Linijki i gumki

LINIJKA KREŚLARSKA DO PISMA TECHNICZNEGO


Każdy profesjonalny kreślarz nie obędzie się bez kilku podstawowych produktów. Przybory kreślarskie są im potrzebne tak, jak tlen do oddychania. Wśród nich znajdą się naturalnie takie elementy jak ołówki i grafity o różnych stopniach twardości, co bezpośrednio łączy się z tworzonym rysunkiem, bądź też szkicem. W przypadku tych technicznych, wśród niezbędników, wysokie miejsce także zajmie linijka

To proste urządzenie pozwala na zachowanie prostej kreski wszędzie tam, gdzie wymaga tego sytuacja. Pomaga też przy dzieleniu kartki na dwie lub więcej części - po jej przyłożeniu nożyczki zawsze będą kierować się w dobrą stronę i bez żadnych niepotrzebnych zakrzywów.

Warto też podkreślić, jak istotna jest długość linijki kreślarskiej. Ci, którzy pracują zazwyczaj na większych płótnach, znają ból, gdy pod ręką znajduje się jedynie miarka 20- lub 30-centymetrowa. Kreślarze tworzący na kartkach z bloków technicznych o formacie co najmniej A3 uwagę skierują na linijki specjalistyczne od minimalnej długości 40 cm.
 

LINIJKA KREŚLARSKA DO RYSUNKÓW TECHNICZNYCH


Linijka kreślarska to sprzęt specjalistyczny, który można pominąć, na przykład przy kompletacji artykułów szkolnych. W tym bardziej pomogą linijki szkolne dla dzieci, gdyż najmłodsi nie potrzebują aż tak wykwintnych i wyszukanych produktów.

Jednocześnie kreślarze, czy szkicownicy odpuszczą tę kategorię celem poświęcenia uwagi na specjalistyczne linijki. Te tworzone są z różnych materiałów, jak plastik, czy nawet aluminium. Choć przez jakiś czas odchodzono od wykorzystania drewna, jako surowca podstawowego niewykluczone, że wkrótce przejdzie ono rekonesans w związku ze wzrostem świadomości ekologii i potrzeby produktów nadających się do recyklingu.

Linijki techniczne wyposażone są między innymi w różne jednostki miary, co pozwala na zachowanie wiernych odstępów. Również opierając się, przykładowo, na wytycznych w calach, a nie centymetrach, nie trzeba poszukiwać konwertera miar.

Niejednokrotnie linijki specjalistyczne znajdują się również w orbicie zainteresowań nauczycieli. Mowa tu nie tylko o tych od techniki lub plastyki, lecz także humanistach, bądź wykładowcach od przedmiotów ścisłych. Oprócz niezbędnych artykułów piśmienniczych przybory, jak 40-centymetrowa linijka techniczna.
 

NAJLEPSZE GUMKI DO ŚCIERANIA OŁÓWKÓW, KREDEK I DŁUGOPISÓW


Szkicując lub pisząc na brudno również można popełnić błąd. Wówczas z pomocą poprawienia omyłki przychodzi gumka do ścierania. To niezwykle popularny dodatek do każdych zakupów z sekcji artykułów szkolnych i piśmienniczych. Choć niejednokrotnie ołówki są zakończone metalową końcówką, w której znajduje się gumka do ścierania, niekoniecznie daje ona zamierzony efekt.
 

GUMKI DO ŚCIERANIA KREDEK


Gumki do ścierania to element wielu zabaw plastycznych, w których czynny udział biorą kredki. Choć zazwyczaj kojarzy się to z fantazją i niejako potrzebą wyrażenia siebie, niektóre dzieci preferują odtworzenie obrazka w zgodzie ze stanem faktycznym. Wówczas nawet pojedyncza, czerwona kreska psuje koncepcję. Do usunięcia wszelkich niedoskonałości wystarczą gumki do ścierania.

Nie ma co ukrywać, że czasem ciężko jednak przekonać dzieci do korzystania z nich. Na szczęście liczni producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów. Stąd też wśród produktów znaleźć można zarówno gumki do ścierania zapachowe, jak i takie w przeróżnych kształtach.
 

GUMKA DO ŚCIERANIA OŁÓWKA


Każda gumka do ścierania nadaje się zarówno do kredek, jak i ołówków. Zazwyczaj te ostatnie mają końcówkę służącą do zmazania napisu, ale nie jest ona tak skuteczna, jak zwykła kostka. Choć wiele osób zastanawia się jak zrobić własną gumkę do ścierania, nie ma potrzeby kombinować z rękodziełem… Aczkolwiek należy przyznać, że jest w tym wiele zabawy!

Warto też wyjaśnić zagwozdkę, jak się mówi: gumka do mazania, czy gumka do ścierania? Otóż są to terminy stosowane wymiennie. Pierwszy termin często kojarzy się bardziej z rozmazaniem tekstu, czy obrazka, niż z pozbyciem się go z kartki.
 

GUMKI DO ŚCIERANIA DŁUGOPISÓW


Niejednokrotnie w szkole podstawowej padają historie, że ktoś zna kogoś, kto mniejszą częścią czerwono-niebieskiej gumki starł długopis z kartki. I o ile wiele osób próbowało również tego dokonać, kończyło się to pogiętą, bądź porwaną kartką.

Wszystko sprowadza się do tego, że nie były to długopisy wymazywalne. To specjalny produkt, którego tusz niknie pod wpływem ciepła. Te najłatwiej jest uzyskać właśnie za pomocą tarcia gumką do ścierania.

Hurtownia artykułów biurowych Biurfan to miejsce, w którym wszystko znajduje się w jednym miejscu. Doświadczenie nabyte przez lata na rynku pozwala na selekcję producentów, którym klienci ufają przede wszystkim ze względu na jakość. Są to między innymi: Maped, Taurus, Pentel, Donau.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie