Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Laminatory

LAMINATORY - CO TO WŁAŚCIWIE JEST? DO CZEGO SŁUŻĄ?

 

Laminator to urządzenie, które z wykorzystaniem folii do laminacji zabezpiecza dokumenty przed zniszczeniem pod wpływem różnych warunków. Laminacja to najprostszy i najskuteczniejszy ze sposobów na zachowanie trwałości dokumentów. Dzięki dodatkowej powłoce ochronnej przez lata możemy cieszyć się pracami, a wszelkie regulaminy i spisane warunki nie będą narażone na zniszczenie. Ponadto zalaminowane strony są łatwe w czyszczeniu i wszelkie brudy można w prosty sposób wyeliminować ściereczką lub szmatką.
 

LAMINATORY BIUROWE I DO DOMU - JAKI KUPIĆ? CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE?


Przed zakupem laminatora powinniśmy zastanowić się najpierw co chcemy laminować i w jakim miejscu. W przypadku domowego laminowania wystarczyć powinien nam budżetowy sprzęt, najlepiej producenta, którego reklamy nie rzucają się na nas na każdym rogu. Takie firmy często inwestują w bardziej jakościowe materiały, z których tworzą swoje produkty. Pozwoli to nam długo cieszyć się z używanego sprzętu. Ponadto zalaminowana strona nie traci swoich zalet.

Laminatory biurowe to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia biura. Decydując się na wybór urządzenia należy zastanowić się nad potrzebnymi funkcjami, jakie powinno posiadać: czy wystarczy laminowanie na gorąco, czy potrzebujemy także laminowania na zimno - szerzej o różnicach w kolejnym akapicie.

Innym istotnym kryterium jest dobór maksymalnej powierzchni laminowania. Na większym laminatorze możemy laminować równie dobrze zarówno mniejsze, jak i większe formaty dokumentów. W przypadku wyboru laminatora A3, różnica w cenie produktu jest stosunkowo niewielka. Taki wybór pozwoli nam wykorzystywać laminator do większych i mniejszych kartek. Należy jednak pamiętać, by przy laminowaniu mniejszych powierzchniowo dokumentów wykorzystać folie do laminacji odpowiedniej wielkości.

Warto zwrócić uwagę na prędkość laminacji i nagrzewania, co jest szczególnie istotne przy częstym użytkowaniu laminatora. Na jakość laminowania natomiast ogromny wpływ ma ilość rolek grzejnych. Warto jest dbać o ich czystość, co przedłuża żywotność sprzętu.
 

LAMINATORY NA ZIMNO I NA GORĄCO - CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?


Przede wszystkim wybierając laminator należy zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Z tego miejsca najłatwiej będzie ruszyć z podjęciem decyzji na temat ewentualnego zakupu.

Laminatory posiadają dwie funkcje - laminowanie na zimno i na gorąco. Laminator na zimno przyda się wszędzie tam, gdzie obrabiany dokument, czy praca muszą pozostać czytelne. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, gdzie pracuje się z tworzywem, które może ulec zniszczeniu lub utracie autentyczności pod wpływem laminowania na gorąco, jak na przykład paragony. Laminowanie na zimno polega na przywarciu folii poprzez docisk rolek laminatora do dokumentu. Dzięki tej funkcji sprzęt rzadziej ulega uszkodzeniom i zawsze pozostaje w gotowości do użycia.

Drugą dostępną opcją, zdecydowanie częściej używaną, jest laminowanie na gorąco. Każdy laminator wyposażony jest w wałki, które po nagrzaniu działają na zawarty w folii do laminacji klej. Ten pod wpływem temperatury przywiera i stapia się z wydrukiem. Jest to metoda najczęściej stosowana w biura i zakładach poligraficznych. Zalaminowany w ten sposób dokument otrzymuje specjalną powłokę ochronną, która przedłuża jego żywotność i nadaje specjalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Warto zaznaczyć, że nie każdy laminator posiada funkcję laminowania na zimno. Jeśli nie posiadamy w prowadzonym przez nas biznesie dokumentacji, która wymaga tej opcji, dostępny dla nas będzie niemal każdy sprzęt.
 

CZY LAMINATORY DO DOKUMENTÓW SĄ PROSTE W OBSŁUDZE?


Laminator to urządzenie niezwykle intuicyjne w obsłudze. Nie potrzeba specjalnych kwalifikacji, aby z niego korzystać, jednakże należy mieć świadomość o kilku podstawowych kwestiach.

Po pierwsze, wiele zależy od wymaganej przez nas funkcji laminowania. To na zimno jest bezpieczną opcją i jedyne, czego potrzebujemy, to odpowiednia technika. Większą uwagę należy poświęcić przy laminowaniu na gorąco, w końcu nagrzanym sprzętem łatwo jest się oparzyć. Niektóre laminatory, na przykład marki Fellowes posiadają technologię HeatGuard, która zapewnia chłodniejszą obudowę w stosunku do innych, porównywalnych urządzeń. Zmniejsza to stratę ciepła podczas laminacji, a także zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
Folia do laminacji musi być większa od obrabianego wydruku, czy dokumentu. Zalecany margines przy każdej krawędzi powinien wynosić 3 mm. Większe przerwy mogą spowodować pofałdowanie się brzegów, co odbiera efektu estetycznego laminowanemu wydrukowi.
Po zakończeniu używania laminatora warto zadbać o urządzenie za pomocą przepuszczenia czystej kartki papieru o maksymalnej wielkości. Dzięki temu pozostały na rolkach klej lub inne zanieczyszczenia zostaną oczyszczone, a to usprawni dalszą pracę urządzenia.
 

LAMINATORY DO PAPIERU - SPRAWDŹ CENY W NASZYM SKLEPIE!


Laminator A4 to bodaj najczęściej wykorzystywane urządzenie biurowe. Poszukując odpowiedniego sprzętu na stronie internetowej naszej hurtowni biurowej Biurfan polecamy zastanowić się również nad laminatorem A3.

W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór laminatorów znanych producentów np.: Argo, Fellowes czy Opus. Oprócz tego zachęcamy do przejrzenia innych niezbędnych rzeczy, jak folia do laminacji i arkusze czyszczące rolki.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie