Markery do tablic

Tablice suchościeralne oraz flipcharty z racji swojej specyficznej, lakierowanej powierzchni, potrzebują odpowiednich artykułów piśmienniczych. Markery do tablicy pozwalają na pisanie i rysowanie po powierzchniach suchościeralnych tak, aby pozostawić widoczny ślad. Jednocześnie będzie on łatwy do usunięcia specjalną gąbką do tablic suchościeralnych. Markery do tablicy są niezbędne dla wszystkich placówek, które odeszły od korzystania z tradycyjnych tablic na kredę.

MARKERY SUCHOŚCIERALNE DO TABLIC

Jeśli posiadasz magnetyczną lub suchościeralną tablicę, powinieneś pamiętać, by nie używać do niej zwykłych pisaków. Do takich powierzchni niezbędne są specjalne markery czyli flamastry do tablicy suchościeralnej.

Jak działa taki pisak? Posiada w środku płynny, kredowy tusz, który nie jest pylący. Dużą zaletą tego typu pisaków suchościeralnych jest to, że mogą ich używać również dzieci, bo są bezpieczne dla zdrowia. Przed użyciem markera należy go wstrząsnąć po to, aby ślad na tablicy był wyraźniejszy. Należy wspomnieć o tym, aby po skończonym rysunku lub napisanym tekście nie zapomnieć o nałożeniu nakrętki. Jeśli tego nie zrobimy – mazak może wyschnąć, a tego byśmy nie chcieli.

Nie ulega wątpliwości, że pisak suchościeralny to nieodłączny element tablic białych, szklanych, czy porcelanowych. Dlatego też możemy zadać sobie pytanie jakie markery do tablic suchościeralnych będą najlepszym wyborem? Możliwości mamy wiele, ponieważ na rynku znajdziemy szeroki wybór tego typu artykułów do pisania. Dobrym rozwiązaniem są pisaki w zestawie z gąbką. Nie musimy się wówczas martwić, że nie mamy czym zmazać pomyłki w zdaniu lub na rysunku. Takie markery do tablicy suchościeralnej, do których dołączona jest gąbka to praktyczne i wygodne rozwiązanie.

CIENKOPIS SUCHOŚCIERALNY - POPULARNE WARIANTY I KOLEKCJE 

Zdarza się, że tablica suchościeralna służy nam do tworzenia rysunków i wykresów nieco bardziej precyzyjnych. Zadania matematyczne czy wzory chemiczne najlepiej stworzyć pisakiem z cienką końcówką. Do takich zadań przydaje się cienkopis do tablicy suchościeralnej.

Takich pisaków na rynku mamy wiele, ale jeśli chodzi o popularne kolekcje należy koniecznie wspomnieć o flamastrach suchościeralnych dla dzieci. Marka BIC oferuje produkty zaprojektowane z dbałością o każdy, najdrobniejszy szczegół. Co wyróżnia je od klasycznych mazaków do suchościeralnych tablic? Z pewnością cieńsza obudowa, dzięki której pisak leży lepiej w dłoni dziecka. Często występuje ona w kolorach co przyciąga uwagę dzieci i zachęca do korzystania z pisaków suchościeralnych podczas codziennych zabaw przy tablicy.

PISAKI DO TABLIC SUCHOŚCIERALNYCH I MAGNETYCZNYCH

Pisaki do tablicy występują raczej w ograniczonej liczbie kolorów, z racji czysto utylitarnych funkcji. W czasie prezentacji uwagę zwracamy na to, czy prezentowana treść jest wyraźna i co najważniejsze - widoczna z daleka. Przez to też zwykle wystarczą maksymalnie 3 kolory markerów do tablic. Zazwyczaj są to czarny, niebieski, zielony i czerwony. Każdy z nich może służyć do segregacji informacji i podziału na odpowiednie sekcje.

Różne kolory przydadzą się zwłaszcza w szkołach, gdzie uczniom poloniści mogą wyjaśnić w prosty sposób na czym polega analiza zdania pojedynczego na wykresie, a historycy opisać skutki wojny dla dwóch stron biorących w niej udział.

W porównaniu do kred wykorzystywanych tradycyjnie, markery do tablic pozwalają na łatwiejsze zachowanie porządku. Pomieszczenia, w których się ich używa, są czystsze, bo nie ma wszędzie unoszącego się pyłu. Nie wypada nie wspomnieć również o ekologii. Tablice suchościeralne nie potrzebują wody, do starcia napisów, czy też linii powstałych w ferworze lekcji, czy prezentacji z wykorzystaniem markerów do tablic.
 

MARKERY DO TABLIC SUCHOŚCIERALNYCH I MAGNETYCZNYCH


Tusz zastosowany w markerach do tablic suchościeralnych jest wariacją tego, który wykorzystany jest w klastycznych flamastrach. Jego skład w dużej mierze oparty jest na wodzie tak, aby sprostać stawianym przed nim zadaniom. Tusz w markerach do tablic różni się swoją mieszanką aby nadać mu pożądane właściwości, czyli łatwe usuwanie. Przy zakupie markerów do tablic suchościeralnych warto zwrócić uwagę na chemiczne składniki, by uniknąć kupna produktu zawierającego szkodliwe dla zdrowia rozpuszczalniki. Ma to znaczenie szczególnie dla osób, które na co dzień korzystają z tablic i w związku z tym narażone są na dłuższe obcowanie z markerami do tablicy.

Końcówka pisaka do tablic ma zwykle między półtora do trzech milimetrów grubości. Daje to zarówno wystarczająco grubą i doskonale widoczną linię nakreśloną z odpowiednią precyzją. Nie jest to jednak standardowa wielkość. Przed kliknięciem przycisku “kup teraz” dobrze jest zastanowić się jaka grubość nas interesuje.

Markery do tablic najczęściej kupuje się w zestawie kilku kolorów. Wiele jest osób, które są zwolennikami produktów praktycznych, a pisaki do tablicy z gąbką lub holderem zdecydowanie do nich należą. Ci, którzy nie posiadają własnej tablicy suchościeralnej, bądź magnetycznej uwagę skupią przede wszystkim na pojedynczych sztukach. Można w ten sposób zapewnić sobie w stosunkowo niedrogi sposób zapas, który zapewni spokój przed każdymi zajęciami, czy wykładem.
 

JAKI MARKER DO TABLICY SUCHOŚCIERALNEJ WYBRAĆ?


Zazwyczaj dokonując zakupu w zestawie, markery od razu wliczone są do tablicy. Należy jednak pamiętać, iż nie są one wieczne i dobrze jest zaopatrzyć się w zapas. Ten z kolei również powinien być przemyślany.

Jak zawsze polecamy zrobić choć niewielki research. Wiele kwestii związanych z markerami do tablic może zostać dzięki temu wyjaśnione. Podstawową kwestią będzie poruszany wcześniej skład chemiczny. Osoby z administracji szkolnej, odpowiedzialne za zaopatrzenie powinny zostać zawczasu poinformowane przez nauczycieli na temat preferowanych pisaków oraz tych, w których nie gustują. Często upodobanie, nawet do danego modelu, wiąże się z... zapachem, jaki wydziela. Mocne chemikalia zawarte w markerach do tablic mogą spowodować zawroty głowy, choć jest to najlżejszy z efektów.

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem są dobierane kolory. Nie każdy nauczyciel, czy prowadzący dobierając 
markery i foliopisy do swojego zestawu myśli o wielości kolorów. Jednak produkty tego typu można znaleźć w różnych wariantach co zdecydowanie jest ich zaletą. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.

KOLOROWE MARKERY SUCHOŚCIERALNE - POPULARNE ODCIENIE 

Dużą zaletą produktów takich jak pisak suchościeralny jest to, że występują w wielu kolorach – a nie tylko w klasycznej czerni. Wprawdzie ona jest najlepiej widoczna na białej tablicy, ale bywają sytuacje, że pisak suchościeralny czarny nie wystarczy, aby dobrze przedstawić plan prezentacji, czy rysunek projektu.

Mazaki suchościeralne w kolorze przydają się również w sytuacji, kiedy z tablicy korzystają dzieci. Trudno wyobrazić sobie rysunek, gdzie słońce, trawa, czy kwiatek narysowane są tylko czarnym pisakiem. Ale jakie są najbardziej popularne odcienie flamastrów do białych tablic? Poniżej przedstawiamy jakie kolory są najchętniej wybierane:

·         Pisak suchościeralny czarny

·         Pisak suchościeralny niebieski

·         Pisak suchościeralny czerwony

·         Pisak suchościeralny zielony

SUCHOŚCIERALNE PISAKI CENA

Ceny pisaków suchościeralnych różnią się od siebie i ma na to wpływ wiele czynników. Jak łatwo się domyśleć, pojedyncze egzemplarze będą zdecydowanie tańsze niż całe zestawy flamastrów do tablic suchościeralnych. Ma to jednak swoje wady i zalety – ponieważ zestawy są zdecydowanie bardziej praktyczne.

GDZIE KUPIĆ MARKERY DO TABLIC?

Hurtownia artykułów biurowych Biurfan od wielu lat pomaga placówkom z różnych branż zrobić zakupy zaopatrzeniowe w jednym miejscu. Dzięki potężnej ofercie nie trzeba przeglądać różnych stron, czy odwiedzać wiele stacjonarnych sklepów w celu dokonania zakupu najróżniejszych przedmiotów.

Biurfan prowadzi sprzedaż produktów zarówno polskich, jak i światowych producentów. Między innymi są to markery do tablic firm, jak na przykład Pentel
2x3TaurusBIC, czy też RystorPisaki te naturalnie nie będą funkcjonować bez tablicy i akcesoriów. Polecamy także przejrzeć nasze profile społecznościowe, gdzie można znaleźć liczne promocje dotyczące wybranych produktów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie