Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Materiały eksploatacyjne

Drukowanie dokumentów, mimo ogromnego rozwoju technologii przechowywania danych na nośnikach cyfrowych wciąż jest nieodłącznym elementem z życia codziennego każdego człowieka. Konieczność drukowania i przechowywania papierowych wersji dokumentu zużywa materiały eksploatacyjne w drukarkach, czyli tusz lub toner. Ceny oryginalnych wkładów są często bardzo wysokie, a zamienniki wkładów mogą wzbudzać niepewność dotyczącą jakości wydruku. Pojawia się pytanie "Jaki wkład wybrać i na co zwracać uwagę?"
 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE - JAKOŚĆ, CENA

 
Stosując 
oryginalne tonery do drukarki, możesz mieć pewność, że druk będzie świetnej jakości. Oryginalne wkłady określamy jako te, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez producenta drukarki.

Są to jednak materiały eksploatacyjne do drukarek o częstym zużyciu, przez co może stać się to sporym wydatkiem. Z pomocą przychodzą zamienniki. W ich przypadku jakość druku powinna być podobna do oryginalnych produktów. Każda firma, która inwestuje w tym kierunku dba o jakość produktów poprzez prowadzenie badań nad jakością, co potwierdzają licznymi certyfikatami.

Oczywiście zakup elementów eksploatacyjnych do drukarek z niepewnych źródeł może wiązać się z pogorszeniem jakości wydruku. Dlatego też 
sklep biurowy Biurfan dokłada wszelkich starań, aby sprzedawane zamienniki oferowały jak najlepszą reprodukcję kolorów oraz dokładność druku przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych cen.
 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKAREK - WYDAJNOŚĆ DRUKU


Jeśli drukujesz rzadziej, niż co kilka miesięcy, największym problemem jest wysychanie atramentu. Oryginalne materiały eksploatacyjne drukarek atramentowych zwykle posiadają w swoim składzie substancję zapobiegającą wysychaniu. Wydajność wkładów nie powinna jednak znacząco różnić się, niezależnie od Twojej decyzji.
 
Z tego też powodu 
zamienniki tuszy do drukarek to świetne rozwiązanie w tych miejscach, w których urządzenie pracuje niemal non-stop. Niższy koszt materiałów eksploatacyjnych do drukarek pozwoli na zachowanie ciągłości pracy bez ewentualnego przekraczania budżetu.
 

DRUKARKA LASEROWA - MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE


Wiele osób decydujących się na odstąpienie od drukarek tradycyjnych zachodzi w głowę: jakie są materiały eksploatacyjne drukarek laserowych? Podstawowym jest oczywiście kaseta nanosząca kolor. Ze względu na fakt, iż produkcja całych produktów jest kosztowna, również cena każdego oryginalnego materiału eksploatacyjnego do drukarki laserowej jest wyższa. Jednakże z łatwością odnaleźć można 
tonery zamienniki, które pozwolą zaoszczędzić niejednokrotnie tysiące w czasie eksploatowania urządzenia.

Zużywalnych elementów jest o wiele więcej. Niemniej często są to części, które lepiej przekazać w ręce specjalistów. Każde biuro współpracujące z informatykiem lub technikiem informatycznym może spokojnie i bezproblemowo kontynuować pracę, a zamiast materiałów eksploatacyjnych drukarek laserowych mogą zainwestować w 
artykuły i akcesoria biurowe.
 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DRUKARKI IGŁOWEJ


Warto zauważyć, że choć wielu osobom może się wydawać inaczej, są to maszyny wciąż wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Warto zaznaczyć, że materiały eksploatacyjne do drukarki igłowej nie wymagają wielkich inwestycji. Wykorzystuje się do nich papier komputerowy, który posiada właściwości samokopiujące. To oznacza, że użytkownik otrzymuje natychmiast kopię. To niezwykle przydatne w przypadku tworzenia faktur, na przykład przez firmy dowożące.

Jakie są materiały eksploatacyjne drukarki igłowej? Tak naprawdę z całego sprzętu wymienić można tylko jedną część. Jest to 
taśma barwiąca drukarki igłowej. Jak łatwo się domyślić to właśnie ona daje tusz na igły, które przenoszą go na papier.
 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DRUKAREK ATRAMENTOWYCH


Nie ma co ukrywać, że najczęściej poszukując materiału eksploatacyjnego do drukarki atramentowej klienci uwagę kierują na 
tusze oryginalne do drukarek. Nie ma w tym nic dziwnego - posiadają one specjalne substancje przeciw wysychaniu. Dzięki temu nie trzeba martwić się jego wymianą nawet przez dłuższy czas nieużytkowania.

Ci użytkownicy, którzy drukują częściej raczej porzucą pomysł tej inwestycji. Uwagę swą zwrócą w kierunku zamienników materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych. To zdecydowanie tańsza opcja, która pozwala zachować odpowiednią jakość wydruku.
 

CO ZROBIĆ ZE ZUŻYTYM WKŁADEM?


Zużyty wkład do drukarki należy zutylizować tak, aby nikomu nie zaszkodził. Pusty wkład może szkodzić naszemu zdrowiu i środowisku. Nie należy zatem go wyrzucać do kosza. Obligują nas do tego również przepisy prawa. W większości supermarketów dostaniemy teraz pojemniki na elektroodpady, gdzie należy wyrzucić zużyte materiały eksploatacyjne do drukarek. Na rynku działają także firmy, które skupują takie puste tonery. Nie będzie z tego wielkiego zysku, ale najważniejsze jest to, że zrobi się coś dobrego dla planety i nie będzie się jej zatruwać. Warto też pamiętać, że część z tych materiałów eksploatacyjnych drukarek można też ponownie napełnić, co również jest rozwiązaniem wysoce ekologicznym!

CO TO SĄ MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE?

Koszty związane z korzystaniem z drukarki nie kończą się na zakupie samego urządzenia. Potrzebne są materiały eksploatacyjne, które według definicji stale podlegają wykorzystaniu, a co za tym idzie – kiedyś się kończą. Po jakimś czasie należy uzupełnić zapasy tuszu, papieru lub konkretnej części drukarki. Z tego względu warto wybierać takie materiały eksploatacyjne, które będą korzystne cenowo i pozwolą wydrukować dużą ilość materiałów. Wtedy można sprawniej wykonywać swoje obowiązki i nie martwić się, że zabraknie nam tuszu w drukarce.

Dużą zaletą materiałów eksploatacyjnych jest to, że zazwyczaj można je samodzielnie wymienić. Nie potrzeba specjalistów i profesjonalistów, aby w drukarce wymienić odpowiednią część. Warto jednak skupić się na tym, by wybrać odpowiednie dla naszego sprzętu materiały eksploatacyjne. Gdyby jednak drukarka zaczęła „szwankować” warto oddać ją do naprawy zanim dojdzie do trwałego uszkodzenia. Koszty związane z taką naprawą z pewnością będą niższe niż zakup nowego sprzętu. 

Co zrobić, by drukarka służyła nam jak najdłużej? Warto zacząć od ustawienia jej w bezpiecznym miejscu, gdzie nie będzie narażona na promieniowanie słoneczne i z dala od często otwieranych drzwi. Dodatkowo dobrze jest pamiętać o drukarce podczas porządków domowych i usuwać z niej kurz, który z czasem może doprowadzić do usterki. Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć i jest w tym dużo prawdy. Dobrej jakości materiały eksploatacyjne i dbanie o drukarkę na co dzień pozwolą korzystać z niej przez długi czas.

 

JAKIE SĄ MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DRUKARKI?

Każda osoba, która korzysta z drukarki zapewne zna sytuacje, w której nagle brakuje tuszu lub papieru do drukowania. Tego typu okoliczności mogą być stresujące, a z pewnością niekomfortowe. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich zdarzeń, warto wyposażyć miejsce pracy w dobrej jakości, wydajne materiały eksploatacyjne. Zaleca się więc zakup większej ilości papieru do drukowania, o odpowiedniej gramaturze, by dokumenty i inne druki prezentowały się dobrze.

Materiały eksploatacyjne drukarki laserowej i materiały eksploatacyjne drukarki atramentowej różnią się od siebie. Wynika to z budowy i technologii działania obydwu urządzeń. W drukarce atramentowej znajduje się tusz, a w laserowej – toner, a to zupełnie inne nośniki druku.

Jakie są materiały eksploatacyjne? W przypadku tuszy czy tonerów wyróżniamy oryginalne i zamienne. Jak można się domyśleć, materiały oryginalne różnią się ceną od zamienników. Jednak jeśli chodzi o jakość wydruku czy wydajność – zazwyczaj nie widać wielkiej różnicy. Dlatego wiele firm decyduje się na materiały eksploatacyjne drukarek w postaci zamienników oryginalnych tuszy i tonerów. Takie działanie umożliwia utworzenie oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele związane z firmą.

 

RODZAJE MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH

Od czego zależy rodzaj materiałów eksploatacyjnych? W dużej mierze od typu drukarki oraz technologii druku. Do najpopularniejszych rodzajów materiałów eksploatacyjnych możemy zaliczyć:

Papier do drukarki

Wykorzystywany jest w drukarkach laserowych i atramentowych. Występuje w wielu formatach, dzięki czemu można drukować na nim zarówno dokumenty jak i wizytówki, plakaty, pocztówki. O jakości wydruku decyduje gramatura, połysk i powłoka papieru.

Tusz do drukarki

To materiał eksploatacyjny, który jest umieszczany w drukarkach atramentowych. Mamy do wyboru monochromatyczne lub kolorowe tusze, mniej lub bardziej pojemne i wydajne.

Toner do drukarki

Wykorzystuje się go w drukarce laserowej. Warto wybrać kompatybilny toner, a pomaga w tym identyfikacja odpowiedniego symbolu na jego opakowaniu oraz na drukarce.

Taśma do drukarek

Ten rodzaj materiałów eksploatacyjnych wykorzystuje się w drukarkach etykiet. Mają różne właściwości, ponieważ mogą być kolorowe, laminowane, samoprzylepne. Z tego względu łatwo znaleźć dla nich zastosowanie np. do tworzenia różnych oznakowań.

Bęben do drukarek

Dzięki niemu możliwe jest przeniesienie obrazu z tonera na arkusz papieru. Z czasem może się zużyć i należy go wymienić. Niektóre drukarki posiadają bęben połączony z tonerem, w innych są to dwa oddzielne materiały eksploatacyjne.

Pojemnik na zużyte tonery

W takim miejscu gromadzi się niewykorzystany podczas drukowania toner. Kiedy pojemnik jest zapełniony należy wymienić go na nowy. Wtedy możemy mieć pewność, że będzie działać bezawaryjnie dłuższy czas.

Wybór materiałów eksploatacyjnych do drukarek wcale nie jest taki prosty jaki może się wydawać. Wiele zależy od charakteru naszej pracy i tego jakie dokumenty drukujemy najczęściej. Jeśli są to faktury, umowy, regulaminy – spokojnie możemy postawić na materiały eksploatacyjne ze średniej półki cenowej. W przypadku ważnym, firmowych pism należy zadbać o najwyższa jakość wydruku, ponieważ może to wpłynąć na opinię klientów i kontrahentów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby codziennie wykorzystywać tusze czy tonery najlepszych producentów. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj wiąże się to z większymi kosztami eksploatacji.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie