Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Lampki biurowe

LAMPKI BIUROWE NA BIURKO

Temat ergonomii miejsca pracy zwykle przywołuje w naszej wyobraźni kwestie związane z zachowaniem odpowiedniej postawy za biurkiem lub prawidłowego nachylenia nadgarstka. Nic w tym dziwnego, wszak to duża część urazów w pracy ma swoje źródło w tych właśnie sytuacjach. Często zapominamy jednak o jednej z najbardziej kluczowych spraw, a jest nią odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Pozornie błaha w podjęciu decyzja, wybór lampki na biurko, może mieć decydujące znaczenie dla naszego komfortu pracy oraz dla naszego zdrowia. 

Szczególnie mocno zaniedbywana jest pracy przy komputerze. Dość powszechnie popełnianym błędem jest uznawanie światła emitowanego przez ekran monitora za dostateczny do oświetlenia biurka. Taki rodzaj światła jest jednak kompletnie niewystarczający i wymaga wspomożenia go lampką biurową. Zmniejszy to zdecydowanie zmęczenie naszych oczu, które nie będą musiały opierać swojej pracy jedynie na emitowanym przez monitor tzw. niebieskim świetle. 

O ile kwestia doświetlenia osoby pracującej na komputerze może być nowością, to używanie lampki do biurka, wobec osób które piszą bądź używają biurka do pracy na dokumentach wydaje się oczywista. Lampka ledowa na biurko rozwiąże większość problemów ze światłem. Małe i kompaktowe stają się częścią naszej przestrzeni do pracy w sposób niemal niezauważalny. Jeśli poświęcimy odrobinę uwagi i czasu na przyjrzeniu się ich wyglądowi, mamy szanse na to, że lampka na biurko może stać się jego ozdobą. To 
podstawowe urządzenie biurowe, które powinno znajdować się przy każdym miejscu pracy. 
 

WŁAŚCIWE OŚWIETLENIE BIURA

Istnieje kilka zasad dotyczących wyboru odpowiedniego oświetlenia na biurko na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim lampka biurkowa powinna znajdować się w miejscu, które pozwoli oświetlić całe nasze biurko.

Wyszczególnia się kilka ważnych parametrów przy przystosowaniu lampki biurowej do miejsca pracy:

  • Mobilność – łatwa możliwość przeniesienia lampki w różne miejsca przy zachowaniu jej pełnej funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę na masę i długość przewodu.
  • Natężenie światła – regulacja intensywności światła pozwala na dostosowanie poziomu jasności do rodzaju wykonywanej pracy.
  • Moc – najoszczędniejszym rozwiązaniem jest zakup żarówek LED. Pobierają one mniejszą ilość energii przy zapewnieniu intensywniejszego światła.
  • Skuteczność oświetlania przestrzeni – odległość między żarówką w lampce, a oświetlaną powierzchnią. Odpowiednio dobrana odległość sprawi, że oczy nie będą się męczyć. Należy wziąć pod uwagę wielkość lampy - optymalna wysokość to 35 cm.
  • Rodzaj światła – należy pamiętać o zapewnieniu co najmniej dwóch źródeł światła. Nie mniej istotny jest kąt padania światła.

LAMPKI BIUROWE LED - OSZCZĘDNOŚĆ PZEDE WSZYSTKIM

Pojawienie się na rynku technologii LED na zawsze zmieniło całą branżę związaną z oświetleniem. Rewolucyjność tego rozwiązania, które trafiło także do lampek biurowych, polega na radykalnym zmniejszeniu poboru energii potrzebnej do rozświetlenia. Diody led pozwalają nie tylko zaoszczędzić energię, ale także są o wiele trwalsze od zwykłych żarówek. Wyposażone w nie lampka led będzie nam służyć nawet do 30 000 godzin. To około dwóch, trzech lat nieustannego świecenia. Kolejną przewagą lamp biurowych led nad ich klasycznym odpowiednikiem, jest szybki czas kiedy żarówka led osiąga pełną moc. Dzieje się to natychmiast. W czasach rosnących cen energii oraz coraz większej wagi przykładanej do kwestii ekologii, diody led są wręcz idealnym rozwiązaniem wszystkich naszych problemów. Wyposażone w nie lampki, spełnią swoje zadanie wzorowo, ułatwiając nam pracę i ograniczając koszty. Nowoczesne lampki ledowe to wybór dla Twojego biura.
 

LAMPKI BIUROWE Z RUCHOMYM RAMIENIEM - PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE DO BIURA

Praca przed komputerem lub  przy dokumentach wymaga odpowiednich warunków i oświetlenia. Oprócz ergonomicznego biurka i wygodnego fotela, warto pomyśleć o dobrej jakości lampce na blat. Dlaczego lampka biurkowa jest tak ważna w wyposażeniu miejsca pracy? Jak nietrudno się domyśleć, lampka sufitowa nie dostarcza tyle światła jakiego potrzebujemy by oświetlić biurko. Aby nie uszkodzić wzroku i nie pracować po ciemku warto zainwestować w najlepszą lampkę biurkową. Taki artykuł sprawi, że oczy nie będą się tak szybko męczyć, a dodatkowo możemy uniknąć bólów głowy.

Lampki biurkowe z ruchomym ramieniem są bardzo praktyczne, umożliwiają skierowanie światła w konkretne miejsce. Z łatwością ustawisz ją na blacie, a dodatkowo ułatwisz sobie pracę. Profesjonalne lampy biurowe na biurko to inwestycja na lata. Odpowiednie oświetlenie wpływa na jakość i efektywność pracy, więc jest to bardzo ważne.

LAMPKA BIURKOWA - WSPARCIE, CZY OZDOBA POKOJU? 

Wybierając produkty do wyposażenia biura czasami zwracamy uwagę jedynie na design tych artykułów. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ładne produkty nie zawsze będą dla nas najlepsze jeśli chodzi o użytkowanie. Lampka biurkowa to nie tylko gadżet i ozdoba, ale przede wszystkim punkt świetlny, który powinien maksymalnie ułatwiać nam pracę.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy dostęp do produktów, które łączą ze sobą walory estetyczne i doskonalą jakość. Producenci wciąż wprowadzają na rynek coraz to doskonalsze i wielofunkcyjne lampy, aby zapewnić jak największy komfort użytkowania jak i atrakcyjne wzornictwo. Tym sposobem można dopasować kolorystycznie lampkę stojącą i biurkową, a dodatkowo zadbać by się wzajemnie uzupełniały jeśli chodzi o oświetlenie.

Istotną kwestią podczas wyboru lampki biurowej powinna być barwa i natężenie światła. W zależności od tych parametrów możemy czuć się pobudzeni lub senni, możemy mniej lub bardziej się skupiać. Jak wiadomo podczas nauki czy pracy nie zależy nam na rozdrażnieniu, a raczej dobrej koncentracji. Dlatego tak ważne jest aby wybrać najlepszej jakości lampkę na biurko do pracy.

LAMPKI BIURKOWE - OBOWIĄZEK NA KAŻDYM BIURKU

Czy wiesz, że lampka biurkowa jest obowiązkowa nie tylko w pracy, ale również w pokoju dziecięcym? To przestrzeń, która wymaga specjalnego wyposażenia w różne sprzęty i należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tych elementów. Tak samo jak zwracamy uwagę na odpowiednie łóżko i materac, tak samo warto zastanowić się na odpowiednim wyposażeniu miejsca do nauki.

Biurko dziecka to miejsce odrabiania lekcji, czytania książeczek i grania w gry planszowe.  Dlatego warto odpowiednio je wyposażyć. Dobra biurkowa lampka jest podstawą, aby zadbać o wzrok i komfort naszej pociechy. Jakie cechy powinna posiadać lampka biurkowa dla dziecka? Ważne, aby posiadała jak najszerszy kąt padania światła i regulowane, giętkie ramię, które pozwoli skierować światło w dowolną stronę. Wielu producentów oferuje lampki z ciekawymi funkcjami takimi jak wbudowany wyświetlacz z datą, godziną i budzikiem. W jednym sprzęcie mamy kilka urządzeń, dzięki czemu oszczędzamy miejsce w pokoju.

Niektórym osobom najlepiej pracuje się przy naturalnym świetle i nic w tym dziwnego. Biurko ustawione przy oknie zazwyczaj dostarcza odpowiednią ilość promieni słonecznych, które ułatwiają pracę i sprawiają, że jest ona miła i przyjemna. Jednak przy pracy wykonywanej wieczorem potrzebne jest dodatkowe źródło światła. Lampka stojąca może być niewystarczająca i dlatego najlepiej jest zainwestować w dobrą lampkę na biurko.

RODZAJE LAMP BIURKOWYCH - NA JAKĄ SIĘ ZDECYDOWAĆ? 

Mówi się, że od przybytku głowa nie boli, ale trzeba przyznać, że duży wybór produktów nieco utrudnia podjęcie decyzji. To samo tyczy się lampek biurkowych, które są ważnym elementem przestrzeni do nauki i pracy.

Kolory – aktualnie mamy dostęp do lamp biurkowych w przeróżnych wersjach kolorystycznych, przykładowo:

- Lampka biurowa biała

- Lampka biurowa czarna

- Lampka biurowa zielona

- Lampka biurowa żółta

Cena – jeśli jest atrakcyjna to może być nieco gorszej jakości, dlatego w tym przypadku warto sprawdzić jej parametry z dużą dokładnością.

Rodzaj żarówki – mamy do wybory tradycyjne halogeny oraz diody LED.

Niektóre modele lampek biurowych posiadają zamontowane na stałe żarówki LED, więc diody te nie są wymienne. Tego typu artykuły posiadają zazwyczaj kompaktowe rozmiary i filigranowe wzornictwo. Jeśli jednak zdecydujesz się na wymienne żarówki warto pamiętać, że diody LED:

- to oszczędność 60% energii w porównywaniu z halogenami

- szeroka gama barw światła

- możliwość ochrony środowiska

- nawet 50 000 godzin czasu pracy

Wybór jest prosty i zdecydowanie warto postawić na żarówki, które posiadają powyższe zalety. Halogeny sprawdzą się dla osób, które nie korzystają z lampki biurkowej zbyt często. Natomiast do pracy i nauki idealne będą ledowe lampki na biurko.

JAK USTAWIĆ LAMPKĘ NA BIURKU? 

Zanim ustawisz lampkę na biurku, warto zastanowić się ile miejsca potrzebujesz na pozostałe artykuły do pracy. Dlatego wielkość lampki jest tutaj istotna. W przypadku niewielkiego blatu można zainwestować w przykręcaną lampkę, która zajmuje niewiele miejsca. Jeśli na biurku stoi komputer, lampka nie może stać przed nim. Oznacza to, że należy ją umieścić z prawej lub lewej strony ekranu monitora, albo za komputerem. Ważne jest to, aby klosz ustawiony był w ten sposób, aby nie oślepiał nas podczas pracy.

Ważną kwestią jest również to, czy piszesz prawą czy lewa ręką? Z pozoru błaha rzecz w rzeczywistości dotyczy bardzo ważnej sprawy. Od tego jak ustawimy lampkę biurkową zależy to ile światła będziemy mieć na notatkach czy innych dokumentach. Źle ustawione źródło światła może rzucać cień, co zdecydowanie utrudnia pracę i zmniejsza jej komfort. Dlatego też osoby praworęczne powinny mieć ustawiona lampkę biurkową po lewej strony, a leworęczne po stronie prawej.

NA JAKIE PARAMTERY ZWROCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE LAMPKI NA BIURKO? a

Wybór lampki na biurko to z pozoru bardzo proste zadanie, ale nie do końca jest to prawdą. Duży wybór tego typu produktów niekiedy utrudnia podjęcie decyzji. Wybierając lampkę na biurko, należy zwrócić uwagę na rodzaj żarówki. Powinny odpowiadać naszym potrzebom i spełniać nasze wymagania. Żarówki LED są coraz bardziej popularne, ponieważ emitują naturalne, miękkie światło przyjazne dla oczu.

Lampka ledowa na biurko jest bardzo często wybierana przez użytkowników. Dużą zaleta będą również dodatkowe opcje takie jak: regulacja wysokości, ściemniacz dotykowy, regulowana głowica i korpus lampy, pilot, gniazdo USB. Niektóre lampy biurkowe posiadają technologię Qi, która umożliwia ładowanie smartfonów. W dzisiejszych czasach tego typu funkcje są pożądane w sprzętach biurowych.

Jedną z podstawowych funkcji jakie powinna posiadać dobra lampka do biurka jest temperatura barwowa. Jeśli chodzi o oświetlenie do nauki – najlepsza będzie neutralna lub zimna barwa, ponieważ pozwoli się skupić i jednocześnie nie rozleniwi podczas przyswajania wiedzy. Do czytania poleca się barwę neutralną, a wieczorem ciepłą barwę. Przed snem dobrze jest zmniejszyć strumień światła, aby przygotować oczy do nocnego wypoczynku.

Jeśli chodzi o strumień światła, który mierzony jest w lumenach – im wyższa jest ta wartość tym mocniej świeci lampka biurkowa. Optymalna wartość to 200-500 lumenów ponieważ silniejsze światło może być zbyt ostre do pracy i nauki.

Wskaźnik oddawania barw (Ra) to parametr na który również warto zwrócić uwagę wybierając lampkę na biurko. Wartość Ra może wynosić od 0 do 100, a im jest niższy – tym większe prawdopodobieństwo, że barwy będą przekłamane. Najlepiej jeśli ten wskaźnik wynosi 80 lub więcej, wtedy odpowiednio oddaje barwy, co jest bardzo ważne jeśli mamy do czynienia z różnego rodzaju rysunkami lub wykresami i tabelami.

Zdarza się, że lampka biurkowa podczas pracy migocze. Aby tego uniknąć należy wybrać produkt ze sterownikami wysokiej częstotliwości. Żarówki renomowanych producentów pomimo wyższej ceny będą świecić dłużej, a dodatkowo światło które emitują będzie bezpieczne dla oczu.

GDZIE KUPIĆ DOBRE LAMPKI BIURKOWE?

Hurtownia artykułów biurowych Biurfan to miejsce w którym rozwiążesz wszystkie swoje problemy z brakiem odpowiedniego oświetlenia w miejscu pracy ale nie tylko. To miejsce, gdzie pełne wyposażenie biura jest w zasięgu ręki. Tysiące dostępnych produktów, dziesiątki najpopularniejszych producentów to gwarancja znalezienia wszystkiego czego szukasz. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie