Kleje

KLEJE BIUROWE

Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba połączenia dwóch elementów, odpowiedź nasuwa się sama. Klej biurowy to nieodłączny element niemal każdego biurka, a przynajmniej pomieszczenia! To dzięki niemu w kilka chwil można połączyć dwa, lub więcej elementów. Co niezwykle istotne, kleje biurowe przydają się również w codziennym życiu domowym - choć niejednokrotnie zastępuje się je klejami szkolnymi.

Wszystko z racji tego, iż te ostatnie są nieodłącznym elementem wyprawek szkolnych. Warto jednak podkreślić, że nie różnią się one od biurowych odpowiedników. Biurowy klej w sztyfcie, to wciąż wysuwany przez przekręcenie podstawy element, a klej biurowy w płynie nadal będzie posiadał swoje specyfikacje i specjalną końcówkę. Jest ona niezbędna do tego, by łączone części nie miały zacieków z zaschniętej cieczy. Biurowy klej w płynie to bardzo mocne, a jednocześnie bardzo proste w aplikacji spoiwo.

KLEJE BIUROWE - RODZAJE 

Biurowe kleje są wymieniane jako jedne z pierwszych, gdy mowa jest o produktach z kategorii galanteria biurowa. Wśród nich odnaleźć można również taśmę klejącą, która działa bardzo podobnie do bezbarwnego kleju biurowego. Co jednak bardzo istotne, mimo swojej transparentności, bez trudu da się zauważyć, że coś zostało spojone właśnie taśmą klejącą.

Klej biurowy w tubie posiada konsystencję pasty, służy głównie do klejenia tektury i papieru. Dodatkowo nie pozostawia zabrudzeń i jest łatwo zmywalny. Biurowy klej w tubce jest bezbarwny. Szalenie istotna jest jednak ilość, jaką należy użyć w celu połączenia dwóch lub więcej elementów oraz ich twardość. W przypadku pojedynczych stron rozmiaru A4 o standardowej grubości 80 g/m2, cieczy nie można wylać za dużo. Spowoduje to pofalowanie kartek, przez co widoczne będą plamy po użyciu. Klej biurowy w tubce to nie tylko klej używany w miejscu pracy. Bardzo często wykorzystuje się go już w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej np. podczas zajęć plastycznych.

Nie ulega wątpliwości, że najczęściej używanym klejem w biurze jest klej w sztyfcie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ taki rodzaj kleju jest najbardziej ekonomiczny oraz higieniczny. Już niewielka ilość wystarcza, by połączyć np. 2 kartki papieru, a do tego nie musimy bezpośrednio dotykać samego kleju. Trudno znaleźć biurko, na którym nie znajdziemy tego rodzaju artykuły klejącego.

Klej biurowy w płynie nakłada się samodzielnie, poprzez gąbeczkę, pędzelek lub specjalną rolkę. Dzięki temu, że posiada przezroczysta buteleczkę, widać ile kleju nam jeszcze zostało. 

Do bardziej wymagającego klejenia przydadzą się uniwersalne kleje w tubce. To mocne łączniki, których często używa się w przypadku zbitej porcelany, czy innych twardszych elementów. To błyskawiczne, szybkoschnące i wodoodporne spoiwa. Do zwykłych stron papieru ksero lepiej korzystać z innych 
artykułów i akcesoriów biurowych, jak na przykład klej biurowy w taśmie. Jest niesamowicie wygodny w użyciu i nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Klej biurowy w taśmie świetnie sprawdzi się również w wyprawce dla pierwszoklasisty.

KLEJE BIUROWE - ZASTOSOWANIE 

Najprostszym do użycia, który niejednokrotnie wybierany jest odruchowo, będzie klej biurowy w sztyfcie. Szybkość zastosowania to największy atut - wystarczy zdjąć nakrętkę, przekręcić podstawę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek i posmarować kleistym knotem jedną ze stron. Następnie po przyłożeniu do niej drugiej należy z niewielką siłą docisnąć i chwilę przytrzymać. Ta ostatnia część sugerowana jest w przypadku każdego kleju biurowego. To najczęstszy błąd wykonywany przez użytkowników. Przez to też często łączone ze sobą elementy szybciej się rozklejają.

Sklep biurowy Biurfan to miejsce, w którym z łatwością uzupełni się wszystkie brakujące elementy wymagane do poprawnego funkcjonowania biura. Kleje biurowe w taśmie lub w płynie to tylko część asortymentu, w naszym sklepie znaleźć można również segregatory, notatniki, jak i długopisy automatyczne, czy też flipcharty z blokami. W razie jakichkolwiek kłopotów zawsze można skonsultować się z Biurem Obsługi Klienta, które szeroki asortyment zna na wylot.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie