Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Materiały opatrunkowe

PLASTRY, GAZY I OPATRUNKI - CO POWINNA ZAWIERAĆ APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY W PRACY I DOMU?


Czy w domu, czy w pracy, apteczka pierwszej pomocy powinna być wyposażona w podstawowe materiały. Mówiąc opatrunki, pierwsze co przychodzi na myśl, to plastry i gaza jałowa. Te pierwsze najbardziej przydadzą się przy drobnych skaleczeniach, tworząc powłokę ochronną. W przypadku poważniejszej rany i skorzystania z opatrunku z gazy, plastry dzięki swej lepkości przytrzymają ją w wymaganym miejscu.

Niezbędne będą także bandaże i elastyczne opaski uciskowe. W przypadku mocnego obicia kończyny, czy braku plastrów przytrzymają opatrunek w odpowiednim miejscu. To, jeśli wymagana jest pomoc służb specjalnych, zapewni bezpieczeństwo poszkodowanej lub poszkodowanemu.

Wielce istotną kwestią są rękawiczki gumowe. Przy zakładaniu opatrunku zminimalizują ryzyko przeniesienia bakterii. Zarówno przy bandażach, jak i plastrach z opatrunkiem lub bez niego warto posiadać nożyczki. Dzięki nim unikniemy rwania materiałów opatrunkowych na kawałki, przez co możemy zmarnować produkt.
 

MATERIAŁY OPATRUNKOWE - NIEZBĘDNIK APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY


Tak, jak higiena i środki czystości nie zagwarantuje całkowitego bezpieczeństwa w miejscu pracy, tak samo uzupełnienie apteczki materiałami opatrunkowymi nie oznacza, że pierwsza pomoc w pracy zostanie udzielona w najlepszy sposób. Bezpieczeństwo wśród zespołu wzmoże na pewno wyszkolenie każdego z kursu pierwszej pomocy. Warto też pamiętać, aby raz na jakiś czas to szkolenie powtórzyć. W każdym miejscu powinna też znaleźć się osoba odpowiedzialna za apteczkę pierwszej pomocy i powinna ona regularnie sprawdzać zawartość, ale też stan produktów oraz datę ich ważności.

Dobrze będzie, jeśli wskazana persona zadba o skład wyższy, niż minimalny. Należy przy tym jednak znać specyfikę miejsca pracy, by móc realnie ocenić, które materiały na opatrunki są najistotniejsze. Nie można przy tym pominąć faktycznego stanu osób w pracy. W przypadku miejsc o niskim ryzyku i z niewielką ilością pracowników nie ma potrzeby uzbrajania apteczki w liczne opatrunki hydrokoloidowe lub hydrożelowe.
 

MATERIAŁY OPATRUNKOWE I ICH RODZAJE


Na rynku dostępne są różne rodzaje opatrunków. Wyróżnia je nie tylko przeznaczenie, lecz także materiał z jakiego zostały wykonane.

Przede wszystkim podstawą jest gaza. Wyróżnić możemy gazy jałowe i gazy niejałowe. Te ostatnie wykorzystywane są tak do celów higienicznych, jak i gospodarczych lub spożywczych. Krótko mówiąc wszędzie tam, gdzie sterylność nie jest wymagana. Natomiast gaza jałowa używana jest do opatrywania ran, skaleczeń, oparzeń, ale również do tamowania krwawień. Zabezpiecza uraz przed pogłębieniem oraz niweluje ryzyko wdania się drobnoustrojów.

Samo założenie gazy nie jest wystarczające. Tu pojawia się kolejny element, czyli bandaże i siatki opatrunkowe. Ich zadaniem jest przytrzymanie opatrunku w jednym miejscu. Cechujące się niezwykłą elastycznością materiały pozwalają zabezpieczyć tak uda, jak i palce, ramiona, czy brzuch. Podobną do bandaża jest chusta trójkątna, która służy do tymczasowego unieruchamiania złamanych kończyn.
 

JAKIE MATERIAŁY OPATRUNKOWE ZAPEWNIĆ W MIEJSCU PRACY?


Opatrunki, które powinny zostać zapewnione zależą przede wszystkim od miejsca pracy. Są pewne elementy apteczki, które są niezbędne, jak plastry, gazy, bandaże, czy rękawiczki i nożyczki. Warto jednak zadbać o to, aby na stanie zawsze były te materiały, które najprawdopodobniej wykorzystane będą jako pierwsze. W przypadku miejsc z zawodami statecznymi i siedzącymi nie ma potrzeby w zakup dużej ilości opatrunków na oparzenia. Warto jednak wtedy zainwestować w plastry z opatrunkiem różnej wielkości, bo pojawia się ryzyko skaleczeń, chociażby papierem.

Apteczka pierwszej pomocy powinna być przede wszystkim łatwo dostępna, a każdy zatrudniony w danej firmie pracownik ma obowiązek nie tylko znać jej położenie, lecz także umieć ją otworzyć i potrafić założyć najprostszy opatrunek. Zwiększy to szansę szybkiej reakcji w przypadku urazów w pracy.
 

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MATERIAŁY OPATRUNKOWE W BIURFAN


W hurtowni biurowej Biurfan znajdą Państwo wszelkie produkty BHP oraz materiały opatrunkowe. Najwyższej jakości elementy uzupełnią apteczki pierwszej pomocy, a opatrunki dzięki nim będą zapewniały ochronę przed drobnoustrojami oraz potencjalnymi zakażeniami. Nasza oferta cały czas się poszerza, więc niewykluczone, że w przyszłości wzbogacona zostanie o kolejne materiały opatrunkowe na rany.
arrow_downward