Markery do płyt CD i DVD

Markery do płyt CD, DVD


Płyty CD, DVD czy blu-ray na dobre zagościły na naszych półkach i w samochodach. Rozwój tego nośnika znaczenie przystopował, ale nadal pozostaje on obecny na rynku, szczególnie jeśli chodzi o muzykę oraz przechowywanie swoich danych. Jego cena połączona z dużą niezawodnością oraz łatwością ich przygotowania sprawiają, że nadal często z nich korzystamy. To doskonały produkt dla pracowników działów IT, biur oraz urzędów, które na płytach przechowują wrażliwe dane.

Samo przenoszenie nie oznacza jednak, że potrzebne pliki z łatwością zostaną odnalezione. Nie ma co ukrywać, że nośniki często nabywane są hurtowo. Wszystkie wyglądają tak samo, a wyróżnić je można bardzo prosto - wystarczy podpisać markerem do płyt.
 

Mazaki do płyt: czarne, białe, kolorowe


Płyty pomogą nam jeśli chcemy przygotować kolekcję ulubionej muzyki bądź zabezpieczyć przed skasowaniem dane lub zdjęcia. W ich gąszczu łatwo się jednak zagubić. Tu z pomocą przyjdą właśnie markery do płyt, których głównym zadaniem jest praca na powierzchni nośników CD, DVD czy blu-ray. Zasadniczą cechą pisaków do płyt CD jest połączenie właściwości cienkopisów z markerem permanentnym. 

Mazak do płyt CD ma cienką końcówkę tak, jak ma się w to w przypadku cienkopisów, a potrzeba ta wiążę się z koniecznością precyzyjnego pisania na ograniczonej powierzchni. Nie jest powszechną praktyką aby rysować po płycie. Nastawia się raczej na pisanie, a ze względu na jedynie kilka linijek przeznaczonych na tekst, pismo musi być maksymalnie wyraźne. Cechą, która łączy pisak do płyt z markerem permanentnym jest użycie alkoholu w tuszu. To właśnie dzięki temu napis nie blaknie ani nie znika nawet po latach. Kształtem marker do płyt CD przypomina długopisy żelowe o cienkiej końcówce i nie przechowuje zbyt dużego zapasu tuszu. Wiążę się to ze specyfiką jego użytkowania, która sprawa, że jeden marker do płyt potrafi z powodzeniem służyć nam całymi latami.
 

Czym charakteryzują się pisaki do płyt CD i DVD?


Przypominające markery i foliopisy pisaki do płyt CD również cechują się tym, że nie działa na nie światło. Tusz nie blaknie pod jego wpływem, przez co też nie trzeba martwić się pozostawieniem nośnika w nasłonecznionym miejscu. Naniesiony napis pozostaje nienaruszony, wobec czego nawet przez wiele lat bez problemu dojdzie się do tego, co znajduje się na płycie.

Ponadto tusze zawarte w mazaku do płyt CD są niezmywalne i nieścieralne. Niejednokrotnie zdarzy się, że ktoś chwyci nośnik w niepoprawny sposób, czy też dojdzie do awarii wewnątrz kieszeni na płytę. Zakładając, że nie zostanie ona zniszczona w sposób mechaniczny nie trzeba martwić się, że zginie podpis wykonany markerem do płyt CD.
 

Wybrać cienkopis do płyt CD czy flamaster z zaokrągloną końcówką?


Tak naprawdę decyzja na temat końcówki piszącej zależy od potrzeb użytkownika. Nie każdy musi być fanem precyzyjnego napisu, czy cienkiej kreski. Producenci pisaków do płyt na szczęście pomyśleli w zasadzie o każdym.

Z tego powodu znaleźć można zarówno mazaki do płytek o grubszych końcówkach, którymi wykonane napisy są doskonale widoczne. Podpisując nośnik trzeba jednak mieć pewną rękę. Chwila zawahania może spowodować, że powstanie nieprzyjemny dla oka i przeszkadzający w rozczytaniu kleks.

Po drugiej stronie barykady znajduje się cienkopis do płyt CD. Ten produkt, jak nietrudno się domyślić, pozwala na naniesienie zdecydowanie bardziej estetycznego napisu na nośniku. Kilka linijek ogranicza możliwości użytkownika, a pisaki do płyt z cienkimi końcówkami ułatwi umieszczenie wymaganych oznaczeń.
 

Najlepsze markery i pisaki do płyt w sklepie Biurfan


Specjalizując się przede wszystkim w artykułach piśmienniczych i papierniczych hurtownia artykułów biurowych Biurfan to idealne miejsce na zakupy dla każdego, kto ceni sobie możliwości wyboru. Znając realia, otaczającego świata cały zespół białostockiej firmy pracuje, aby zapewnić stałym, jak i nowym potencjalnym klientom dostęp do szerokiej gamy produktów biurowych. Od papieru ksero, przez wszystkie pomoce ułatwiające pracę przy biurku (ergonomia), aż po zszywki i karteczki do notowania. Wszystko po to, by użytkownicy strony internetowej hurtowni artykułów biurowych mogli wszystko nabyć za jednym zamachem.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie