Polecamy
Dyplom papier ozdobny MAORI beżowy 190g 20szt
Płyn do mycia szyb okien Clinex Nano Protect Glass 5L
Płyn Clinex 4 Dirt do usuwania tłustych zabrudzeń 1L
Karton ozdobny Prime zielono-kremowy 220g 20szt
Korektory w taśmie
KOREKTOR BIUROWY W TAŚMIE
Korektor w płynie to produkt, który został opracowany w 1956 przez amerykańską sekretarkę Bette Nesmith. Jego specjalnie opracowana formuła pozwała zamalować błędy w piśmie – zarówno ręcznym jak i maszynowym. Przez długi czas korektor w płynie był niewątpliwie najlepszym sposobem na poprawianie błędów, które pojawiały się podczas pisania. Wydawałoby się, że trudno wymyślić coś bardziej innowacyjnego, co znacząco wpłynie na jakość i prędkość pracy. Okazało się jednak, że to możliwe do naszych biur i urzędów zawitały korektory w taśmie.
Ideą tego urządzenia jest fakt, iż większości poprawek dokonujemy w tekście, który ułożony jest na kartce w linii poziomej. Wymusza więc to określony kierunek oraz układ korektora, który powinien poruszać się po akapitach tekstu zakrywając kolejne jego części. Ma to swoją cenę, bowiem korektor w taśmie jest znacznie mniej precyzyjny jeśli chodzi o drobne elementy tekstu, pojedyncze litery czy znaki przestankowe. Nie ma sobie jednak równych jeśli chodzi o zakrywanie całych partii tekstu, zdań czy pojedynczych wyrazów.
Jego przydatność jest nieoceniona dla uczniów. Korektor szkolny najczęściej jest odradzany rodzicom w zakupach przez nauczycieli. Nie ma jednak, co ukrywać - najmłodsi często popełniają błędy i czasami lepiej zakryć błąd korektorem niż wyrywać kartkę z zeszytu. W samej nauce, jak w każdej innej kwestii pomaga ład i porządek. Trudno uczyć się do sprawdzianu, gdy zeszyt lub brulion pełen jest przekreśleń wykonanych długopisem. Tu właśnie wiele uratować może korektor w taśmie. Jednym pociągnięciem zakrywa się to, co zbędne, a biała linia może być bez problemu pokryta kolejną porcją tuszu z długopisu, nawet żelowego.
KOREKTORY W MYSZCE
Myszka korektor to niewielkich rozmiarów gadżet biurowy, bez którego trudno wyobrazić sobie miejsce pracy. Taśma korygująca pozwala na natychmiastową korektę bez konieczności schnięcia – co ma miejscy w przypadku korektorów w płynie. Dodatkową zaletą tego typu artykuły jest fakt, że pozwala ukryć każdy rodzaj i kolor atramentu. Jeśli przeszkadza Ci zapach płynnego korektora, nie musisz się o to martwić jeśli użyjesz tego w taśmie. Nie wydziela on charakterystycznej, mocnej woni co jest szczególnie istotne w przypadku osób, które mają wrażliwy węch. Korektor biurowy w taśmie to prosty i wydajny produkt, który nie kosztuje wiele, a można mieć go zawsze pod ręką.
JAK DZIAŁA KOREKTOR MYSZKA?
Mogłoby się wydawać, że korektor w taśmie jak używać wie każdy. Jednak może to stanowić problem dla osób, które wcześniej nie miały z nim styczności. Korektor w taśmie posiada zamontowany pod swoją obudową specjalny mechanizm. Wystarczy jedynie przejechać po miejscu, które musimy poprawić i oderwać produkt od kartki. W miejscu, gdzie wcześniej znajdował się błąd, teraz mamy czystą, białą przestrzeń, na której możemy umieścić poprawki. Myszka korektor w taśmie precyzyjne i gładko potrafi skorygować każdy rodzaj pisma. Czasami potrzebne są drobne poprawki na dokumencie lub ręcznie napisanej pracy na uczelnie – wtedy korektor w taśmie będzie bardzo przydatny.
KOREKTOR MYSZKA JAK ZŁOŻYĆ
Jak otworzyć korektor w taśmie? To pytanie nasuwa się szczególnie wtedy, kiedy wybieramy model, do którego można dokupić wymienne wkłady. Co zyskujemy wybierając korektor myszka z zamiennymi kasetami? Przede wszystkim to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ nie musimy inwestować środków w kolejne produkty tego typu. Dodatkowo nie generujemy niepotrzebnych śmieci – obudowa korektora zostaje ta sama, wymieniamy tylko jego wnętrze. Produktu takiego jak korektor w taśmie budowa nie jest skomplikowana i z łatwością można go otworzyć. Zazwyczaj jest przezroczysta, by kontrolować zużycie taśmy.
KOREKTOR W TAŚMIE - JAK UŻYWAĆ?
Korzystanie z korektorów w taśmie jest bardzo proste i intuicyjne - gdy wie już się, jak to się robi. Wystarczy tak naprawdę wiedzieć, z której strony “podawana” jest taśma. Przyciskając ją do fragmentu, który chce się ukryć należy pociągnąć urządzenie nie odrywając go od kartki w kierunku końca linii. Taśma w korektorze zakryje tekst, ale także linie pod nim. Zakładając, że wszystko poszło dobrze, można bez problemu nanieść prawidłową warstwę słowną
NAJLEPSZY KOREKTOR W TAŚMIE - BUDOWA
Dobry korektor w taśmie zbudowany jest ze specjalnego dyspensera, wewnątrz którego znajduje się mechanizm podający taśmę korygującą. Końcówka, którą przenosimy taśmę korygującą na papier jest wyprofilowana w ten sposób, aby proces był maksymalnie uproszczony oraz taśma była pod naszą kontrolą. Korektor w taśmie zwykle umieszczony jest w przezroczystym pojemniku, dzięki czemu na każdym etapie jego użycia jesteśmy w stanie w miarę precyzyjnie określić jaki pozostał nam jego zapas.
Kolejną rzeczą, która odróżnia korektor w taśmie od korektora w płynie jest fakt, że przy użyciu tego pierwszego nie jesteśmy zmuszeni do odczekania czasu potrzebnego na wyschnięcie płynu korygującego. Taśma w korektorze już po naniesieniu jest przygotowana na kolejną warstwę zapisów
JAK NAPRAWIĆ KOREKTOR W TAŚMIE?
W przypadku każdego urządzenia biurowego istnieje ryzyko, że będzie on wymagał naprawy. Nie inaczej jest w przypadku korektorów w taśmie. To jak poważne jest uszkodzenie zależy od tego, w którym miejscu powstało.
Zdecydowanie najczęściej zdarza się, że taśma pęka. Wówczas korektor myszkę należy rozkręcić i przejść do naprawy. Następnie taśmą klejącą lub naprawdę niewielką ilością dobrego kleju trzeba złączyć ze sobą obie rozerwane części i nawinąć je odpowiednio na szpule. Nie jest to rozwiązanie perfekcyjne, gdyż zawsze pozostaje ryzyko, że korektor w myszce będzie zacinał się w miejscu zgrubienia. Ale co zrobić w sytuacji, kiedy taśma w korektorze zbytnio się poluzuje? Wówczas rozwiązanie jest jedno i w dodatku bardzo proste. Wystarczy dokręcić element zewnętrzny przypominający śrubkę.
JAK OTWORZYĆ KORETKOR W TAŚMIE?
Korektory w taśmie nie mają wielce skomplikowanej budowy. Ponadto są to urządzenia plastikowe, przez co trzeba uważać na wykonywane ruchy podczas demontażu. Najczęściej wszystko sprowadza się do odkręcenia plastikowej śrubki i odłączenie od siebie dwóch połów korektora myszki.
Trzeba jednak pamiętać, by elementy znalazły się ponownie na swoim miejscu. W przeciwnym wypadku łatwo jest sprawić, że urządzenie będzie niezdatne do użytku. Wciąż teoretycznie można korzystać z samej taśmy, trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to rozwiązane polecane przez producentów korektorów w taśmie. Jeśli jednak zależy nam na czasie, można odciąć kawałek taśmy z korektora, przyłożyć ją do kartki papieru i docisnąć w konkretnym miejscu. W teorii powinno to zadziałać jak sam korektor myszka.
KOREKTOR W TAŚMIE - CENA
Korektory w taśmie dostępne są w cenach od 3 do 26 zł, a wszystko zależy od jego wykonania, długości i szerokości taśmy oraz marki. W hurtowni artykułów biurowych Biurfan posiadamy korektory w taśmie producentów takich jak: BIC, Donau, Oval, Pentel, Pritt czy UNI. Polecamy także inne artykuły piśmiennicze dostępne w naszej ofercie internetowej, a także w stacjonarnym sklepie w Białymstoku.
Aktywne filtry
Opinie: 0 
Napisz opinię