Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Markery kredowe

Markery kredowe - co to jest?


Marker kredowy - jak większość produktów - pojawił się z potrzeby chwili. W latach 60. ubiegłego wieku w Anglii kilku producentów artykułów piśmienniczych zauważyło, że na rynku pojawia się coraz więcej zapytań związanych z produktem, który mógłby zastąpić kredę. Produkt znany od setek lat dominował na rynku, miał jednak bardzo dużo wad. Był łamliwy, mało odporny na wilgoć, a przez wydzielany przez kredę pył bardzo brudzący.
Przedsiębiorcy szukali czegoś, co pozwoli im na oznaczanie towaru, pisanie na szybach, tablicach i potykaczach. Szczególnie zainteresowani byli właściciele restauracji, pubów oraz zakładów fryzjerskich. I tak powstał marker kredowy. Jego działanie nie jest zbyt skomplikowane: końcówka kredowa nasączona jest przez wykorzystanie bezzapachowego tuszu pigmentowego.
 

Markery kredowe - do czego służą i jak używać?


Marker kredowy to idealny produkt dla każdego przedsiębiorcy, który chce przykuć uwagę swoich stałych, jak i nowych potencjalnych klientów. Dzięki tym pisakom można bez problemu umieścić na tablicy nie tylko stylowo wykonany i wykończony napis, lecz także dodatkowy malunek, np. bakłażana.

Teoretycznie można to wykonać tradycyjną kredą, jednakże efekt będzie kompletnie inny. Pomijając brudne dłonie, po najmniejszym smagnięciu dłonią lub ścierką praca znika i trzeba wykonać ją na nowo. Pylące tworzywo, o ile w przypadku tablic zewnętrznych nie musi, tak w pomieszczeniu może być niezwykle problemowe. Zwłaszcza dla wszystkich osób z uczuleniami.

Flamaster kredowy ponadto posiada dużo szerszą gamę kolorów. Niektórzy producenci rozpieszczają nabywców dając do wyboru odcienie zarówno jaskrawe, jak i pastelowe. Nie muszą one być wykorzystywane w celach marketingowych! Zawsze przecież dzieci, czy rozwijająca się artystycznie młodzież znajdą pomysłowe wykorzystanie takich barw. Warto podkreślić, że markery kredowe nie są trudne w zmyciu z powierzchni (o tym więcej w kolejnym akapicie), przez co są świetnym zamiennikiem dla markerów do tablic, czy markerów permanentnych.
 

Jak zmyć markery kredowe z tablicy suchościeralnej, interaktywnej? Czym usunąć?


W porównaniu do niezmywalnych markerów i foliopisów, tusz wykorzystany w produkcji pisaka kredowego bazuje na pigmentach i nazywany jest płynną kredą. Dzięki temu usuwanie rysunków czy napisów wykonanych markerem kredowym jest bardzo proste, pod warunkiem, że wykorzystujemy go na odpowiedniej, nieporowatej powierzchni. Aby usnąć wykonaną flamastrem kredowym pracę, wystarczy użyć nawilżonej szmatki, która dosłownie w kilka sekund wyczyści wykorzystaną twórczo przestrzeń.

Należy także pamiętać właśnie o tym, na czym piszemy. Nie jest zabronione korzystanie z markerów kredowych na drewnie lub winylu, ale wówczas pojawią się problemy z usunięciem. Niedługo po nałożeniu tuszu na powierzchnię nasączona gąbka bez problemu się go pozbędzie. Jednak po wyczyszczeniu po dłuższym czasie mogą powstać smugi. Warto zatem przed zakupem zastanowić się do czego pisak będzie potrzebny, a następnie zapoznać się tak z opisem markerów kredowych, jak i markerów olejowych, czy foliopisów. Niestety nie wszystko jest tak bezpośrednie w nazwie, jak markery do płyt CD i DVD.
 

Markery kredowe - gdzie kupić?


Markery kredowe najłatwiej znaleźć w hurtowni biurowej Biurfan. Posiadamy w sprzedaży produkty najlepszych producentów, jak Rystor, Toma, UNI. Nasz sklep stacjonarny i internetowy to więcej, niż artykuły biurowe i elementy wyposażenia tegoż. Każdy początkowy i zaawansowany artysta poszukujący odpowiednich artykułów plastycznych, jak ołówki, czy flamastry.

arrow_downward