Polecamy
Stanowisko do pracy stojącej Fellowes Sit-Stand Lotus RT...
Płyn Clinex 4 Dirt do usuwania tłustych zabrudzeń 1L
Pudło Leitz C&S Na CD WOW Turkusowe
Karton ozdobny Prime zielono-kremowy 220g 20szt
Długopis Bic Orange Zielony 10szt
Stanowisko do pracy stojącej Fellowes Sit-Stand Lotus białe
Zakreślacz Donau D-Text zielony
Materiały opatrunkowe
PLASTRY, GAZY I OPATRUNKI - CO POWINNA ZAWIERAĆ APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY W PRACY I DOMU?
W domu i w pracy, apteczka pierwszej pomocy powinna być wyposażona w najbardziej potrzebne artykuły higieniczne i nie tylko. Oprócz tego niezbędne są różnego rodzaju narzędzia potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy. Warto pamiętać, że materiały opatrunkowe apteczka w domu i w pracy powinna mieć w odpowiedniej ilości. Mówiąc opatrunki, pierwsze co przychodzi na myśl, to plastry i gaza jałowa. Te pierwsze najbardziej przydadzą się przy drobnych skaleczeniach, tworząc powłokę ochronną. W przypadku poważniejszej rany i skorzystania z opatrunku z gazy, plastry dzięki swej lepkości przytrzymają ją w wymaganym miejscu. Niezbędne materiały opatrunkowe higieniczne to również bandaże i elastyczne opaski uciskowe. W przypadku mocnego obicia kończyny, czy braku plastrów przytrzymają opatrunek w odpowiednim miejscu. To, jeśli wymagana jest pomoc służb specjalnych, zapewni bezpieczeństwo poszkodowanej lub poszkodowanemu. Wielce istotną kwestią są rękawiczki gumowe. Przy zakładaniu opatrunku zminimalizują ryzyko przeniesienia bakterii. Zarówno przy bandażach, jak i plastrach z opatrunkiem lub bez niego warto posiadać nożyczki. Dzięki nim unikniemy rwania materiałów opatrunkowych na kawałki, przez co możemy zmarnować produkt.
MATERIAŁY OPATRUNKOWE - NIEZBĘDNIK APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY
Tak, jak higiena i środki czystości nie zagwarantuje całkowitego bezpieczeństwa w miejscu pracy, tak samo uzupełnienie apteczki materiałami opatrunkowymi nie oznacza, że pierwsza pomoc w pracy zostanie udzielona w najlepszy sposób. Bezpieczeństwo wśród zespołu wzmoże na pewno wyszkolenie każdego z kursu pierwszej pomocy. Warto też pamiętać, aby raz na jakiś czas to szkolenie powtórzyć. W każdym miejscu powinna też znaleźć się osoba odpowiedzialna za apteczkę pierwszej pomocy i powinna ona regularnie sprawdzać zawartość, ale też stan produktów oraz datę ich ważności.
Dobrze będzie, jeśli wskazana persona zadba o skład wyższy, niż minimalny. Należy przy tym jednak znać specyfikę miejsca pracy, by móc realnie ocenić, które materiały na opatrunki są najistotniejsze. Nie można przy tym pominąć faktycznego stanu osób w pracy. W przypadku miejsc o niskim ryzyku i z niewielką ilością pracowników nie ma potrzeby uzbrajania apteczki w liczne opatrunki hydrokoloidowe lub hydrożelowe.
MATERIAŁY OPATRUNKOWE I ICH RODZAJE
Środki opatrunkowe obejmują szeroki zakres produktów używanych do pokrywania ran, utrzymania higieny i wspomagania procesu gojenia. Asortyment materiałów opatrunkowych obejmuje:
Gazy jałowe
Wyróżniamy różne środki opatrunkowe, ale to właśnie gazy jałowe są jednymi z najważniejszych. Gazy jałowe są to chłonne materiały stosowane w celu ochrony, osuszania i opatrywania ran oraz innych uszkodzeń skóry. Nie zawierają zanieczyszczeń, są sterylne i bezpieczne dla skóry. Zazwyczaj wykonane są z natułanych bawełnianych włókien, a nakładane bezpośrednio na ranę tworzą barierę ochronną przed zanieczyszczeniami z otoczenia.
Plastry opatrunkowe
Plastry opatrunkowe to elastyczne materiały stosowane do ochrony i zabezpieczenia drobnych ran, zadrapań, otarć lub innych uszkodzeń skóry. Są powszechnie używane w pierwszej pomocy oraz do codziennej pielęgnacji ran. Plastry to specjalistyczne materiały opatrunkowe, które charakteryzują się tym, że są elastyczne i zwykle samoprzylepne. Chronią ranę przed zanieczyszczeniem oraz pomogą utrzymać czystość i wilgotność, co jest ważne dla procesu gojenia.
Opaski elastyczne
To środki opatrunkowe znane również pod nazwą bandaż elastyczny. To elastyczne materiały stosowane do zabezpieczania, kompresowania, stabilizowania lub unieruchamiania obszarów ciała w celach medycznych lub podczas udzielania pierwszej pomocy. Są one przydatne w przypadku kontuzji, skręceń, naderwań mięśni, opuchnięć oraz w celu utrzymania opatrunków na miejscu
Materiały opatrunkowe dla dzieci
Wybór materiałów opatrunkowych w przypadku dorosłych wydaje się być prosty. Mogą być najprostsze, aby tylko spełniały swoją rolę. Zupełnie inaczej jest w przypadku dzieci. Tego typu środki opatrunkowe są są projektowane z myślą o delikatnej skórze i specjalnych potrzebach młodszych pacjentów. Nawet małe rany są dla malucha trudnym doświadczeniem, najważniejsze jest wsparcie rodzica, ale potrzeba również odpowiednich środków higienicznych. Jakie materiały opatrunkowe warto wybrać w przypadku dzieci?
Plastry opatrunkowe dla dzieci
Nie trudno się domyślić, że maluchy uwielbiają wzory i klasyczne wręcz nudne środki opatrunkowe nie są dla nich atrakcyjne. Producenci tacy jak Viscoplast wychodzą na przeciw potrzebom dzieci i oferują plastry z postaciami z bajek. Kolorowe wzory i znani bohaterowie na plastrach to odpowiednie materiały opatrunkowe dla dzieci. Pomogą zminimalizować stres związany z leczeniem i pozwolą szybciej poczuć się lepiej. Te plastry często mają delikatną warstwę klejącą, która w żaden sposób nie podrażnia skóry.
Plastry hydrokoloidowe dla dzieci
Materiały opatrunkowe higieniczne jakimi są plastry hydrokoloidowe to opatrunki, które tworzą żelową warstwę. Pomaga utrzymać wilgotność wokół rany, co sprzyja procesowi gojenia. W tym przypadku również występują w wersjach dla dzieci, które są bardziej atrakcyjne wizualnie.
Warto pamiętać, że wybór materiałów opatrunkowych dla dzieci nie jest łatwy i warto zapytać malucha jakie plastry podobają mu się najbardziej. Myszka Mickey czy Psi Patrol? Możliwości jest wiele, a poszczególne materiały opatrunkowe występują w coraz to nowszych opcjach kolorystycznych i nie tylko.
JAKIE MATERIAŁY OPATRUNKOWE ZAPEWNIĆ W MIEJSCU PRACY?
W sklepach stacjonarnych i online są dostępne materiały opatrunkowe w wielu rodzajach. A apteczka to niezbędny element w każdym miejscu pracy i nie wolno zapominać o jej wyposażeniu. Pracodawca powinien zapewnić specjalistyczne materiały opatrunkowe, aby w razie konieczności pracownik mógł po nie sięgnąć. Plastry, opatrunki elastyczne, gazy jałowe - to tylko część środków opatrunkowych ochronnych. Opatrunki na rany i wszelkie materiały wspierające gojenie się ran pomogą szybko uporać się z bólem i dyskomfortem. A jak wiadomo wysokiej jakości materiały opatrunkowe znaczenie mają duże jeśli w grę wchodzi duże uszkodzenie skóry i nie tylko.
Świetnym rozwiązaniem na niewielkie rany są zestawy plastrów w różnych rozmiarach. Niezależnie od tego czy to niewielkie skaleczenie czy większa rana - taki zestaw sprawdzi się doskonale. Apteczka pierwszej pomocy powinna być przede wszystkim łatwo dostępna, a każdy zatrudniony w danej firmie pracownik ma obowiązek nie tylko znać jej położenie, lecz także umieć ją otworzyć i potrafić założyć najprostszy opatrunek. Zwiększy to szansę szybkiej reakcji w przypadku urazów w pracy.
NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MATERIAŁY OPATRUNKOWE W BIURFAN
W hurtowni biurowej Biurfan znajdą Państwo nie tylko artykuły biurowe, ale również wszelkie produkty BHP oraz materiały opatrunkowe. Najwyższej jakości elementy uzupełnią apteczki pierwszej pomocy, a opatrunki dzięki nim będą zapewniały ochronę przed drobnoustrojami oraz potencjalnymi zakażeniami. Nasza oferta cały czas się poszerza, więc niewykluczone, że w przyszłości wzbogacona zostanie o kolejne materiały opatrunkowe na rany.
Aktywne filtry
Opinie: 0 
Napisz opinię