolejną cechą, która odróżnia od siebie różne rodzaje uchwytów i haczyków, jest miejsce
z myślą o którym zostały stworzone a w którym chcemy, aby zostały powieszone. Większość modeli została stworzona po to aby użyć ich we wnętrzach, ale powstały też specjalne rodzaje, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Są to więc haczyki przygotowane do tego, aby służyć nam pomocą w łazienkach i saunach, ale też do tego, aby zawiesić coś na elewacji domu letniskowego bądź działki. Główna różnica polega tu na zastosowaniu innego środka klejącego, który jest odporny na wilgoć.

Istotnym również jest to, co na danym uchwycie chcemy umieścić. Nie wszystkie bowiem są w stanie utrzymać większą wagę. Działa to naturalnie także w drugą stronę - szukając haczyka samoprzylepnego np. na klucze, zbędne będą te, które potrafią unieść nawet kilka kilogramów.


Haczyki samoprzylepne – zapomnij o gwoździach i wiertarce!


W hurtowni biurowej Biurfan znajdziecie szeroki wybór haczyków samoprzylepnych zarówno do domu jak i pracy. Bez problemu dopasujecie swoje potrzeby do wytrzymałości oraz wielkości samego haczyka. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki, gdyż znacznie ułatwia ona rozpoznanie w ofercie. Oprócz artykułów papierniczych oraz służących do wyposażenia biura posiadamy liczne inne elementy przydatne w codziennym życiu.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie