Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Kosze na śmieci

Kosze na śmieci biurowe - idealne do wszystkich wnętrz

Kosze na śmieci są niezbędnym elementem w zasadzie każdego pomieszczenia. Co jest tego powodem? Efektem ubocznym niemal każdej czynności, którą wykonujemy są odpady. W celu zachowania porządku należy umieścić je w odpowiednim pojemniku. W związku z dużym naciskiem na to, aby dbać o środowisko, segregacja odpadów to dla nas codzienność.

Naturalnie, kosze na śmieci potrzebne są w wielu pomieszczeniach w naszym domu. Dlatego też każdy rodzic kupi kosz na śmieci do pokoju dziecka. Mogą występować one w wielu kolorach, co zachęci maluchy do wyrzucania do nich śmieci. Uporządkowania warto jest uczyć od samego początku, a nieudane rysunki, czy złamane ołówki lepiej jest wyrzucić do odpadów, niż pozostawić jako zbędny element biurka.

Trzeba też dzielić siły na zamiary - kosz do pokoju młodzieżowego powinien być większej pojemności. Młodzi dorośli potrzebują własnej przestrzeni i nie ma co ukrywać – nie będzie im się chciało wstawać z każdym najdrobniejszym papierkiem. Tymczasem inaczej ma się rzecz w przypadku najmłodszych. Mały kosz na śmieci do pokoju chłopca, czy dziewczynki w zupełności spełni ich potrzeby.
 

Jakie są rodzaje pojemników na śmieci?

Jak nietrudno się domyśleć pojemniki na śmieci występują na rynku w wielu rodzajach i rozmiarach. Aktualnie mamy ogromny wybór rożnych możliwości i czasami trudno wybrać ten najbardziej dla nas odpowiedni. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie odpowiedniego kosza, musimy zastanowić się gdzie go postawimy – w domu, czy na zewnątrz ?

Jeśli posiadamy dom jednorodzinny, najlepiej zainwestować w duże kosze na śmieci, które ustawimy przed budynkiem. W mieszkaniach, gdzie potrzeba kompaktowych rozwiązań, powinniśmy postawić na coś mniejszego. Jest to związane z wielkością przestrzeni jaką dysponujemy. Jeśli chodzi o kosze na śmieci kolory są różne. To szczególnie przydatne podczas segregacji odpadów jakie generujemy np. kosze na śmieci niebieskie to miejsce, gdzie wyrzucamy papier, natomiast zielone – szkło.

Wolnostojące pojemniki na śmieci

Wolnostojące kosze na śmieci sklep Biurfan.pl posiada w wielu wariantach. W naszym asortymencie można znaleźć szeroki wybór pojemników na różnego rodzaju odpady. Wiele modeli posiada pokrywę zamykającą, która zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz. Dodatkową zaletą takich koszy na odpady jest ich estetyczny wygląd, ponieważ śmieci nie są widoczne. W przypadku takich pojemników, możemy wybrać rożną wielkość, od kilku do nawet kilkudziesięciu litrów. Kosze na śmieci 10 l to produkty, które świetnie sprawdzą się w kuchni pod zlewem. Jeśli szukamy pojemnika na odpady do łazienki, warto wybrać model mniejszy. Małe kosze na śmieci również mogą być pojemne, ale dodatkowo nie zajmują dużo miejsca. 

Wolnostojące pojemniki na śmieci bardzo często kojarzą się nam z tymi, które znajdziemy na zewnątrz. Nic w tym dziwnego, ponieważ znajdują się przed budynkiem i nie stanowią wyposażenia domu. Do takich koszy wrzucimy większą ilość śmieci, a pokrywa zakryje odpady i sprawi, że nieprzyjemny zapach nie będzie unosił się na podwórku. Bardzo często takie pojemniki posiadają kółka – dzięki czemu łatwiej jest opróżnić duży kosz na śmieci służbom porządkowym.

Jak wybrać dobry kosz na śmieci?

W zależności od pomieszczenia, do którego chcemy wstawić kosze na odpady, mamy do wyboru kilka różnych wersji tego produktu.

Kosze na śmieci do biura to zazwyczaj niewielkie, metalowe pojemniki, do których wrzucamy odpady. Trudno wyobrazić sobie miejsce pracy, gdzie brakowałoby takiego artykułu do segregacji śmieci. Metalowe kosze na śmieci przydadzą się również w pokoju nastolatka, ponieważ zazwyczaj występują w kolorach ciemniejszych takich jak czarny, czy grafit.

W przypadku młodszych pociech możemy zadać sobie pytanie: jakie kosze na śmieci do pokoju dziecięcego wybrać? W tym przypadku najlepsze będą te w kolorze lub z nadrukiem ulubionego bohatera bajki. Jeśli jednak cenisz sobie minimalizm wybierz te jednobarwne, małe kosze na śmieci.

Jaka pojemność kosza na śmieci do biura będzie najlepsza?

Jak nietrudno się domyśleć, kosze na śmieci biurowe to często jeden z głównych zakupów, na jakie decydują się szefowie, po meblach biurowych. Porządek w miejscu pracy to podstawa pozytywnego wizerunku - nikt nie będzie poważnie traktował biura, w którym papiery rozrzucone są na biurku, czy podłodze.

Pojawia się zatem pytanie wymienione w nagłówku - na jaką pojemność się zdecydować? Przede wszystkim należy przeliczyć liczbę pracowników, a najlepiej z nimi porozmawiać. Ułatwi to ostateczną decyzję, czy postawić na małe kosze biurowe na śmieci w większej ilości, czy jednak wystarczy jeden większy kosz metalowy do biura.

Przeważnie jednak wybrana zostanie pierwsza opcja. Argumentów za tym jest bez liku - worki są częściej wymieniane. Każdy ma swój indywidualny pojemnik, przez co też utrzymuje swoje własne miejsce pracy w czystości. To powoduje z kolei, że najczęściej wybierane biurowe kosze na śmieci mają pojemność od 10 do 15 litrów.
 

Pojemnik na odpady, a segregacja śmieci w biurze

Kosz na śmieci do biura coraz częściej zawiera podziałki, które pozwalają na segregowanie śmieci. Dzisiejsze wymogi dotyczące ekologii oraz segregacji narzucają określoną formę przekazywania odpadów. Współczesne kosze na śmieci pomagają w tym procesie.

Biurowe kosze na śmieci mogą występować w formie z pokrywą, dzięki czemu ukryje przed oczami klientów i petentów ich zawartość. Ograniczy to również nieprzyjemny zapach i wysypywanie się zawartości.

Świetnym sposobem na uniknięcie kontaktu z pokrywą i zawartością kosza na śmieci są wersje z przyciskiem nożnym. Doskonale sprawdzą się jako element 
wyposażenia biura w miejscach gdzie przemieszcza się dużo ludzi, minimalizując kontakt z urządzeniem.

Jakie są kolory koszy na śmieci? Co oznaczają?

Kolory koszy na śmieci pomagają w “odkryciu zawartości”. W ten sposób łatwiej jest rozpoznać, jakiego rodzaju materiały powinno się do nich wyrzucać. Dzieli się je na pięć kategorii, a są to:

  • niebieski - tu trafiają odpady papierowe;
  • zielony – do nich wrzucamy szkło;
  • żółty - do tych koszy na śmieci wyrzuca się metale i tworzywa sztuczne;
  • brązowy - są to kosze bio, czyli na odpady po owocach i warzywach;
  • czarny - tu trafiają odpady zmieszane;

To też doskonale rozwiązuje problem segregacji w biurze. W zależności od miejsca nie zawsze potrzebny będzie ten, czy inny kolor biurowego kosza na śmieci. W celu ograniczenia wytwórstwa odpadów warto też zadbać, by pracownicy korzystali z pojemników do przechowywania.
 

Plastikowy czy metalowy kosz na śmieci do biura? Który najlepszy?

Kosz na śmieci do pokoju różni się od tego do biura. W domowym środowisku (przynajmniej teoretycznie) każdy będzie miał odpowiednio wydzielone pojemniki zgodne z zasadami segregacji. Natomiast kosze w pokojach dzieci będą raczej prostymi, plastikowymi kubłami.
Innymi cechami musi wyróżniać się poszukiwany biurowy kosz na śmieci. Ze względu na częstsze użytkowanie, ale też trochę bardziej reprezentatywną rolę powinien on być wykonany z materiału twardszego, czyli mniej łamliwego. Rozwiązaniem, które jawi się przed oczami jest oczywiście metalowy kosz na śmieci do biura. Istotną zaletą takich pojemników są również różne rozmiary.
 

Biurowe kosze na śmieci - małe czy duże?

Tu ponownie powraca kwestia ilości pracowników i wielkości pomieszczenia. Gdy powierzchnia jest ograniczona przez różnego rodzaju biurka, czy fotele, wówczas o wiele bardziej korzystny będzie mały kosz biurowy. Z łatwością zmieści się on pod biurkiem pracownika, czy też w rogu lokum.

Warto też mieć na uwadze czystość przed miejscem pracy. Wówczas idealnie sprawdzą się duże pojemniki na odpady. Każdy odwiedzający będzie mógł wyrzucić na przykład zalegające papierki, czy też gumę do żucia.
 

Kosze na śmieci biurowe - producenci w sklepie BIURFAN

Hurtownia artykułów biurowych Biurfan to idealne miejsce do znalezienia odpowiednich produktów zarówno z sekcji artykułów biurowych, jak i wyposażenia biura. Do drugiej kategorii możemy zaliczyć oczywiście biurowe kosze na śmieci.

Mając w świadomości różne potrzeby i wymagania klientów, Biurfan nawiązał współpracę z takimi producentami, jak słynący z kolorowych serii Leitz, znany ze skutecznych pojemników na odpady Linea Trade, czy od lat uzupełniający każde biuro Durable. Ci, którzy poszukują rozwiązań budżetowych całą swoją uwagę powinni skierować na Hexagon - młodą firmę z artykułami biurowymi, która oferuje produkty po niezawyżonych cenach.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie