Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Kredki szkolne

Wśród szerokiej gamy artykułów szkolnych jest jeden, który wyróżnia się najbardziej. Kredki uwielbiane przez dzieci to produkty rozwijające wyobraźnię i wspierające rozwój. Nic więc dziwnego, że przywiązuje się dużą rolę do tego, jakie szkolne kredki wybrać. To element wyprawki obowiązkowy w piórniku każdego ucznia.
Nic nie daje milusińskim tyle satysfakcji, co używanie kredek. To prosty produkt, który czasem może przypominać ołówek (zależy od wybranego rodzaju!), jednak odznacza się szeroką gamą kolorystyczną. To dzięki nim biała kartka papieru z nadrukowaną postacią zyskuje “życie”.

Najbardziej popularne są bez wątpienia kredki ołówkowe. Nie należy jednak zapominać o innych tego typu artykułach do rysowania. Rodzajów kredek jest wiele, producenci oferują produkty takie jak:

- kredki świecowe

- kredki woskowe

- pastele (pastele suche, pastele olejne)

Ciekawą propozycją kredek są kredki bezdrzewne. Jak sama nazwa wskazuje, są to artykuły do rysowania, do których produkcji nie użyto drewna. Nadają się do wypełniania dużych fragmentów kolorowanki lub obrazka. Takie kredki są wykonane z kolorowego sztyftu, pokrytego bezbarwnym lakierem.

Kredkami posługują się uczniowie w różnych klasach szkoły podstawowej i nie tylko. Do szkoły plastycznej potrzebne są dobrej jakości kredki ołówkowe np. marki Derwent.


Kredki szkolne to stały element corocznej wyprawki. Zajęcia plastyczne są jednymi z najbardziej lubianymi i wyczekiwanymi, przez wszystkie pociechy. Nie ma co się temu dziwić, bo jest to możliwość wyrażenia siebie. Każdy potrzebuje chwili na ekspresję i nieważne czy to śpiew, wycinanie, czy właśnie wykorzystanie najlepszych kredek dla dzieci.

Warto jednak zauważyć, że to nie w szkołach najmłodsi mają z nimi pierwszy kontakt. Każdy rodzic przyzna, że przynajmniej raz zachęcił malucha do skorzystania z produktu jakim są kredki świecowe czy woskowe. Większość milusińskich z wielką chęcią rysuje i koloruje od wieku przedszkolnego. Kredki dla maluchów stały się bardzo popularnym towarem, który nie służy jedynie to kolorowania kartki. Producenci wiedzą, jak istotne jest wyrobienie dobrych nawyków, jak na przykład poprawny chwyt. Dlatego też kredki ołówkowe dla milusińskich mają trójkątny kształt, co wyrabia właśnie prawidłowe ujęcie przedmiotu. To niezwykle istotne, bo w przyszłości o wiele sprawniej będzie szła dziecku nauka pisania np. 
długopisem automatycznym.
 

Najlepsze kredki szkolne


Niestety, ale myli się każdy, kto uważa, że duży zestaw kredek dla dzieci kompletnie wystarcza. To tak naprawdę zbyt szerokie pojęcie, by móc wszystko zmieścić “w jednym pudełku”. Wystarczy samemu zainteresować się tematyką tworzenia obrazów, by szybko zauważyć jak wiele przyborów znajduje się w kategorii “kredki szkolne”.

Zdecydowanie najczęściej wybiera się kredki ołówkowe. Niemal do złudzenia przypominające tradycyjnie ołówki mają z nimi wiele wspólnego. Również otoczone są drewnianą oprawką w środku której znajduje się kolorowany węgiel drzewny. Kredki ołówkowe to nie jest najlepszy wybór na pierwsze kredki dla niemowlaka (tu zdecydowanie lepsze będą woskowe), niemniej jednak to najbardziej popularny model. Używają ich w końcu także sami architekci!

Zazwyczaj wspomnianym najmłodszym poszukuje się miękkich kredek. Ostrzenie przyrządów do rysowania i kolorowania jest dość niebezpieczne (choć łatwo to obejść dzięki elektrycznej temperówce), aczkolwiek nie jest to jedyny argument za kredkami miękkimi dla dzieci. Łamiący się grafit z węgla drzewnego z pewnością bardzo szybko wywoła uczucie irytacji. Tego oczywiście uniknie się wybierając bardziej odpowiednie kredki np. świecowe. Miękki wkład pozwala na bezpieczne kontynuowanie kolorowania. Do takich kredek możemy zaliczyć również pastele, w szczególności olejne.
 

Dobre kredki dla przedszkolaka


To właśnie miękkie kredki dla dzieci są najlepsze. Lepiej, jeśli dodatkowo wybierze się te o odpowiednim kształcie. Jak już zostało wspomniane powyżej, chwyt kredki u dzieci będzie owocował w przyszłości odpowiednim trzymaniem długopisu, czy jakiegokolwiek innego artykułu piśmienniczego. Tego rodzaju produkty występują również jako zestaw kredek. Wybór wielu kolorów zdecydowanie zachęci maluchy do używania takich artykułów i kreatywnego spędzania czasu.

Jakie kredki dla najmłodszych jeszcze wybrać? Przede wszystkim powinny być to nietoksyczne kredki. Nie ma co ukrywać, że pociechy mogą pokusić się o sprawdzenie, czy mazidło koloru truskawki truskawką przypadkiem nie smakuje… Lepiej oszczędzić sobie nerwów i telefonowania po lekarzach. Świecowe kredki znanych producentów posiadają odpowiednie atesty i można ze spokojem podarować je maluchowi. Można przechowywać je w piórniku tak jak inne artykuły do rysowania. Kredki świecowe będą także doskonałym prezentem dla kilkulatka, który może już zacząć tworzyć pierwsze obrazki. Takie produkty występują w wielu wersjach, a bardzo popularne dla przedszkolaków stały się świecowe jumbo kredki.

Dlatego też jeśli poszukuje się kredek świecowych dla niemowląt należy kierować się grubością i kształtem produktu. Bardzo dobrze będzie, jeśli produkt ma dopisek “zmywalne”. To sprawi, że nie strasznym będzie przypadkowe zjechanie z kredki z kartki na blat stołu… czy też na ścianę.
 

Bezpieczne kredki dla niemowląt


Najlepsze kredki dla niemowląt to te nietoksyczne. Wystarczy chwila nieuwagi, by produkt do kolorowania został pogryziony. Chcąc zadbać o czyste rączki, dobrze też wybrać te w otulinie. Pozwala ona na ograniczenie przedostania się barwnika na skórę. To samo tyczy się pylenia, czy kruszenia.

Chcąc uatrakcyjnić zabawę, jaką niewątpliwie jest kolorowanie obrazków, czy też tworzenie własnego obrazu, trzeba poszerzyć gamę produktów. Ciekawym rozwiązaniem są kredki brokatowe dla dzieci. Intensywne kolory z dodatkowym połyskiem spodobają się każdemu, nie tylko dziewczynkom! Chłopcy rysujący swój wymarzony samochód mogą przecież nadać mu błyszczącą karoserię.

Warto też łączyć przyrządy do rysowania i kolorowania. Rynek pełen jest mazaków, czy flamastrów odpowiednich dla najmłodszych. Nie wiąże się to wcale z ogromnym wydatkiem. Zazwyczaj zestawy kilkukolorowe kosztują nie więcej, niż kilkanaście złotych. Dokładając do nich pierwsze kredki dla malucha stwarza się kolorowy zestaw zapewniający wiele godzin wspaniałej zabawy!
 

Zestawy kredek dla dzieci

Szkolne kredki to kategoria, która zwiera w sobie wiele różnego rodzaju produktów do rysowania i nie tylko. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z uczniami klas pierwszych czy z nastolatkami – kredki ołówkowe powinny spełniać standardy bezpieczeństwa.
Poszukując bezpiecznych kredek należy robić odpowiedni research i najlepiej zdecydować się na produkty oferowane przez znanych i pewnych producentów np. Astra. Korzystna cena, a do tego kredki ołówkowe w dużych zestawach sprawiają, że to dobry wybór dla pierwszoklasisty. Ale kolorowe opakowanie to nie wszystko. Kredki ołówkowe mogą mieć dodatkowe zalety np. być dwustronne. Wówczas otrzymujemy produkty 2w1.

Lepiej jednak nie kierować się samym walorem artystycznym opakowania a tym, na co jego zawartość pozwala. Wszystko jest opisane przeważnie na tyle - można się stamtąd dowiedzieć między innymi gdzie dane kredki ołówkowe zostały wyprodukowane. A jak wiadomo kraj pochodzenia i produkcji ma ogromne znaczenie.

To, że postać z ulubionej bajki pociechy znajduje się na obwolucie nie oznacza jeszcze, że w środku są super kredki ołówkowe dla dzieci. Te powinny spełniać wymagania artystyczne najmłodszych. Dlatego też zestaw kredek dla 3 latka musi zawierać jak najwięcej kolorów, aby każde malowidło jak najbardziej odpowiadało zamiarowi młodego artysty.

Z wiekiem wzrastają wymagania, toteż najmłodsi będą potrzebowali więcej barw, a co za tym idzie produktów do wyrobienia swojego własnego, unikalnego stylu. W tym na pewno pomogą kredki pastelowe dla dzieci. Nazwę swą wzięły od włoskiego słowa pasta, które tłumaczy się na “ciasto”. Wszystko ze względu na specyficzną konsystencję. Atutów jest co niemiara - barwy nie są aż tak intensywne, przez co przyjemnie dodaje się nimi delikatne tło, czy też cienie. Co do nich, warto jest nauczyć pociechy używania dłoni w rysunku. Kredki pastelowe dla dzieci dają się w prosty sposób rozmazać, dzięki czemu najmłodsi otrzymają kolejny niezwykły atrybut w swoim kolorowym atelier.
 

Kredki dla dzieci - rodzaje


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów 
hurtownia papiernicza Biurfan dba o to, by cały asortyment dostępny był na wyciągnięcie ręki. Wszyscy wiedzą, jak istotne jest, by najmłodsi nie musieli czekać na mazidła. Nie ma różnicy, czy są to kredki dla 3 latkakredki dla dziewczynek, czy też kredki pastelowe dla dzieci. Każdy rodzic, który chce uniknąć wysłuchiwania płaczów i jęków, zaopatrzy się właśnie w Biurfanie!

Kredki szkolne nie wiążą się tylko i wyłącznie z wyprawką przed pierwszym dniem września. Zawsze dobrze mieć odpowiednią ilość kredek ołówkowych dla dzieci przygotowaną nawet na ewentualne odwiedziny. To prosty sposób na zajęcie głowy najmłodszych.

Duże kredki dla dzieci też się przydadzą! Jak już wyjdą z domowego obiegu, można je przekazać do odpowiednich punktów. Wiele innych pociech z miłą chęcią z nich skorzysta. Z kolei kredki świecowe można przerobić na… kredki świecowe. Pod wpływem temperatury rozpuszczają się one, a po stężeniu w zwierzęcej foremce dadzą niebanalne i interesujące artykuły do rysowania i kolorowania!

W naszym sklepie z artykułami do szkoły można znaleźć kredki marek takich jak: Derwent, Astra, Fiorello, Stabilo, Pentel, Maped, Strigo, Keyroad. Wśród oferty tych marek występują zarówno kredki ołówkowe jak i świecowe czy woskowe.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie