Markery kredowe

Markery kredowe - co to jest?


Marker kredowy - jak większość produktów - pojawił się z potrzeby chwili. W latach 60. ubiegłego wieku w Anglii kilku producentów 
artykułów piśmienniczych zauważyło, że na rynku pojawia się coraz więcej zapytań związanych z produktem, który mógłby zastąpić kredę. Produkt znany od setek lat dominował na rynku, miał jednak bardzo dużo wad. Był łamliwy, mało odporny na wilgoć, a do tego bardzo się pylił i brudził. Przedsiębiorcy szukali czegoś, co pozwoli im na oznaczanie towaru, pisanie na szybach, tablicach i potykaczach. Szczególnie zainteresowani byli właściciele restauracji, pubów oraz zakładów fryzjerskich. I tak powstał marker kredowy. Jego działanie nie jest zbyt skomplikowane: końcówka kredowa nasączona jest bezzapachowym tuszem pigmentowym. Wystarczy ją przycisnąć, aby napisać lub narysować co tylko chcemy.
 

Postaw na profesjonalne markery kredowe

Mogłoby się wydawać, że markery kredowe są niepraktyczne i nie mają zastosowania w biznesie. Nic bardziej mylnego. Oryginalny sposób na promocję usług i produktów można wykonać właśnie za pomocą kredowych mazaków. Zabawny cytat czy nawet zwykły uśmiech narysowany na szybie sklepu – będzie pozytywnie odebrany przez potencjalnych klientów. To jak wykorzystamy markery kredowe zależy tylko od naszej wyobraźni i kreatywności.

Dobrej jakości markery kredowe nie rozmazują się, są odporne na blaknięcia, a nawet lekki deszcz. Za ich pomocą stworzysz ciekawą reklamę na różnych powierzchniach –  metalowych, szklanych i plastikowych. Marker kredowy biały jest niesamowicie uniwersalny, można go wykorzystać zarówno do napisania tekstu jak i narysowania wybranych wzorów, rysunków. Jeśli jednak chcemy umieścić naszą reklamę na jasnej powierzchni – wtedy warto wykorzystać marker kredowy czarny.

Markery kredowe zastosowanie

Nie trudno się domyśleć, że mazaki kredowe świetnie sprawdzają się w placówkach edukacyjnych. Mamy tu na myśli lekcje, szkolenia i wykłady, ponieważ dzięki nim można spisać ważne notatki na tablicy. Kredowe markery to doskonały sposób na reklamę miejsc usługowych, za ich pomocą można umieścić na witrynie sklepowej informację o promocji w sklepie lub kawiarni. Taka informacja niewątpliwie ułatwi kontakt z klientem, zachęci do skorzystania z naszych usług i produktów. Kolorowy, kredowy marker można wykorzystać również do wypisania menu w restauracji lub barze. To ważne, aby w momencie kiedy spis dań zmienia się często – zapisywać je za pomocą łatwo ścieralnych produktów. Biorąc pod uwagę estetykę, zmywalny marker kredowy jest bardzo przydatny. W sytuacji, kiedy popełnimy błąd w wyrazie  – z łatwością możemy zrobić poprawkę. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie produktów jakimi są markery kredowe do luster. W prywatnej łazience można umieścić motywujący cytat, który każdego dnia będzie dla nas inspiracją.

Markery kredowe - do czego służą i jak używać?


Marker kredowy to idealny produkt dla każdego przedsiębiorcy, który chce przykuć uwagę swoich stałych, jak i nowych potencjalnych klientów. Dzięki tym pisakom można bez problemu umieścić na tablicy nie tylko stylowo wykonany i wykończony napis, lecz także dodatkowy malunek, np. bakłażana.

Teoretycznie można to wykonać tradycyjną kredą, jednakże efekt będzie kompletnie inny. Pomijając brudne dłonie, po najmniejszym smagnięciu dłonią lub ścierką praca znika i trzeba wykonać ją na nowo. Pylące tworzywo, o ile w przypadku tablic zewnętrznych nie musi, tak w pomieszczeniu może być niezwykle problemowe. Zwłaszcza dla wszystkich osób, które zmagają się z alergią.

Flamaster kredowy ponadto posiada dużo szerszą gamę kolorów. Niektórzy producenci rozpieszczają nabywców dając do wyboru odcienie zarówno jaskrawe, jak i pastelowe. Nie muszą one być wykorzystywane w celach marketingowych! Zawsze przecież dzieci, czy rozwijająca się artystycznie młodzież znajdą pomysłowe wykorzystanie takich barw. Warto podkreślić, że markery kredowe nie są trudne w zmyciu z powierzchni (o tym więcej w kolejnym akapicie), przez co są świetnym zamiennikiem dla 
markerów do tablic, czy markerów permanentnych.
 

Jak zmyć markery kredowe z tablicy suchościeralnej, interaktywnej? Czym usunąć?


W porównaniu do niezmywalnych 
markerów i foliopisów, tusz wykorzystany w produkcji pisaka kredowego bazuje na pigmentach i nazywany jest płynną kredą. Dzięki temu usuwanie rysunków czy napisów wykonanych markerem kredowym jest bardzo proste, pod warunkiem, że wykorzystujemy go na odpowiedniej, nieporowatej powierzchni. Aby usnąć wykonaną flamastrem kredowym pracę, wystarczy użyć nawilżonej szmatki, która dosłownie w kilka sekund wyczyści wykorzystaną twórczo przestrzeń.

Należy także pamiętać właśnie o tym, na czym piszemy. Nie jest zabronione korzystanie z markerów kredowych na drewnie lub winylu, ale wówczas pojawią się problemy z ich usunięciem. Niedługo po nałożeniu tuszu na powierzchnię nasączona gąbka bez problemu się go pozbędzie. Po dłuższym czasie mogą jednak pozostawiać smugi – nawet jeśli postaramy się je usunąć. Warto zatem przed zakupem zastanowić się do czego pisak będzie potrzebny, a następnie zapoznać się tak z opisem markerów kredowych, jak i 
markerów olejowych, czy foliopisów. Niestety nie wszystko jest tak bezpośrednie w nazwie, jak markery do płyt CD i DVD.
 

Markery kredowe - gdzie kupić?


Markery kredowe można znaleźć w 
hurtowni biurowej Biurfan.pl. Poszukując artykułów piśmienniczych najlepszej jakości warto zwrócić uwagę na marki takie jak RystorTomaUNI oraz Edding. Jeśli poszukujesz innych produktów z kategorii artykuły biurowe i wyposażenie biura warto przejrzeć ofertę naszego internetowego sklepu papierniczego. Każdy początkujący i zaawansowany artysta również znajdzie coś dla siebie – mamy w ofercie artykuły plastyczne, takie jak ołówki, czy flamastry.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie