Kleje

KLEJ SZKOLNY

Klej szkolny to produkt, który powinien znaleźć się w wyprawce każdego ucznia. Można go wykorzystać zarówno we wklejaniu do swojego zeszytu różnych wycinków, jak i stworzenia unikatowych prac plastycznych. Klej do szkoły to nieodłączny element wyprawki naszego dziecka, pomagający mu w wykonywaniu kreatywnych obowiązków. Właśnie dlatego kluczową sprawą jest wyposażenie go w odpowiedni rodzaj kleju, który umożliwi mu poradzenie sobie ze szkolnymi zadaniami.

CZYM POWINIEN SIĘ CHARAKTERYZOWAĆ SZKOLNY KLEJ?

Szkolny klej jest przede wszystkim rozwiązaniem, które ma nam umożliwić proste i bezproblemowe łączenie ze sobą powierzchni papierowych. Aby spełnić ten cel jego aplikacja powinna być łatwa, a konsystencja odpowiednia do przedmiotów, które chcemy ze sobą połączyć. Sam proces klejenia powinien być szybki oraz trwały z jednoczesnym zachowaniem specjalnych branżowych dyrektyw, oraz norm.

KLEJ DO SZKOŁY - RODZAJE

Szukając kleju do szkoły, spotkamy się z wieloma jego rodzajami, które oferuje nam rynek. Każdy z nich różni się opakowaniem, konsystencją, czy też unikalnymi właściwościami. Jedne z nich są klejami bezbarwnymi, drugie bezwonnymi, trzecie szybkoschnącymi a jeszcze inne nietoksycznymi. Te oraz inne rodzaje klejów zostaną bardziej szczegółowo omówione w następnych nagłówkach.

KLEJ SZKOLNY W SZTYFCIE


Klej w sztyfcie jest najczęściej spotykanym wariantem pośród tych 
artykułów szkolnych. Jego praktyczne opakowanie pozwala na bezproblemowe klejenie papieru, a używając go mamy minimalne ryzyko wybrudzenia. Klej szkolny w sztyfcie doskonale nadaje się do klejenia kartek papieru z bloków szkolnych, dzięki czemu jest idealnym akcesorium dla każdego ucznia. 
 

KLEJ SZKOLNY W TUBCE 

Klej szkolny w tubce to jeden z najpopularniejszych artykułów plastycznych. Idealnie nadaje się on do klejenia różnych elementów i nie koliduje z wcześniej użytymi farbami szkolnymi, czy też pisakami. A bardzo często plastyczne prace są wypełnione kolorowymi obrazkami.

KLEJ SZKONY W PŁYNIE

Klej w płynie to uniwersalne narzędzie przydatne w szkole lub poza nią. Z jego pomocą przykleimy każdy papier, karton oraz różnego rodzaju tkaniny. Jego specjalne opakowanie zapobiega wyciekaniu oraz kapaniu, co ułatwi nam zachowanie czystości w naszym miejscu pracy. Dzięki swoim specjalnym właściwościom klej przezroczysty w płynie możemy nakładać po zapisanych już stronach papieru, jednocześnie nie tracąc ich czytelności. Przydatne jest, to gdy potrzebujemy użyć go razem z kredkami szkolnymi i nie chcemy uszkodzić stworzonych przez nie rysunków.
 

JAKI KLEJ DO PAPIERU WYBRAĆ? 

Jeśli chodzi o klej do papieru, do wyboru jest wiele rodzajów. Różne papiery wymagają różnych klejów, aby można je było skutecznie połączyć. Niezależnie od tego, czy używasz kleju do papieru w sztyfcie lub w sprayu, jego odpowiednie dobranie jest kluczowe do osiągnięcia dobrych wyników.

Mocny klej do papieru zapewnia nam wyjątkową wytrzymałość jego sklejenia. Jest to przydatne w przypadkach, kiedy musimy naprawić uszkodzenia na naszym papierze. Jesteśmy wtedy w stanie go naprawić bez pozostawienia na nim większych widocznych śladów podarcia.

Klej do tektury to profesjonalny, prosty w aplikacji produkt specjalistyczny. Znakomicie łączący ze sobą powierzchnie twarde, jak i też elastyczne. Największą jego zaletą jest to, że w jego składzie nie znajdziemy rozpuszczalników organicznych, co skutkuje krótszym czasem wiązania. 
 

KLEJ BEZBARWNY DO PAPIERU


Klej bezbarwny do papieru jest produktem uniwersalnym. Nadaje się zarówno do papieru, jak i kartonu oraz brystolu. Jest idealnym narzędziem do tworzenia arcydzieł za pomocą technik scrapbookingu i quillingu. Taki bezbarwny klej tworzy wytrzymałą i elastyczną warstwę, która nie niszczy powierzchni papieru. Wyschnięcie kleju nie powoduje falowania oraz zapewnia całkowitą przezroczystość. Nawet gdy użyjemy go nad warstwę zapisków wykonanych za pomocą zakreślaczy lub 
flamastrów, to w żadnym wypadku nie stracą one swojego pierwotnego koloru. 

KLEJ SZYBKOSCHNĄCY DO PAPIERU


Klej szybkoschnący do papieru jest częścią wyposażenia szkolnego wyjątkowo przydatną w sytuacjach, gdzie musimy pilnie przytwierdzić do siebie jakieś papierowe elementy. Kleje te charakteryzuje krótki czas wysychania, który średnio wynosi niecałe 2 minuty. Właśnie ze względu na to jest on jednym z najczęściej używanych 
klejów biurowych.

KLEJ ZNIKAJĄCY


Klej znikający posiada dokładnie te same właściwości co ten bezbarwny. Dzięki jego transparentności potraktowana nim powierzchnia jest dobrze widoczna, co zdecydowanie upraszcza przyklejanie do niego drobnych elementów. Konstrukcja opakowania magicznego kleju została zaprojektowana tak, aby był on produktem poręcznym, który bez problemów zmieści się w organizerze na biurko dla dziecka

KLEJE SZKOLNE DO RÓŻNYCH TWORZYW

Mogłoby się wydawać, że klej do szkoły przydaje się jedynie do połączenia kartek papieru. Nic bardziej mylnego, tym bardziej jeśli skorzystamy z kleju uniwersalnego. To spoiwo, które przyda się w każdej pracowni DIY oraz na lekcjach plastyki. Klej uniwersalny pozwoli skleić różne materiały – również drewno, szkło, ceramikę, plastik.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są prace typu Do It Yourself. Własnoręcznie wykonane prezenty to nie tylko laurki, można zaangażować malucha w stworzenie przestrzennych form połączonych klejem. Do takich projektów dzieci wkładają całe serce, mają one więc wartość sentymentalną. Kleje dla dzieci oferują marki takie jak Astra lub Strigo.

Szykując wyprawkę dla ucznia szukamy produktów takich jak ołówki, długopisy ,ale również klej szkoły w sztyfcie. To wygodna forma, która ułatwia wykonywanie standardowych zadań na plastyce. Klej szkolny w płynie przyda się do połączenia trudno dostępnych miejsc takich jak rogi i krawędzie kartki.

GDZIE KUPIĆ KLEJ SZKOLNY LE KOSZTUJE KLEJ W SZTYFCIE? 

Jak już uzgodniliśmy klej szkolny to niezbędny element wyposażenia każdego ucznia. Wiele jego rodzajów znajdziecie państwo w naszej hurtowni szkolnej Biurfan, gdzie sprzedajemy wiele innych artykułów dla uczniów na każdym etapie edukacji. Posiadamy długą listę przydatnych akcesoriów, zaczynająca się od nożyczek szkolnych a kończącą na przyborach do pisania

Rynkowe ceny kleju w sztyfcie oscylują w przedziale między 2 a 8 złotych. Te ceny są głównie zależne od ilości danego kleju w opakowaniu, jego specjalnych właściwości, lub są po prostu dyktowane przez producenta. Kupując klej w sztyfcie, przede wszystkim powinniśmy ustalić, do czego będziemy go używać i na jakich jego właściwościach nam zależy najbardziej. Takie działania pozwolą nam skutecznie dobrać odpowiedni dla nas produkt oraz obniżyć jego cenę. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie