Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Higiena i środki czystości

Higiena i środki czystości - produkty najwyższej jakości


Pomimo tego, jak bardzo się staramy, brud jest ciężki do wyeliminowania. Dorośli nawet nie zdają sobie sprawy z tego, ile zarazków na co dzień przenoszą. Jakkolwiek strasznie to zabrzmi, na telefonie komórkowym żyje 5 razy więcej bakterii niż na desce klozetowej! Dlatego te warto jest pamiętać o istocie higieny i środków czystości.

Wybierając to, co potrzebne warto kierować się przede wszystkim składem danego produktu, choć oczywiście nie tyczy się to takich przedmiotów, jak worki na śmieci, czy rękawiczki. Cena, o ile jest istotnym aspektem, nie powinna być czynnikiem decydującym. Zdrowie w końcu jej nie posiada, dlatego też tak istotne są artykuły higieniczne.

Przed zakupem produktów chemicznych trzeba upewnić się, co do środków ochronnych. Ponadto warto przeszkolić pracowników w użytkowaniu ich. Nawet, jeśli wydaje się być logicznym, że nie polewa się bakłażanów wybielaczem, lepiej jest zapobiec takiej sytuacji.
 

Higiena i środki czystości - czego używać do czyszczenia biura i domu?


Jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, telefony komórkowe są o wiele bardziej bakterionośne niż deski klozetowe. Z innych rzeczy, z którymi wielokrotnie się stykamy, podobnie sprawa ma się z koszami sklepowymi i pieniędzmi. Nierzadko setki osób się z nimi stykają, po czym nie myją rąk.
 

Warto zatem zadbać o higienę w miejscu pracy. Odpowiednie środki czystości zapewnią komfort i bezpieczeństwo wszystkim współpracownikom. Podstawowe artykuły, jak papier toaletowy, czy chusteczki są niezbędne w każdym miejscu pracy. Dzięki tym ostatnim zapewniamy wsparcie tym, którzy obawiają się o zarażenie innych poprzez kichanie.

Niewątpliwie istotnym elementem łazienki jest mydło w płynie. Dzięki dozownikowi ogranicza kontakt z dłonią do minimum (prawidłowo bezpiecznie jest nacisnąć go łokciem), przez co też zmniejszamy transfer zarazków. Warto pamiętać, że nawet najlepsze mydło wysusza skórę. Tu wkracza ochrona naskórka w postaci kremu do rąk.
 

BHP, czyli jak ważna jest higiena w miejscu pracy?


Produkty BHP są istotne bez różnicy na to, czy mowa jest o pracy w biurze, czy magazynie. Oczywiście w obu miejscach będą to inne środki.

Punktem wspólnym w każdym zakładzie będzie apteczka pierwszej pomocy. Zawartość apteczki nie jest regulowana przepisami, a ilość środków, które się w niej znajdują, powinna odpowiadać ilości pracowników. Przyjęło się, że w apteczce powinny znaleźć się: rękawiczki ochronne, folia termoizolacyjna, maseczka do szczytnego oddychania, bandaże zwykłe i elastyczne, chusta trójkątna, nożyczki ratownicze, kompresy gazowe, plastry na szpuli oraz opatrunki. Należy zadbać o to, aby wykorzystywane środki miały datę ważności, a w przypadku jej przekroczenia były konsekwentnie wymieniane na nowe.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku sprzętu bardziej specjalistycznego. Rękawice ochronne na nic nie zdadzą się w biurze, tak samo nóż z zabezpieczeniem chroniącym przed skaleczeniem. Równie istotne są także płyny do dezynfekcji, które zabijają bakterie znajdujące się praktycznie wszędzie.
 

Jak dbać o czystość w miejscu pracy?


Choć powtarzane jest to równie często jak to, że bakłażan to warzywo: ręce należy myć po każdej wizycie w toalecie. Dodatkowo dobrze będzie, jeśli następnie dłonie zostaną zdezynfekowane odpowiednim preparatem. Po tych operacjach warto jest także zadbać o odpowiednie nawilżenie rąk.

W przypadku braku zewnętrznej ekipy odpowiedzialnej za porządek i czystość w miejscu pracy, przede wszystkim należy nabyć rękawice. Każdy produkt chemiczny zawiera substancje, które nie wpływają dobrze na skórę. Następnie można na spokojnie wybrać  wszystkie środki, które będą niezbędne do czyszczenia miejsca pracy, ale też gąbki,  czy ręczniki papierowe.

Pamiętajmy też, aby regularnie zmywać po sobie! Oprócz wspomnianego przed momentem zmywaka, niezbędny w tej kwestii będzie płyn do mycia naczyń. Czyste miejsce pracy, to czysty umysł!
 

Profesjonalne produkty higieniczne i środki czystości - co znajdziesz w naszej ofercie?

 
 


Wszystkie najpotrzebniejsze środki czystości do biura zakupić nabyć można w jednym miejscu: hurtowni biurowej Biurfan. Szeroka oferta sklepu internetowego, ale i stacjonarnego obejmuje produkty takich renomowanych producentów, jak Nexxt, Stella Pack, Clinex i Unilever. Asortyment obejmuje także między innymi liczne produkty służące do wyposażenia biura oraz artykuły papiernicze

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie