Klipy i spinacze biurowe

SPINACZE DO PAPIERU I KLIPY BIUROWE 


Spinacz biurowy służy do utrzymania ze sobą kilku kartek papieru. Użycie spinacza biurowego nie niszczy spinanych kartek oraz pozwala na szybkie rozłączenie kartek bez zbędnego wysiłku.

Kształt spinacza do papieru zasadniczo nie zmienił się od dziesiątek lat i wciąż pozostaje taki sam. Ewolucji natomiast uległ materiał, który jest używany do produkcji spinaczy. Najpopularniejsze spinacze biurowe oraz klipy biurowe wykonane są z drutu i mają kolor metaliczny, złoty lub srebrzysty.
 

NIEZASTĄPIONY SPINACZ BIUROWY


Spinacze biurowe wykonane z drutu mogą być dodatkowo pociągnięte tworzywem sztucznym, dzięki czemu uzyskują one piękne, wyraziste kolory. Taka funkcjonalność doskonale sprawdza się w codziennej pracy biurowej, pozwalając na używanie spinaczy biurowych jako barwnych zakładek, umożliwiając przypisanie poszczególnych kolorów do ważności dokumentów. To także ładnie wyglądający gadżet, rzucający się w oczy. Innym tworzywem, z którego wykonane są spinacze biurowe jest plastik. Atutem spinacza biurowego wykonanego z tego materiału jest jego cena oraz waga. Wadą natomiast jest niewielka trwałość, mniejsza niż w przypadku spinaczy biurowych. Cechą wyróżniającą spinacze biurowe plastikowe jest ich elastyczność.

Spinacze biurowe pakowane są zwykle w opakowania zbiorcze, liczące  po 100 sztuk lub więcej. Wiążę się z to ze specyfiką produktu który, mówiąc kolokwialnie, jest drobny i łatwo go zgubić. Aby zmniejszyć ryzyko utraty takiego spinacza można zaopatrzyć się w dostępne na rynku opakowania z magnesem, dzięki czemu trudniej jest je zgubić.
 

KLIPY BIUROWE - ROZMIARY


Klipy do papieru występują w różnych rozmiarach. Najpopularniejszy z nich to ten mający 28 mm.

Efektywnym sposobem na to, by spiąć ze sobą większe ilości dokumentów, są klipy do papieru. Wybór rozmiaru klipu biurowego zależy od ilości kartek papieru lub przedmiotów, które chcemy ze sobą spiąć. Podobnie jak w przypadku spinaczy, klipy najczęściej wykonane są z metalu, co gwarantuje ich większą trwałość. Dominującym kolorem wśród klipów do papieru jest kolor czarny, ale oczywiście znajdziemy też inne barwy.

Klipy biurowe możemy też wykorzystać np. w kuchni, gdzie posłużą do zamknięcia opakowań z przyprawami, makaronem lub przetworami i przedłużą ich świeżość.
 

GDZIE KUPIĆ SPINACZE BIUROWE? CENA

 

Spinacze do papieru czy klipy biurowe można kupić w naszej hurtowni biurowej Biurfan.pl lub w sklepie stacjonarnym w Białymstoku. Posiadamy bogaty asortyment takich producentów jak: Durable, Grand, Office PRODUCTS. W naszej hurtowni posiadamy także inne artykuły biurowe i galanterię biurową: kleje, wizytowniki, kalkulatory, nożyczki, dziurkacze i zszywacze, gumki recepturki, zszywki i pinezki, taśmy i wiele więcej.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie