Markery olejowe

DO CZEGO SŁUŻY MARKER OLEJOWY?


Tam, gdzie 
marker permanentny nie da rady, tam olejowy pomoże. Pisak olejny różni się znacznie swoją budową od reszty rodziny markerów i foliopisów. Zmiany te wynikają z prostego powodu ukrytego w nazwie, tj. farby olejnej. Dzięki jej zastosowaniu markery olejne są szeroko stosowane w przemyśle, gdzie wykorzystuje się ich bezwzględną uniwersalność.

Wśród artykułów do pisania o niezwykłej trwałości na pewno można znaleźć markery olejowe. To produkty, które nie bazują na atramentach, a do pisania używają farby. Jest ona gęstsza niż atrament i z tego względu producenci byli zmuszeni stworzyć nową konstrukcję markera. Końcówka mazaka jest ruchoma, a lekki nacisk powoduje ruch tłoczka wewnątrz pisaka i zassanie porcji farby.

 

MARKER OLEJOWY CO TO JEST?

Mazak olejowy to artykuł, który kojarzy się głównie z pisaniem i rysowaniem. To najczęściej produkt zamknięty w metalowej obudowie, która posiada w środku ruchomą część. Do czego służy ten specjalny element pisaka olejnego? Miesza ze sobą dwie, znajdujące się w środku substancje. Połączone ze sobą tworzą farbę olejną, którą możemy malować po niemal każdej powierzchni.

Dużą zaletą produktu jakim jest pisak olejny to trwałość. Można go zastosować nawet w sytuacji, kiedy będzie narażony na niekorzystne warunku atmosferyczne. Dodatkowo taka farba nie rozmazuje się i jest odporna na działanie promieniowania UV. Dlatego też popularnym zastosowaniem olejowych markerów jest renowacja napisów na nagrobnych płytach. Nie trudno się domyśleć, że kolory jakie dominują w tym przypadku to złoty srebrny i biały.

MARKER OLEJOWY JAK UŻYWAĆ? 

Mazak olejny jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy przyłożyć sprężynującą końcówkę do odpowiedniej powierzchni i umieścić na niej rysunek lub napis. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego typu produktów do weselnych dekoracji. Jak doskonale wiadomo coraz więcej ozdób na tego typu okazje wykonujemy własnoręcznie, aby były wyjątkowe i niepowtarzalne.

Aktualnie branża weselna to głównie styl boho, który niewątpliwie kojarzy się z drewnem. Często na drewnianych tabliczkach umieszczane są napisy np. z imionami pary młodej. Pisak olejowy złoty lub biały pięknie wygląda na takich dekoracjach i pozwala w łatwy i szybki sposób stworzyć weselne ozdoby. Można więc puścić wodzę wyobraźni i wymyśleć coś nietuzinkowego, aby zaskoczyć gości i miło wspominać ten wyjątkowy dzień jakim jest ślub.

Flamaster olejny to pisak, który świetnie nadaje się do pisania i rysowania po różnych powierzchniach – nawet tych nierównych. Chociaż powstał z myślą o metalu, plastiku, szkle to sprawdzi się także na styropianie, a nawet kamieniu. Dzięki temu, że można go wykorzystać na tak wielu powierzchniach, jest to produkt niesamowicie praktyczny.

 

MARKERY OLEJOWE I ICH ZASTOSOWANIE - DO CZEGO SIĘ PRZYDADZĄ?

W przeciwieństwie do flamastrów czy zakreślaczy pisak olejowy całkowicie przykrywa powierzchnię po której piszemy. Choć może wydawać się inaczej, jest to jeden z artykułów piśmienniczych o najszerszym zastosowaniu.

Pisaki olejowe potrafią poradzić sobie z dużą ilością płaszczyzn, jednak najlepiej idzie im pisanie po metalu, plastiku i szkle. Lekkie zabrudzenia powierzchni, choć powinny być usunięte, nie zatrzymają markera olejowego przed wykonaniem swojej pracy.

Przez to właśnie markery olejowe znajdują zastosowanie przeważnie w warsztatach. Przy potężnej ilości sprzętu lub części wymiennych bez problemu opisze się je właśnie takim pisakiem. Ułatwia to poszukiwania oraz pomoże we wdrażaniu nowych pracowników.
Przyda się także tym, którzy posiadają piwnice pełne słoików. W prosty sposób zaplanujemy gdzie postawić zawekowane ogórki, a gdzie dżem z truskawek.


Warto zaznaczyć, że marker olejowy znajdzie swoje zastosowanie także wśród artystów i plastyków. Szeroka gama kolorów pozwoli uzupełnić obrazy tworzone za pomocą 
farb i pędzli. Myśląc o takim wykorzystaniu lepiej uzbroić się w więcej barw, niż jedynie marker olejowy czarny.

 

CZY MARKER OLEJNY JEST ZMYWALNY?

Pomimo wysokiej trwałości materiału piszącego, markery olejowe są zmywalne. Nie oznacza to jednak, że łatwo jest się ich pozbyć. Ślady i napisy usuniemy przy zastosowaniu benzyny lub rozpuszczalnika. Najprostszym środkiem do usunięcia markera olejnego z powierzchni będzie jednak aceton. Na rynku dostępne są również zmywacze w formie pisaków, co niewątpliwie jest dużym ułatwieniem jeśli chcemy usunąć tylko fragment tekstu lub rysunku.

O ile możliwość zmycia markerów olejowych może być uspokajająca dla wielu osób, o tyle zalecamy, aby korzystać z nich mądrze. Środki do usuwania napisów wymienione powyżej są niezwykle łatwopalne, więc powinny być używane z rozwagą i trzymane poza zasięgiem dzieci.
 

MARKER OLEJOWY CZARNY, BIAŁY, RÓŻNE KOLORY - DUŻY WYBÓR

Na rynku możemy znaleźć szeroki asortyment pisaków olejowych w wielu różnych kolorach. Dzięki temu zyskujemy więcej możliwości w związku z ich zastosowaniem.

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, że produktem o najczęściej poszukiwanym i najchętniej kupowanym jest marker olejowy czarny. Uniwersalność tego produktu sprawia, że wszędzie znajdzie się miejsce, gdzie można go wykorzystać. Warto jednak pamiętać, że będzie on słabo widoczny na ciemnych powierzchniach.

W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie marker olejowy biały. Wszyscy ci, którzy posiadają zestawy opon zimowych i letnich ułatwią życie sobie i wulkanizatorom jeśli podpiszą odpowiednie ogumienie. 

Gdzie jeszcze można wykorzystać markery olejowe w wielu kolorach? Bardzo chętnie sięgają po nie artyści, którzy chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Markery olejowe zielone, różowe czy niebieskie mogą stać się elementem obrazów i innych artystycznych dzieł.

 

GDZIE KUPIĆ TRWAŁE MARKERY OLEJOWE?

Hurtownia biurowa Biurfan w swojej szerokiej ofercie posiada różnokolorowe markery olejne. Sprzedawany asortyment pochodzi od najlepszych producentów, jak na przykład GrandTomaPentel czy też UNI.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie