Linijki

Rodzaje linijek szkolnych dla dzieci


Zastanowienie się nad tym produktem wypada rozpocząć od prostego pytania: co to jest linijka?

Linijka to niezbędny element w szkolnej wyprawce, który sprawdza się nie tylko na lekcjach matematyki, lecz także u nieco starszych uczniów, np. podczas zajęć z fizyki, czy w szkołach wyższych na studiach technicznych. Linijka szkolna to bardzo proste w użyciu narzędzie, które poda nam konkretną miarę w centymetrach. Przyda się do wszelkiego rodzaju obliczeń i rysunków. Niejednokrotnie sprawdzi się też w domu, kiedy musimy szybko zmierzyć coś o niewielkich rozmiarach.

Linijki szkolne najczęściej występują w prostej, plastikowej formie. Znajdziemy także gotowe zestawy artykułów kreślarskich z kątomierzem i ekierką w komplecie. Innowacyjnym rozwiązaniem są gumowe linijki dla dzieci, które bez obaw o złamanie można wyginać w każdą stronę. Dzięki zastosowanemu tworzywu, miarka nie przesuwa się na strony, co ułatwia pracę z nią, bez obaw o zmianę pozycji i niewłaściwy odczyt.

Nie ma co ukrywać, że linijka to także niezbędny gadżet w każdym biurze. Czyste korzyści płyną z posiadania jej w podręcznym przyborniku na biurku. Tak samo zresztą sytuacja wygląda w przypadku miejsca zamieszkania. Niejednokrotnie zachodzi potrzeba zmierzenia niedużego elementu w co nie warto ingerować metrówki. Działa to oczywiście w dwie strony: bez sensu jest mierzyć linijką stół, czy ścianę.

Linijka szkolna to niezwykle proste narzędzie kreślarskie, które musi znaleźć się w piórniku każdego ucznia. Dzieci lubią linijki z motywami ze swoich ulubionych bajek, które wtedy stają się ich modnym gadżetem. Obecnie kupić można nawet linijki z wbudowanym kalkulatorem lub takie, które połączone są z długopisem.
 

Linijka szkolna drewniana


Kiedyś linijki wykonywano tylko i wyłącznie z drewna i wciąż możemy takie spotkać, lecz stanowią one mniejszą część dostępnych na rynku produktów. Z czasem po prostu zostały wyparte na rzecz tych wykonanych ze sztucznego tworzywa.

Niewykluczone, że wkrótce linijki drewniane przeżyją renesans ze względu na niezwykle głośny temat ekologii. Plastikowe miarki dużo więcej czasu potrzebują na rozkład w środowisku, zaś te wykonane z naturalnych środków zawsze można poddać procesowi recyklingu.
 

Linijka metalowa z uchwytem


Ekologia to temat niezwykle ważny i warto o nim dyskutować. Jednym z istotnych punktów bycia pro-środowisko jest to, że nie wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do korzystania z urządzeń lub tworów, które można poddać procesowi recyklingu.

Właśnie taka idea powinna kierować tymi, którzy decydują się na linijkę metalową. Tak wykonana miarka przeznaczona jest głównie do specjalistycznych pracowni, na przykład ciesielskich. Dzięki trwałemu tworzywu, które zostało wykorzystane przy jej tworzeniu nie trzeba obawiać się złamania, czy pęknięcia pod wpływem niewielkiej siły mechanicznej. To sprawia, że jedna metalowa linijka posłużyć może przez naprawdę wiele lat.

W hurtowni papierniczej Biurfan, znaleźć można linijki z uchwytem, które pozwolą najmłodszym trzymać ołówek w miejscu, co pozwoli na płynne rozwiązywanie zadań matematycznych, bez konieczności przerywania.
 

Linijka aluminiowa dla dzieci


Poszukując idealnej linijki dla dzieci każdy rodzic stara się wybrać produkt “pośredni”. Parafrazując znane z Internetu słowa: taki nie za tani, nie za drogi. Wyprawka szkolna składa się z bardzo wielu elementów, a szalenie ważnym artykułem szkolnym jest właśnie miarka. Kwintesencję jej istoty można znaleźć odpowiadając na pytanie jak się mówi po angielsku linijka. Tłumaczenie nie jest skomplikowane: ruler, jednakże warto podkreślić, że to samo słowo oznacza także “władcę”.

Wracając do meritum, linijka aluminiowa często rozpatrywana jest właśnie jako ten idealnie wypośrodkowany produkt. Plastikowe miarki kojarzą się z tym, że łatwo się łamią (a o to nietrudno w przypadku rzucanego z kąta w kąt plecaka), a z kolei gumowe niekoniecznie muszą pasować młodym estetom i estetkom.
 

Wymiary linijek - znajdź idealną w ofercie Biurfan


Hurtownia papiernicza Biurfan przez wieloletnią obecność na rynku biurowo-papierniczym doskonale zdaje sobie sprawę z elementów, które potrzebne są rodzicom kompletującym wyprawkę szkolną dla swoich pociech. Jednocześnie tak samo priorytetowo traktowane są wytyczne i wymogi definiujące specjalne cechy produktów.

W przypadku linijek szkolnych takową jest przede wszystkim długość. Dlatego też oprócz tych mniejszych, jak na przykład 15 centymetrów, w niezwykle szerokiej ofercie produktowej znaleźć można oczywiście klasyczne, 30 centymetrowe miarki. Również studenci, których wymagania są “dłuższe” doznają spełnienia dzięki 40- i 50-centymetrowym produktom.

Wspomniane doświadczenie przekłada się również na znajomość producentów. Wysublimowana selekcja wytwórców sprowadziła się do wyboru tych, którzy są cenieni przez klientów zarówno za cenę, jak i jakość produktów końcowych. Są to między innymi Pratel, Taurus, jak i Grand. Linijki szkolne to oczywiście jeden z elementów, które jest dostępny wśród kategorii. Z łatwością można także uzupełnić zapasy papieru ksero, jak i zeszytów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie