Listwy zatrzaskowe

 LISTWY ZATRZASKOWE DO DOKUMENTÓW


W każdym biurze, gdzie potrzebujemy posegregować różnego rodzaju dokumenty, przydają się listwy zatrzaskowe do papieru. Doskonale sprawdzają się we współpracy z bindownicami do plastikowych grzbietów. Wystarczy tylko przedziurkować kartki, aby następnie przystąpić do oprawy. Jednak nie dokonuje się tego przy pomocy samego urządzenia, ale ręcznie. Listwy zatrzaskowe służą do spinania arkuszy papierowych, ale także foliowych i plastikowych, wystarczy, że posiadają odpowiednie wycięcia. Dzięki temu możemy oprawić różnego rodzaju prace, dokumenty, a nawet rysunki dzieci.

Listwy zatrzaskowe A4 mogą oprawić dużą ilość pojedynczych kartek – nawet 180. Tego typu artykuły biurowe świetnie sprawdzą się w prowadzeniu archiwum w domu i w biurze. Listwy zatrzaskowe pomagają w przechowywaniu dokumentów, do których chcemy mieć stały dostęp – możemy otwierać i zamykać listwy w razie potrzeby. Dzięki temu możemy również w każdym momencie dodać lub wyjąć kartki. To wygodna opcja i ogromna zaleta tego typu artykułów biurowych.
 

LISTY ZATRZASKOWE DO DOKUMENTÓW - GREENBINDERY

 
Listwy zatrzaskowe zwane także greenbinderami pomogą nam zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy zabezpieczenia dokumentów, które wcześniej zaopatrzone zostały w odpowiednie perforacje. Listwa zatrzaskowa to po prostu specjalnie wyprofilowany uchwyt na dokumenty, który tym różni się od np. listwy wsuwanej, że mechanizmem trzymającym papiery w miejscu nie jest ścisk a małe ząbki w których należy umieścić perforowane dokumenty. Oba opisywane rozwiązania mają swoje duże zalety, jeśli zależy nam jednak na solidniejszym “trzymaniu” to wybór listwy zatrzaskowej A4 wydaje się bardziej wskazany. Bliżej mu do sposobu, jakie znamy z bindowania i jego skuteczności. Jednak posługiwanie się klasycznymi sposobami spinania dokumentów z użyciem bindownic lub termobindownic, wymaga od nas posiadania specjalistycznego sprzętu. W obu przypadkach, trudno nam będzie uzupełniać archiwum o kolejne dokumenty, ponieważ zbindowanych kartek nie da się już rozdzielić. W przypadku list zatrzaskowych do papieru, jednym ruchem ręki możemy ją otworzyć aby uzupełnić zbiór dokumentów lub go zmniejszyć. To ogromna zaleta którą docenią wszyscy Ci którzy pracując w terenie, posługują się dużą ilością faktur, zdjęć, planów czy harmonogramów. Chwila przygotowania i dokument jest dobrze zabezpieczony.
 

SKUTECZNOŚĆ LISTEW ZATRZASKOWYCH


Listwy zatrzaskowe pozwolą nam na skutecznie spiąć interesujące nas arkusze tak, aby można je było uzupełnić. Łatwość, z jaką możemy ich używać jest ogromnym atutem tego produktu. Wystarczy wykonać perforacje według wzoru zatrzasków na listwie, przenieść na nie dokumenty i gotowe. Listwy z powodzeniem pomogą spiąć także inne materiały takie jak folia czy tworzywo sztuczne. Warunkiem użycia jest jednak możliwość wykonania perforacji pozwalającej na użycie zatrzasków. Listwa zatrzaskowa greenbinde bardzo często wyposażona jest w europerforację, czyli zestaw otworów umiejscowionych w sposób pozwalający na wpięcie ich do najpopularniejszych rodzajów segregatorów A4. Tak przygotowane np . prezentacje mogą być wykorzystywane przez dział handlowy lub marketingu.


RODZAJE LISTEW ZATRZASKOWYCH

 
Listwy zatrzaskowe - greenbindery posiadają różną grubość, dzięki czemu możemy dopasować je do ilości dokumentów, które chcemy spiąć. W ten sposób tworzymy zestawy dokumentów odpowiadające naszym potrzebom. Jest to bardzo przydatne podczas przygotowywania prezentacji, łączenia akt osobowych czy innych dokumentów biurowych. Najczęściej listwy zatrzaskowe występują w rozmiarach: pięciu, dziesięciu oraz piętnastu milimetrów, co pozwala na oprawienie od czterdziestu do stu czterdziestu kartek. Połączone listwami zatrzaskowymi dokumenty możemy oczywiście uzupełniać przekładkami lub dodawać do nich dedykowane okładki. Jedynym warunkiem jest wcześniejsze przygotowanie perforacji. 
 
Listwy zatrzaskowe do dokumentów występują w różnych kolorach, dzięki czemu zyskujemy możliwość przypisania ważności poszczególnym kolorom lub też przypisać je do poszczególnych działów lub pracowników w firmie.
 
Biurfan to hurtownia artykułów biurowych o dużym asortymencie produktów które na co dzień pomagają w pracy oraz szkole. Artykuły biurowe najwyższej jakości, pomogą Ci skompletować wyposażenie Twojego miejsca pracy. Wygodne zakupy z dostawą do domu, rozwiążą Twój problem z oprawą dokumentów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie