Krzesła i fotele biurowe

KRZESŁA I FOTELE BIUROWE - POSTAW NA KOMFORT I WYGODĘ PRACY


Ergonomia w biurze to temat, który jest coraz bardziej popularny i brany pod uwagę podczas planowania miejsca pracy. Wygodne miejsce do siedzenia jest istotną kwestią i niewątpliwie wiąże się z komfortem pracownika. Nawet w miejscach, gdzie dużą część obowiązków wykonujemy na stojąco, warto zastanowić się nad odpowiednim meblem biurowym jakim jest krzesło do biura. Od lat 70-tych przestały być jedynie stałym elementem w gabinetach lekarskich i naukowych. Obecnie trudno znaleźć miejsce pracy, w którym nie znajdziemy foteli biurowych. W trosce o wygodę i efektywną pracę każdy kto kompletuje wyposażenie biura w szczególny sposób zwraca uwagę na odpowiednie miejsce do siedzenia.


Organizerypojemniki na dokumenty i segregatory to przedmioty bez których trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujące biuro. Owszem, ułatwiają one pracę, jednak nie da się na nich wysiedzieć, a przynajmniej tego nie sugerujemy. To fotele biurowe odpowiadają za wygodę pracowników, którzy nierzadko wiele godzin spędzają w jednym miejscu wykonując różne zadania przy komputerze. Decydując się na dany model dobrze jest zwrócić uwagę na pewne aspekty, które zostaną omówione poniżej.
 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC KRZESŁA BIUROWE I FOTELE BIUROWE?

 

Jedną z podstawowych kwestii jest wysokość krzesła fotela biurowego. Należy dobrać takie, które będzie pasowało do biurka pracownika. Za małe lub za duże siedzenie wywoła efekt kompletnie odwrotny od zamierzonego.

Dobrze jest również zainteresować się ewentualnymi kłopotami zdrowotnymi osoby, która na danym siedzisku będzie spoczywać. Pozwoli to wybrać najodpowiedniejszy sprzęt, co wpłynie pozytywnie na postawę pracownika, a także zapobiegnie pogłębianiu defektów zdrowotnych. Dobrze wykonany fotel biurowy zmniejszy napięcie na dolną część kręgosłupa, a jest to jeden z podstawowych problemów każdego, kto pracuje przy biurku.

Krzesła i fotele biurowe powinny być dopasowane również do miejsca, w którym będą się znajdować. Nie ma różnicy, czy poszukujemy siedzenia do pokoju dziecięcego, czy do biura. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, zwykłe stateczne krzesło całkowicie wystarczy. Gdy zaś przestrzeni jest więcej, wówczas warto pomyśleć nad fotelem obrotowym. Ułatwia on przemieszczanie się pomiędzy niedużymi odległościami.
 

JAKIE SĄ NAJLEPSZE KRZESŁA DO BIURA?


Jak zostało wspomniane akapit wcześniej, wybór najlepszego krzesła do biura zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Na nic nie zda się niewielkie krzesło przy wysokim biurku. Osoba, która z niego skorzysta, będzie wówczas nienaturalnie wyginać szyję, co źle wpłynie na górną partię kręgosłupa.

Niektóre krzesła biurowe posiadają mechanizm obrotowy, ułatwiający obracanie całości siedziska. Regulacji podlega też wysokość poprzez zastosowanie gazowego podnośnika oraz wysokość oparcia na plecy. W niektórych modelach występują też oparcia na ramiona oraz głowę. W obu przypadkach zwykle wyposażone są one w możliwość łatwego dostosowania do naszego wzrostu czy wagi.
 

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY FOTEL DO BIURA?


Fotel już z samej nazwy dobrze się kojarzy. Dźwięk tych słów przywodzi na myśl wygodne siedzenie, z którego korzysta się z przyjemnością. Fotele do biura mogą występować w wielu kolorach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do każdego pomieszczenia. Jeśli zależy nam na kolorze można wybrać np. pomarańczowe fotele biurowe. Jednak nie każdy będzie zadowolony z tak energetycznych barw. Dla wielbicieli klasyki i prostych form idealnie sprawdzą się czarne fotele biurowe.

Najlepsze krzesło do biura powinno posiadać profilowane oparcie, które ma istotny wpływ na górną i środkową część kręgosłupa. Zwykle wyposażone są także w odpowiednie oparcie lędźwiowe, dzięki czemu zmniejszone zostaje napięcie na dolną część kręgosłupa. Takie rozwiązania zapobiegają bólom szyi, karku, kręgosłupa.

Szalenie ważnym elementem są także podłokietniki. Ale jakie cechy powinny posiadać? Podłokietniki powinny być ruchome i posiadać funkcję regulacji wysokości i szerokości. Łokcie nieustannie muszą mieć wsparcie, szczególnie jeśli często korzystamy z klawiatury.

Podstawą fotela biurowego jest jednak siedzisko. Część ta powinna być miękka, dość duża. ale niezbyt głęboka. Warto poświęcić czas na zapoznanie się z wybranym fotelem aby mieć pewność, że przesiadywanie w nim nie będzie wywoływać zmęczenia.
 

SPECJALISTYCZNE FOTELE BIUROWE - OBROTOWE, ERGONOMICZNE, KOMPUTEROWE - JAKIE JESZCZE?


W zależności od stanowiska fotele biurowe niekoniecznie muszą być wydatkiem średniej półki. Osoby spędzające na siedząco dużą większość czasu znają uczucie spiętego karku, bólu kości ogonowej, czy też kłucia między łopatkami. Nie są to rzeczy, które można całkowicie wyeliminować odpowiednim fotelem, czy krzesłem do biura, ale dolegliwości tego typu będą mniej uciążliwe.

Wobec rozwoju rynku i całej branży gier komputerowych, wiele firm - jak na przykład Hexagon - tworzy całe serie foteli gamingowych. Są one odpowiednio wyprofilowane i posiadają liczne funkcje regulacji. Wszystko to ma podnieść komfort z grania, co niekiedy jest także zawodem użytkownika.

Na rynku zdecydowanie najwięcej znajdziemy krzeseł konferencyjnych. W porównaniu do innych przedmiotów do siedzenia nie są zbyt kosztowne, a przy tym zachowują wszystkie podstawowe funkcje.

Równie często spotkamy także obrotowe fotele biurowe. Fakt, iż ktoś pracuje przy komputerze nie oznacza, że nie potrzebuje szybkiego dostępu do biurka znajdującego się za plecami. Przebywając na statecznym krześle biurowym zadanie jest trudniejsze, niż podczas korzystania z fotela obrotowego. Daje on możliwość wykonania obrotu o 180 stopni w każdą ze stron.

SZEROKI WYBÓR WYGODNYCH KRZESEŁ BIUROWYCH

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób zmuszonych zostało do pozostania w domu, a co za tym idzie – pracy zdalnej. Nie każdy był przygotowany na taką ewentualność i wiele osób decydowało się na zmianę wyposażenie w swoim mieszkaniu czy domu. Nagle niezbędne stały się biurka, półki na dokumenty i wygodne, ergonomiczne fotele. Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio przygotowane miejsca pracy wpływają na komfort i efektywność pracy. Dlatego tak ważne jest, aby krzesło biurowe było jak najlepiej do nas dopasowane. Na rynku mamy wiele różnych foteli do biura i czasami trudno zdecydować się na konkretny model.

W naszej hurtowni biurowej można znaleźć szeroki wybór wygodnych krzeseł biurowych. Co ważne, można znaleźć u nas produkty w rożnych kategoriach cenowych i z tego względu każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze krzesła biurowe to takie, które posiadają regulacje wysokości i odpowiednie podparcie pleców i szyi. Warto zastanowić się również na aspektach wizualnych, aby fotel pasował do naszego wnętrza. 

ELEGANCKIE KRZESŁA DO BIURA

Stojąc przed wyborem fotela biurowego należy zastanowić się w jakim miejscu będzie docelowo umieszczony. Chociaż małe krzesło biurowe jest bardzo praktycznie, nie zawsze możemy postawić właśnie na taki model. Bywają sytuacje i pomieszczenia, gdzie pasują jedynie eleganckie fotele do biura. Jeśli są to tapicerowane ekoskórą modele, które zazwyczaj są większe, a o za tym idzie – bardzo wygodne. Takie miejsce do siedzenia jest zgodne z zasadami ergonomii.

Wygodny fotel do biura z pewnością sprawi, że nasza praca będzie wykonywana z przyjemnością. W takiej sytuacji nawet długie godziny spędzone przed monitorem komputera nie są nam straszne. Eleganckie modele foteli to bardzo często czarne krzesła biurowe. Prezentują się dobrze w różnych pomieszczeniach, ze względu na klasyczne wykonanie.

Czym powinny cechować się nowoczesne fotele obrotowe?

Przygotowując nasze pomieszczenia do pracy w domu, warto wybrać nowoczesne fotele obrotowe. Mogą być rożne – występują modele z zagłówkiem, odchyleniem podparcia i regulacją wysokości podłokietników.

Dodatkowe funkcjonalności, które powinien posiadać wytrzymały fotel biurowy to między innymi zagłówek, który przyda się np. podczas przemyśleń nad nowym projektem. Kolejną istotną sprawą jest regulacja długości siedziska, aby mieć odpowiednie podparcie ud i wygodną postawę. Nie można zapomnieć o regulacji oparcia części lędźwiowej kręgosłupa, co ma znaczenie w związku z postawą i zdrowiem. Podłokietniki natomiast podpierają ręce na odpowiedniej wysokości, więc również warto zwrócić na nie uwagę.

Tanie krzesła biurowe obrotowe

 

Ponieważ home office to bardzo często nasza codzienność, a nie każdy chce inwestować duże środki na wyposażenie domowego biura – warto poszukać taniego krzesła obrotowego. Ten niewielki wydatek podniesie komfort pracy i nie nadwyręży budżetu jakim dysponujemy. Cena krzeseł obrotowych uzależniona jest od wielu różnych czynników. To między innymi możliwość regulacji, a także materiały, z jakich wykonany jest fotel. Zakup krzesła biurowego dobrej jakości to nie jest duży wydatek, chociaż tak mogłoby się wydawać. W sklepie Biurfan.pl za nieco ponad 200zł można znaleźć modele które będą spełniać oczekiwania nawet wymagających klientów. Produkty dostępne na naszej stronie zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, dzięki czemu korzystanie z nich jest komfortowe i bezpieczne dla zdrowia. Jak wiadomo odpowiednia postawa przed pracą na komputerze jest istotna i podnosi efektywność pracy.

Dobra cena to nie wszystko co ważne przy zakupie krzesła do domowego biura i nie tylko. Przed zakupem można zapoznać się z opiniami na temat danego modelu, dzięki czemu możemy uniknąć rozczarowań. Najlepsze fotele biurowe to te, których budowa jest oparta na zasadach ergonomii. Wielogodzinne korzystanie z krzeseł do biura może być uciążliwe i takie cechy są ważne by wyeliminować ewentualne dolegliwości zdrowotne.

 

SOLIDNE I WYTRZYMAŁE KRZESŁA BIUROWE - WYPRÓBUJ PRZED ZAKUPEM


Hurtownia biurowa Biurfan w swojej szerokiej ofercie posiada wszelkiej maści fotele i krzesła biurowe. Oprócz tego znaleźć również można mobilne taborety, dzięki którym niżsi pracownicy z łatwością dosięgną wyższych półek. Najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów znajdują się właśnie tu.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie