Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Krzesła i fotele biurowe

KRZESŁA I FOTELE BIUROWE - POSTAW NA KOMFORT I WYGODĘ PRACY

 


Ergonomia w biurze to podstawa, a zacząć wypada od wygodnego miejsca do siedzenia. Podstawowym meblem biurowym, nawet w miejscach ze stanowiskami do pracy na stojąco są przez to krzesła do biura. Od lat 70-tych przestały być jedynie stałym elementem w gabinetach lekarskich i naukowych. W trosce o wygodę i efektywną pracę zostały pewnym punktem dla każdego, kto kompletuje wyposażenie biura.

Komfort psychiczny zapewnią takie przedmioty, jak organizery, pojemniki na dokumenty i segregatory. Owszem, ułatwiają one pracę, jednak nie da się na nich wysiedzieć, a przynajmniej tego nie sugerujemy. To fotele biurowe odpowiadają za wygodę pracowników, którzy nierzadko wiele godzin spędzają w jednym miejscu wykonując różne zadania przy komputerze. Decydując się na dany model dobrze jest zwrócić uwagę na pewne aspekty, które zostaną omówione poniżej.
 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC KRZESŁA BIUROWE I FOTELE BIUROWE?

 

Jedną z podstawowych kwestii jest wysokość krzesła i fotela biurowego. Należy dobrać takie, które będzie pasowało do biurka pracownika. Za małe lub za duże siedzenie wywoła efekt kompletnie odwrotny od zamierzonego.

Dobrze jest również zainteresować się ewentualnymi kłopotami zdrowotnymi osoby, która na danym siedzisku będzie spoczywać. Pozwoli to wybrać najodpowiedniejszy sprzęt, co wpłynie pozytywnie na postawę persony, a także zapobiegnie pogłębianiu defektów zdrowotnych, których nie rozwiążemy byle dietą z bakłażana. Dobrze wykonane siedzisko zmniejszy napięcie na dolną część kręgosłupa, a jest to jeden z podstawowych problemów każdego, kto pracuje przy biurku.

Krzesła i fotele biurowe powinny być dopasowane również do miejsca, do którego ich szukamy. Nie ma różnicy, czy poszukujemy siedzenia do pokoju dziecięcego, czy do biura. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, zwykłe stateczne krzesło całkowicie wystarczy. Gdy zaś przestrzeni jest więcej, wówczas warto pomyśleć nad fotelem obrotowym. Ułatwia on przemieszczanie się pomiędzy nie dużymi odległościami.
 

JAKIE SĄ NAJLEPSZE KRZESŁA DO BIURA?


Jak zostało wspomniane akapit wcześniej, wybór najlepszego krzesła do biura zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Na nic nie zda się niewielkie krzesło przy wysokim biurku. Osoba, która z niego skorzysta, będzie wówczas nienaturalnie wyginać szyję, co źle wpłynie na górną partię kręgosłupa.

Niektóre krzesła biurowe posiadają mechanizm obrotowy, ułatwiający obracanie całości siedziska. Regulacji podlega też wysokość poprzez zastosowanie gazowego podnośnika oraz wysokość oparcia na plecy. W niektórych modelach występują też oparcia na ramiona oraz głowę. W obu przypadkach zwykle wyposażone są one w możliwość łatwego dostosowania do naszego wzrostu czy wagi.
 

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY FOTEL DO BIURA?


Fotel już z samej nazwy dobrze się kojarzy. Dźwięk tych słów przywodzi na myśl wygodne siedzenie, z którego korzysta się z przyjemnością. Fotele do biura to przedmiot, przy którego wyborze należy się skupić na cechach kilku podstawowych elementów.

Profilowane oparcie ma wpływ przede wszystkim na górną i środkową część kręgosłupa. Zwykle wyposażone są także w odpowiednie oparcie lędźwiowe, dzięki czemu zmniejszone zostaje napięcie na dolną część kręgosłupa.

Szalenie ważnym są także podłokietniki. Nienajlepszym fotelem biurowym będzie ten, który tą część ma wąską. Podłokietniki powinny być ruchome, to jest z funkcją regulacji wysokości i szerokości. Łokcie nieustannie muszą mieć wsparcie.

Podstawą fotela biurowego jest jednak siedzisko. Część ta powinna być miękka, ale nie zbyt głęboka. Warto poświęcić czas na zapoznanie się z wybranym fotelem aby mieć pewność, że przesiadywanie w nim nie będzie wywoływać zmęczenia.
 

SPECJALISTYCZNE FOTELE BIUROWE - OBROTOWE, ERGONOMICZNE, KOMPUTEROWE - JAKIE JESZCZE?


W zależności od stanowiska fotele biurowe niekoniecznie muszą być wydatkiem średniej półki. Osoby spędzające na siedząco dużą większość czasu znają uczucie spiętego karku, bólu kości ogonowej, czy też kłucia między łopatkami. Nie są to rzeczy, które można z całkowitą pewnością wyeliminować odpowiednim fotelem, czy krzesłem do biura, ale zdecydowanie one przy tym pomagają.

Wobec rozwoju rynku i całej branży gier komputerowych i konsolowych, wiele firm - jak na przykład Hexagon - tworzy całe serie foteli gamingowych. Są one odpowiednio wyprofilowane i posiadają liczne funkcje regulacji. Wszystko to ma podnieść komfort z grania, co niekiedy jest także zawodem użytkownika.

Na rynku najwięcej znajdziemy krzeseł konferencyjnych. W porównaniu do innych przedmiotów do siedzenia nie są zbyt kosztowne, a przy tym zachowują wszystkie podstawowe funkcje.

Równie często spotkamy także obrotowe fotele biurowe. Fakt, iż ktoś pracuje przy komputerze nie oznacza, że nie potrzebuje szybkiego dostępu do biurka znajdującego się za plecami. Przebywając na statecznym krześle biurowym zadanie jest trudniejsze, niż podczas korzystania z fotela obrotowego. Daje on możliwość wykonania obrotu o 180 stopni w każdą ze stron.
 

SOLIDNE I WYTRZYMAŁE KRZESŁA BIUROWE - WYPRÓBUJ PRZED ZAKUPEM


Hurtownia biurowa Biurfan w swojej szerokiej ofercie posiada wszelkiej maści fotele i krzesła biurowe. Oprócz tego znaleźć również można mobilne taborety, dzięki którym niżsi pracownicy z łatwością dosięgną wyższych półek. Najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów znajdują się właśnie tu.
arrow_downward