Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Kartoteki

CZYM JEST KARTOTEKA?

 
Słowo kartoteka brzmi groźnie i zapowiada raczej biurokratycznego potwora niż system, który pomoże nam w pracy a właśnie o pomoc chodzi tu najbardziej. Kiedy posługujemy się dużą ilością dokumentów, aby ja usystematyzować potrzebujemy czegoś, co wprowadzi odpowiedni porządek i stworzy bezpieczne miejsce, którym będziemy mogli przechowywać nasze dokumenty. Kartoteka A4 bardzo nam w tym pomoże, tworząc przestrzeń, w której każdy z dokumentów będzie posiadał wcześniej wybrane dla nich miejsce, które będzie odpowiednio oznaczone.
 

UŻYTECZNOŚĆ KARTOTEKI

 
Kolejną ważną kwestią jest dostępność dokumentów. Kartoteka powinna być skonstruowana w ten sposób, aby sięganie po interesujące nas dokumenty nie wiązało się z długim i mozolnym szukaniem. Bardzo pomocne stają się tu systemy harmonijkowe, które w dokładny i przejrzysty sposób pomogą nam ułożyć dokumenty w pojemnikach na kartoteki.
 
Dobrze skonstruowane archiwum potrafi zdziałać cuda. Buduje systematyczność w prowadzeniu dokumentacji, oszczędza czas, a także pozwala zabezpieczyć każdą potrzebną informację. Dzięki niemu zyskujemy pewność, że przechowywane dokumenty pozostaną w doskonałym stanie, dzięki czemu będą czytelne i niezniszczone. To oczywiście nie wszystkie zalety kartoteki na dokumenty.
 

SYSTEMY HARMONIJKOWE JAKO ALTERNATYWA DLA KARTOTEKI


Systemy harmonijkowe to dobra alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie uważają, że ich archiwum będzie miało wiele stronnic. To także dobre wyjście dla początkujących firm, które nierzadko “odziedziczają” stare szafy z metalowymi szufladami.

Oczywiście system harmonijkowy można też pozostawić w wersji wolnostojącej. Powstaje wówczas jednak ryzyko zniszczenia, przez błąd, czy też nieopatrzne uszkodzenie fizyczne. Systemy harmonijkowe pozwalają na podział znajdujących się w nich dokumentów według uznania właściciela.
 

KARTOTEKI NA TECZKI ZAWIESZANE

 
Nie ważne, czy pracujesz w domu czy w biurze, w każdym z tych miejsc potrzebna jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Ogólny porządek i ład wpływa pozytywnie na efektywność pracy. Dlatego warto zastanowić się jak usprawnić funkcjonowanie biura, aby pracowało się w nim jak najlepiej.

Kartoteka na teczki zawieszane pozwoli zadbać o odpowiednią organizację ważnych dokumentów w biurze. Takie segregowanie pism ułatwi znalezienie odpowiedniego pisma w krótkim czasie. Odpowiednie archiwizowanie dokumentacji jest szczególnie przydatne w np. sytuacji kiedy mamy niezapowiedzianą wizytę klienta. Dodatkowo pojemniki pomagają zaoszczędzić miejsce, które możemy wykorzystać na inne potrzebne w biurze rzeczy. 

Kartoteka na teczki powinna znaleźć się w każdym biurze, szczególnie w księgowości. W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz potrzebne w każdym miejscu pracy akcesoria organizacyjne. Trudno wyobrazić sobie biuro, w którym nie można znaleźć faktury, czy umowy. Zadbaj o przestrzeń w pracy dzięki praktycznym rozwiązaniom jakim są kartoteki na teczki.
 

NIEZASTĄPIONE KARTOTEKI

 
Kartoteka nie musi być wielka, a do jej budowy nie jest wymagany oddzielny mebel czy pomieszczenie. Dzięki współczesnym rozwiązaniom takim jak systemy harmonijkowe, do tego celu możemy zaadaptować każdą większą szafkę czy szufladę. Dzięki temu nasze dokumenty będą zawsze pod ręką w kartotece biurowej, a my będzie gotowi do przygotowania odpowiednich informacji dla klienta czy petenta.
 
W naszej ofercie dostępne są kartoteki marek takich jak Han, czy Pentel. W sklepie Biurfan dostępne są również inne artykuły biurowe do archiwizacji i oprawy dokumentów, jak na przykład: segregatoryteczkiskoroszytykoszulki na dokumentyfolie do laminowania i wiele więcej!

arrow_downward